Jump to content

2014 Seat Leon FR 2.0TDI


saibot

Postare recomandată

Asa ceva mi-ar trebui si mie, mai ales ca as avea la ce sa folosesc padelele alea. Cat a fost volanul? Banuiesc ca airbagul s-a potrivit, in principiu ar trebui sa fie acelasi pe Style, FR si Cupra, ma gandesc ca poate scap si eu ieftin.

Link către comentariu

A fost iefitn volanul si a schimbat mult aspectul masinii, dupa cum se vede :))

post-47479-0-08447000-1431544934_thumb.j

Link către comentariu

Nici n-am observat ca turometrul ala e de benzina... :(

Link către comentariu

Sper ca si exemplarul negru sa fie tot al tau ... pentru zilele in care vrei sa nu te plictisesti la volan. :D Gluma, gluma ... dar nu pot sa nu remarc ca nici halogenele nu arata rau deloc pe aceasta caroserie.

Link către comentariu

Ibiza neagra este a unui prieten si intr_adevar scoate plictiseala din om :))

Link către comentariu

Uite exemplu de satisfactie maxima: plecati impreuna la drum si, 2 plinuri mai tarziu ( in cazul lui), ajungeti la destinatie. Tu, plictisit dar odihnit, el transpirand si ranjind aiurea....pentru toate celelalte exista cardul ala negru sau platinum  :))

 

Nu m-am putut abtine si este o exagerare clara din partea mea.  :D

 

Ca sa nu fiu total offtopic, imi place masina asta a ta dar parca ma zgarie ceva la ochi ( jantele). Just saying...

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Ajungem amandoi la fel de odihniti, chiar si cu jantele pe 19 Ibiza este la fel de confortabila ca FR-ul meu cu 17, gratie suspensiei adaptive. Interesant este si faptul ca are garda la sol mai mare decat pacurara alba.

 

Le gat de jante..frumusetea este in ochiul privitorului, in cazul de fata a posesorului :)). Desi nu imi plac culorile tipatoare combinatia portocaliu-negru da foarte bine pe masina. Nu ma pricep la poze dar in realitate masina arata incredibil de bine.

 

Daca nu eram convins inainte daca sa imi iau sau nu masina asta, acum pot spune cu certitudine ca o vreau :)), prin urmare e posibil sa bag FR-ul la vanzare in scurt timp.

 

In concluzie: GTI who? R what ?

 

 

post-47479-0-47707400-1431600744_thumb.j

post-47479-0-03945600-1431600754_thumb.j

Link către comentariu

tot la benzinara ajungi hihi :))

 

PS: nu par de 19 jantele pe cupra :)

Modificat de golfix
Link către comentariu

Care Ibiza? :dry:  :sly:  :sly:

Edit: in imagini vad un Leon Cupra negru...

Modificat de czsilviu
Link către comentariu

Asta pentru ca nu ai Leon!

Daca aveai auzeai cel putin odata pe saptamana intrebarea "Ce-i asta, Ibiza?"

Link către comentariu

Si cu o Cupra tot cuminte o sa fiu :))

 

Consumul pe toata ziua, cam 150km m-am jucat cu ea, a fost de 10%, in conditiile in care am reusit sa o tin in regim de rodaj cam 5km :)) , nici cutia nu ajuta in scopul asta.

La consumul asta merita si din punct de vedere pasinal si financiar :))

Link către comentariu

Era infundat un injector.. Sau poate isi lua restul de 2-3 litri din ulei :lol:

Link către comentariu

Nu mai au k04 astea sa isi traga la cantar :))

Link către comentariu

Raman de parere ca tot Peugeot-ul era senzatia din pozele alea. Iar numarul il completeaza perfect.

 

Leon/Ibiza pfff, astea-s pentru necunoscatori. Un plus totusi pt Leon sunt halogenele deosebite!

Link către comentariu

+1 @TudorM: tot in Peugeot treci prin senzatii mai tari la 100km/h decat la volanul acestor ibițe (buna asta Rave)

 

Chiar saptmana asta urmaream ceva reviewvideos la Cupra, printre ele era si aceasi combinatie de culori :D

 

@saibot: imi trimiti si mie prin curier acel elastic si scoici? Poate imi pun si eu padele OEM pe masina diesel de 100 de magarusi :P

Link către comentariu

Ce sa zic...am cele mai tari halogene din parcare :P

post-47479-0-32665300-1431706026_thumb.j

Link către comentariu

Apropo, ca tot vorbeam de ibița ,uite ce melc beat e cu combinatie de culori adecvata :)

Link către comentariu
Publicat (modificat)

E ce trebuie in orice culoare si caroserie Cupra, reusit atelaj...

Modificat de saibot
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Nu e niciun secret ca sunt fan inrait benzina :) si nu prea vedeam niciun avantaj la diesel in afara de consum si mers mai confortabil in regim de croaziera si viteze mari

Culmea e ca atunci cand am ales masina cele doua avantaje nu le-am luat in considerare :)), pur si simplu nu am gasit alta motorizare mai avantajoasa pentru mine(1.2, 1.4, 1.6 nu sunt motoare :P )

 

Ei bine ieri am avut o surpriza placuta cand, cu masina incarcata maxim (5 adulti+portbagajul full), nu am simtit diferente deosebite la demaraj, stabilitate si frane. 

Motorul livreaza puterea diferit de benzinare, unde desi aveam cuplu destul (450+NM)  se simtea cand era incarcata.

Nici consumul nu s-a modificat pre mult.Ploiesti-Bucuresti (Calea-Grivitei) singur in masina - 4.9% :)) si 5.3% retur cu masina full - mers in ambele cazuri la limita permisului.

 

Spor la halogene!

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!