Jump to content

Sfaturi achiziție Octavia 3


Eto
 Share

Postare recomandată

Ma indoiesc ca va arata asa, e doar un cgi. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Facelift-ul cred ca va aduce faruri asemanatoare cu cele ale Superb-lui, nicidecum 4 faruri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O3 smart 1.2tsi 110 cp la 16 000 eur ( fara discounturi suplimentare sau rabla) nu mi se pare tocmai scumpa pt masina noua din clasa ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva sistem audio canton pe octavia?merita 400E?

Si in afara de asta unde gasesc detalii tehnice despre 1.2 tsi ,gen cuplu max si turatii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da eu am canton pe octavia si din punctul meu de vedere merita.

 

Nu e Bose sau cine stie ce alt sistem dar se aude foarte clar la volum maricel. Singura chestie este ca bazaie plasticele prin masina. Nu cred ca au fost corelate plasticele cu sistemul Canton.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am Canton si spun ca merita. E calculat frumos din fabrica si se aude ok. Ce zangane sunt ochelarii de soare ai nevestei lasati pe usa. Dar in timp or sa fie soricei oricum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super

 

apropo,am ascultat bose in mazda 6 din 2006,foarte slabut,sunetul harsh si basul tare,plat....nu mi-a placut

Modificat de hudrea1985
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare: pentru motoarele 1.4 TSI de 150 CP si 2.0 TDI de 150 CP se pot pune jante de 15? Ma refer pentru cauciucurile de iarna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU din cate am studiat.

Te poti uita in certificatul de conformitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine in cartea de identitate scrie: 205/55 R16  sau 225/45 R17

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La motoarele enumerate de tine sunt discurile mai mari fata de motoarele cu putere mai mica.

Nici la configurator la cea mai slaba varianta jantele nu sunt de 15'.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine sunt trecute si jantele de 15 pt 1.2 TSI. Dar de aici in sus asa stiu si eu, ca nu mai merg pe 15. Chiar si la mine vin destul de aproape de etrieri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma tenteaza foarte mult cutia DSG ,ce se mai stie de cutia asta pe O3,cu 1.2 tsi ma intereseaza.Tot catastrofala a ramas ca acum 4-5ani sau au mai evoluat lucrurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citind problemele din trecut in ceea ce priveste DSG7, cred ca le-au mai imbunatati. Eu am in jur de 15.000 km facuti (preponderent facuti in oras, in aglomeratie) cu DSG7 si este probabil prematur sa imi dau cu parerea, dar pana in prezent nu am avut necazuri. Doar satisfactii.

Cred ca sunt utilizatori de DSG7 pe O3 care au facut ceva mai multi km si poate au ceva de impartasit.

Modificat de Frnm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare: pentru motoarele 1.4 TSI de 150 CP si 2.0 TDI de 150 CP se pot pune jante de 15? Ma refer pentru cauciucurile de iarna

 

Am intrebat eu la Skoda. Marimea minima la janta pentru aceste motorizari este 16 inch.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi frumos Eto

Astazi m-am uitat si eu pe configurator la G7, unde la CL standard sunt jante se 15 dar pentru 2.0 TDI vin jantele care sunt standard pe HL, adica de 16.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comanda Skoda O 3 data in 4 Nov 2015 - a ajuns la dealer (PBN) in 20 Dec 2015. In continuare masina este la ei, am asteptat sa scada tva-ul si am economisit 800 Euro. Acum astept un rasp de la banca pentru creditul auto :)
Imi poate da careva un link pentru optiunea smartgate (am cautat pe google dar imi apar doar filmuletele celor de la skoda - nefiind prea detaliate) - cand am dat comanda nu puteam sa bifez aceasta optiune dar acum as vrea sa o monteze separat si nu stiu daca merita sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog dacă se poate, niște detalii legate de configurație și prețul final. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O economie de 800 de euro nu este chiar de neglijat (Y)

Se pare ca am avut dreptate cand vorbeam de treaba asta in urma cu mai multe luni de zile :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@vlad_fdd

 

Skoda Octavia 3 - 2.0 TDI - Style - 25.798,20 Euro - discount dealer;  800 Euro de la tva (20%) - Oricum, acum aceeasi configuratie este mai ieftina cu aproximativ 300 Euro. :)

 

·          Faruri Bi-Xenon, Adaptive Frontlight System, controlul dinamic al unghiului de iluminare, instalatie spalare faruri, Day Light cu tehnologie LED

·          Scaune fata incalzite

·          Afisaj Maxi-DOT color

·          Airbag-uri laterale spate

·          Driving Mode Selection

·          Duze stropitoare parbriz incalzite

·          Front Assistant

·          Hill Hold Control

·          Iluminare spatiu pentru picioare fata/spate

·          Intelligent Light Assistant reglarea dinamica a luminilor de drum

·          Jante aliaj usor Teron 7Jx17"

·          Oglinzi exterioare pliabile electric cu iluminarea spatiului de intrare in masina si efect antiorbire

·          Parbriz incalzit

·          Pregatire telefon cu Bluetooth conexiune wireless cu antena exterioara, PhoneBox in consola mediana fata, comanda vocala

·          Priza 230 V in consola mediana spate (max. 150 W)

·          Proiectoare de ceata fumurii

·          Protectie podea portbagaj cu fata dubla (textil/cauciuc)

·          Radio-MP3-player Bolero, MIB2 cu touch-screen color 6.5", AUX-IN, USB, cititor card SD

·          Roata de rezerva de uz temporar

·          Senzori parcare fata/spate

·          Set plase in compartiment portbagaj

·          Smartlink

·          Spatare scaune fata imbracate in piele artificiala

·          Stergator luneta

·          SunSet (geamuri laterale spate si luneta in nuanta inchisa)

·          Volan multifunctional imbracat in piele (comenzi radio si telefon)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat a fost discount-ul dealerului ? Adica nu a importatorului acordata pe pachete de echipare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posted 09.11.2015 @ 14:28


@Norman. La pbn am obtinut un discount de 8,5%. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La O3 limuzina, 4x4, Tdi 150 cp in conditiile unui buget restrans merita sa iau si:

1. pachetul drumuri grele, sau imi destabilizeaza inutil masina prin inaltarea cu inca 1.5 cm? Ies off road doar 5% din timp, dar stiti cum este bucurestiul plin de gropi sau de borduri cand nu gasesti o parcare decenta.

2. stergatorul de luneta. Acum am un kombi si este un must have.

3. comenzile de ajustat parametrii in conditiile in care conduc alert. Acestia conform meniului selectat, reducand tensiunile in consumatori electrici au si vreo influenta reala asupra consumului de combustibil la variantele cu CV manuala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Sfaturi achiziție Octavia 3

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!