Jump to content

2014 Seat Leon FR 2.0TDI


saibot

Postare recomandată

 Sa zicem ca abilitatile mele in materie de "pilotaj" nu sunt suficiente sa atinga limitele masinii :))

Link către comentariu

Asta cu limitele o confirm. Iar eu am varianta ieftina, cu punte d aia "lou cost".

A mea e stricata, consuma 4.8% la drum intins:))

Link către comentariu

Este foarte bine ca ne stim si constientizam limitele in condus...foarte safe atat pt noi cat si pentru ceilalti participanti la trafic.

Daca tot suntem pasionati de domeniu si mai ales de condus, va recomand cursuri de safety driving si sport driving (prefer sa le numesc asa decat pilotaj).

Chiar sunt foarte foarte utile si ok. Prin prisma jobului si mai ales a fostului job de la Audi, am facut cateva cursuri, atat safety driving cat si sport. Anul asta am participat la doua, unul la Titi Aur - eveniment AMG si al doilea la Adancata - Guidare Pilotare (Smart Driving) cu BMW-uri 228i.

Recomand orice tip de curs, cu aproape oricine...toate sunt ok si se invata muulte.

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Sunt utile cursurile de safety drive. Fac de multi ani cursuri de genul, tot datorita jobului si am aflat lucruri pe care nu le constientizam inainte. Cel de la Titi e foarte bine structurat si are personal profi.

Link către comentariu

Ma pregatesc de iarna ;) si nu numai :P

post-47479-0-20861000-1446646537_thumb.j

post-47479-0-09551200-1446646608_thumb.j

Modificat de saibot
Link către comentariu

Sa mai zica cineva ca Loganu e low cost!!! in vopseaua lui pana si halogenele se vad LED-uri!!! :))

Link către comentariu

Avem o Cupra sub acoperire. Pentru media aia orara e bun consumul la 2.0TSI, pardon TDI :P.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

S-a incalzit la 90 fara probleme.

Poza a fost facuta la cateva ore dupa deplasare dar la Seat raman memorate datele anterioare pana se pune masina in miscare. Pe urma se reseteaza...

 

Bebe, o sa fac o poza la turbina si pe urma imi zici tu dc mai e nevoie de GT30 :)) cu x sau fara

Link către comentariu

Recomand turbina de Scania pentru senzatii tari! :))

 

Ps: aparent nu sunt singuru care are ca principal subiect de discutie despre masina CONSUMUL!  :icon_cool:

Link către comentariu

Este ca nu ai altceva de discutat la ea?

 

Pai nu bate nu troncane,nu pica bucsele, nu se exfoliaza pielea, vopseaua.....ce iti mai ramane ? :)))

Link către comentariu

La mine e o mare problema..dar mare de tot....am punte pe spate si cloncane motorina in rezervor...Serios, cateodata la plecari mai bruste ma sperii ca pocneste de zici ca m-a lovit cineva in spate.

Link către comentariu

Sa mai zica cineva ca Loganu e low cost!!! in vopseaua lui pana si halogenele se vad LED-uri!!! :))

 

Uite si explicatia in poza, becurile mele Philips X-Vision halogen au o forma de led in interior care se reflecta. Acum se vede pe jos forma in lipsa de logan :P

post-47479-0-79833200-1447261565_thumb.j

Modificat de saibot
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!