Jump to content

Sfaturi achiziție Octavia 3


Eto
 Share

Postare recomandată

Eu am facut greseala de a lua bej la interior si am si copil mic si este foarte greu de pastrat si mai ales de intretinut. Pana acum i-am facut de 2 ori tapiteria. Dar cei drept mie imi place super mult cum arata bejul la interior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@the_andy16, pe mine tot mă tenta interior bej, dar din păcate praful de la noi e la putere + că mulți țărani care urcă în mașină nu se uită unde-și bagă picioarele.

Referitor la culoare, capuccino arată foarte fain în realitate. Negrul parcă nu-i oferă nimic special.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este  :D

 

Felicitari pentru alegere !

Dar discount-ul cat a fost ?

Modificat de Norman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si noi asteptam un bebe , deci clar renunt la interior bej:(


cappucino mi se pare prea sters parca, prea deschis, iar negru am auzit ca e greu e intretinut, asa o fi?


pai total iesea la 21600 si am scos-o la 18600, bine o sa mai pun inca vreo doua optinuni care sunt pana intr-o suta euro.

 

deci sa zic 18700 cu reducere rabla si reducere dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@the_andy, negrul mereu e greu de întreținut. Eu am luat Gri Quartz dar mă gândeam la Capuccino sau chiar Silver care arată foarte bine pe mașină.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa mai ma uit inca o data la gama de culori, sunt in ceata:)

 

 

 vad ca ai cam aceeasi configurare ca si mine, cum se descurca motorul? eu am facut test doar cu 1.2 tsi

 

ai maxi dot clor?- eu ma gandeam sa nu mai dau 70 euro pe maxi dot color, dealerul zice ca are aceleasi optiuni ca  standardul

Modificat de the_andy16
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@the_andy, încă nu mi-a venit mașina cu 1.4. Eu tot am făcut test cu 1.2. Am pus maxi-dot color doar pentru aspect. :) am o problemă ca în secolul XXI să nu ai color acolo în bord în timp ce Mondeo are ecran de 7inch acolo :).

Vezi aici poze reale la O3 http://www.briskoda.net/forums/topic/296662-post-your-mk3-octavia-photos/, poate de ajută să alegi culoarea. Ca să mai văd cum arată culorile în realitate făceam un search pe mobile.de după O3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andy: unde au mers 20 k, mai merge si maxi dot-ul color

 

Ai pus comanda vocala, cea de 135 E ?

 

Eu am o problema cu ea, imi apare indisponibila. Volanul este cel normal, in 3 spite de 16 E.

 

Atentie: nu mai se fabrica volanul in 4 spite !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms, albul da bine, dar si asta cred ca este f pretentioasa.

 

 ma gandesc cam 80% la cappucino acum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@the_andy16, albul nu e așa greu de întreținut. Faza este că multe O3 ca mașini de servici au culoarea albă și am vrut să mă deosebesc. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa fix 7 saptamani de la comanda, am fost anuntat ca a sosit masina in Curtici. Azi am achitat-o si am s-o ridic pe 29 iunie, cel mai probabil, intrucat saptamana viitoare sunt in concediu. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, esti norocos, a sosit destul de repede, mie mi-au zis initial intre 14 si 16 saptamani.

 

la tine cum a fost?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dealerul mi-a explicat atunci cand am dat comanda ca pentru anumite optionale timpul de livrare creste semnificativ. Unul din optionalele de care imi amintesc ca crestea cu 2 saptamani timpul de livrare era priza de 220... Asa ca am renuntat la ea si am primit termen 8-10 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am aflat ca s-a scos volanul in 4 spite. 

 

Exista doar volan in 3 spite - care e cel standard sau volan in 3 spite tesit care e cel sport.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am zis si eu  :icon_thumleft:

 

Totul va fi mai clar acum  :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu care am comandat masina cu volan in 4 spite in data de  25.05.2015 oare ce primesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca volan in 4 spite 

 

 

modificarea asta s-a facut din iunie ma gandesc

Modificat de the_andy16
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi reanunt disponibilitatea de a face schimb cu oricine doreste un volan cu 4 spite si cu toate comenzile pe el, pentru unul cu 3 spite, neturtit. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gbrl: vei primi volan in 3 spite, pentru ca asa cum am mai scris, fabrica nu mai produce masini cu volan in 4 spite, cum nu se mai monteaza nici motoare pe benzina Euro 5 si nici Bolero din prima generatie  :icon_thumleft:

 

Aceste modificari sunt la masinile livrate (si nu produse) incepand cu saptamana de productie nr. 22 (adica saptamana 24-30 mai) si care au deja anul de fabricatie 2016 (MY 2016).

 

Anul de fabricatie se poate verifica prin al zecelea caracter din VIN, care trebuie sa fie litera (nu punctul)  "G". 

 

Daca iti doresti volan cu 4 spite, ia legatura cu colegul @AdiG, care este amator sa faca schimb. 

 

Iti doresc asteptare usoara si scurta 

Modificat de Norman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc de lămurire. O seara faina .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt amator de schimb, dau volanul meu in 4 spite pe unul in 3 tesit, doar cu colegi din Bucuresti.

Mie mi se pare ca bejul rezista bine la praf. Nu sta bine la pete ce-i drept, pentru astea avem vanish...dupa 1 an e impecabil. Probabil ca la anu' va fi mai afectat si de inaintarea in varsta a bebeului dar nu ma tem nici de asta, s-au inventat tot felul de huse.

Modificat de mariusd4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimb si eu volanul în 4 spite cu unul tesit in 3 cu comenzi pe el :))..

Desi nu sunt convins. Cum au zis si colegii, daca il tii cu mana stanga sprijinita pe usa ai de ce sa il prinzi. Totusi nu prea ii inteleg pe astia de la Skoda cu chestia asta.. putea sa le lase pe toate 3 si sa isi aleaga lumea ce vrea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andy: unde au mers 20 k, mai merge si maxi dot-ul color

Ai pus comanda vocala, cea de 135 E ? Nu stiu daca am comanda vocala, trebuie sa ma uit pe hartiile alea, imi aduc aminte ca a zis ca pot conecta te si raspund la el de pe volan, o sa intreb, astept sa ma cheme sa platesc avansul si atunci finalizez comanda, mai dureaza putin cu rabla, cam o sapt am inteles

Eu am o problema cu ea, imi apare indisponibila. Volanul este cel normal, in 3 spite de 16 E.

Atentie: nu mai se fabrica volanul in 4 spite !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti verifica in anexa la contract ce tip de conexiune bluetooth ai. Pregatire GSM confort (parca asa-i spune) la vreo 119 euro presupune operarea prin comenzile amplasate pe volan, iar suplimentar se poate opta si pentru comanda vocala, costul fiind de 135 de euro. Asta

Inseamna ca apesi un buton si doar pronunti numele persoanei din agenda telefonica pentru a o apela. Exact ca la telefoanele mobile. Pentru doar 16 euro in plus, eu zic ca merita, bineinteles cu conditia sa si functioneze :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum m-am uitat, e cea la 119 la mine in oferta.
As pune comanda vocala dar faza e ca numele romanesti in engleza sunt greu de pronuntat si cred ca nu o sa-mi foloseasca la nimic

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor changed the title to Sfaturi achiziție Octavia 3

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!