Jump to content

Sfaturi achiziție Octavia 3


Eto
 Share

Postare recomandată

Arătat destul de bine ecranul. Nu e huge dar arată super bine. Bolero tot suporta flac. Nu am încercat dar asa scrie in carte. O sa încerc zilele ce urmeaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari!

 

 

cat a durat comanda in final?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Estimat am avut 6 sapt. Mașina a ajuns in țara in 4 sapt. Am preluat azi fiindcă a durat cu împrumutul din banca. Comanda a fost făcută pe 26 mai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merita 3000euro pe un sistem audio care sa se bazeze pe un HU stock, indiferent ce este el. Costa atat Columbus pentru navigatie si pentru acel ecran de 8", nu cred sa dea o calitatea a sunetului.

In definitiv asta si limiteaza un sistem audio bun. Poate sa redea el FLAC, dar nu se ridica la valorea unei surse dedicate si HiFi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@The_Ego - stiu asta, dar din pacate ceva aftermarket mai greu, si in plus din ce am ascultat la BMW si audi cu HU stock semnal preluat de DSP de pe iesirile de putere era foarte ok.

Modificat de sparcorel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A apărut în configurator opțiunea de parbriz încălzit și la motorizarea 1.2. O fi pe bune?

Modificat de vlad_fdd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe varianta Smart 1.2 - ce am comandat-o eu, nu e disponibila :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A apărut doar de câteva zile. Pana săptămâna trecută nu era activa opțiune în configurator. Când ai făcut comanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe varianta Smart nu cred ca poti sa pui toate dotarile pe care le-ai putea pune pe Ambition sa Elegance...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comandat-o in 10 iunie. Dar si azi cand am verificat, din nou pe site, pe Smart nu e disponibila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aviz celor care optează pentru Canton.

1. Se pierde spațiul de depozitare din stânga din portbagaj (aici se află subwoofer-ul) + o chestie din aia cu lipici (în rezultat vei avea doar 1)

2. Se pierde spațiul de sub scaunul șoferului (aici se află amplificatorul)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai am comandat una bucată Octavia Style 1.4 TSI DSG.

Termen de livrare pe contract 14-18 săptămâni.

Pentru motorul de 1.4 TSI, din cauza cereri prea mari se adaugă cică 2 săptămâni și a mai pus 2 pentru perioada concediului de vară.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comandat-o in 10 iunie. Dar si azi cand am verificat, din nou pe site, pe Smart nu e disponibila.

Exact asa am comandat si eu: Smart 1.2 tsi pe 10iunie. Poti sa-mi spui cand ai termen de livrare? Eu am la sfr lui sept. :(

Legat de optionale: si-a mai comandat cineva Front Assist?

Eu am considerat ca e o optiune premium care costa doar 270euro. Sa speram ca ajuta si nu incurca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot sfârșit de septembrie am primit și eu termen de livrare. Comanda făcută la Porsche. Poate o sa le ridicăm deodată :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@sltraian

Din păcate Front Assistant mai mult încurca; din fericire poate fi dezactivat.

Modificat de tocilarie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Front Assist e o optiune foarte ultila. Nu inteleg de ce zici ca mai mult incurca. Cand te avertizeaza front assistul ca nu ai pus frana inseamna ca tu fortezi la limita oprirea fata de masina din fata ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:dry: ... de ce incurca? Daca te avertizeaza ca esti prea aproape de masina din fata, sau ca trebuie sa franezi urgent... pai nu asta e treaba lui?

 

Later edit: Hm! am replicat la fel cu Eto!

Modificat de AdiG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut. Aveți careva 1.2 tsi combi? As vrea sa întreb cate ceva eventual în privat dacă nu e ok aici. Mulțumesc

Modificat de vlad_fdd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte tare Dan! Multumim! Sincer chiar ma gandeam daca exista asa ceva pe masina pe care sa proiectez Waze-ul. Ai testat, e compatibila aplicatia? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Waze nu merge nici pe Android Auto, nici pe CarPlay si nici pe Mirrorlink. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul in care va intrebati despre motivele intarzierii livrarilor, gasiti mai jos un mail are mi-a fost forward-at de dealer.

Am scos expeditorul si destinatarii (o lista foarte lunga de dealeri)

Sent: 15 iulie 2015 14:56

Subject: Info: Prelungire durata transport fabrica-Curtici

 

Stimati colegi, incepand cu luna in curs durata transportului intre fabrica spre Curtici s-a prelungit cu aproximativ o saptamana. Asadar, daca in calculul de pana acum se adaugau 3 saptamani din momentul fabricatiei, in noile calcule trebuie adaugate 4 saptamani pana la livrarea catre client. Noile termene vor fi disponibile in Carlosweb/VU2 incepand de maine (termenul de livrare afisat va creste cu o saptamana). Motivul acestei prelungiri o constituie modificarea metodei de transport. Pana acum transportul se efectua pe camion iar de acum trasportul se va efectua pe tren. Aceasta modificare se va rasfrange atat asupra timpului pe care il petrec autoturismele pana pleaca din fabrica (timp necesar pentru a incarca complet o garnitura de tren cu destinatia Romania) cat si asupra duratei efective a transportului.

Cu stima,

 

 

In cazul meu livrarea s-a prelungit cu o saptamana si jumatate.

EDIT: Eu am primit mail-ul astazi.

Modificat de SCK
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am primit termen sapt 34, ar fi deci sapt 35 acum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut! merita Adaptive Cruise Control pe un 1.2 TSI cu schimbator MANUAL? are cineva aceasta combinatie?

multumesc anticipat.

Modificat de cipteo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PS. Mă refer la ACC cu Front assist + schimbător de viteze manual, nu neapărat cu motor TSI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Sfaturi achiziție Octavia 3

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!