Jump to content

2014 Seat Leon FR 2.0TDI


saibot

Postare recomandată

Nu e bine? Se strica? :)))

Modificat de saibot
Link către comentariu

Exista mod special pentru parcare - se numeste ECO :))

 

In general merg pe Normal si unul din motive este ca pe Sport se activeaza generatorul de sunet, care poate sa devina deranjant la mers constant.

Link către comentariu

De ce spui generatorul de sunet? te referi ca este sunetul fals cel facut pe calculator sa sune frumos,sau doar esti ironic ca suna mai sport?

Link către comentariu

Generatorul de sunet este un dispozitiv electronic amplasat in partea frontala, langa motorul care actioneaza stergatoarele, care genereaza vibratii si da impresia unei evacuari sport.

Link către comentariu

Singurul avantaj pe care il au cei cu manuala in fata celor cu DSG este ca pot merge pe Sport fara niciun dezavantaj. Am uitat ca tu ai si chestia aia...

Link către comentariu

Generatorul de sunet este un dispozitiv electronic amplasat in partea frontala, langa motorul care actioneaza stergatoarele, care genereaza vibratii si da impresia unei evacuari sport.

 

 

Aa deci pentru asta este facut.Aia ziceam si eu ca am prins mai multe episoade din Top Gear si zicea unul din baieti la noul corvette ca nu-i plac toate sunetele alea agresive facute pe calculator,adica nu le scotea masina,ei programeaza pe calculator cum sa iasa sunetul si etc si aia e.Au aratat la o reprezentanta la ferrari,lamborghini,etc nush care din ele,s-au dus la baietii care se ocupa de sunetul masinii si faceau acolo tot pe calculator.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Asta e regula :))

 

Am facut plinul si consumul la pompa a iesit 6.05 L/%, CB-ul zice 6.1%  - corectut :)

Link către comentariu

Am facut o mica escapada pana la Sinaia si va atasez consumul cu ocazia asta. Am mers numai cu butonul apasat  dar e vb de ala de jos :))

In concluzie nu va recomand acest motor - consuma mult ;)

 

Spor la halogene!

post-47479-0-37763300-1428943056_thumb.j

Modificat de saibot
Link către comentariu

:)))) chiar ca a consumat mult, eu am fost pana la predeal in weekend si am scos acelasi consum mediu 7%

Link către comentariu

K04 consuma mai mult ulei decat benzina :))

 

La mine consumul s-a datorat in mare parte  butonului din parchet :P si traficului...oricum tot nu recomand motorul, ca dupa ce am urcat la Cota 1400 s-a dus in 7.4 :D

Modificat de saibot
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am dat o fuga pana la Rasnov ca a fost etapa de VTM. Am profitat de faptul ca nu am fost cu sotia si copilul si am putut testa cauciucurile Hankook pe curbe intr-un regim energic. Pot spune ca sunt superbe si pe uscat si pe ploaie, exact ce trebuie pt suspensia de FR.

 

Consum mixt 5.5 %, clima on, 2 persoane - mult ce sa zic - mai am pana la 3,6 % cum zice la reglement  :)))

 

Spor la halagene si feriti-va de Seat (consuma mult) :P

Link către comentariu

Vad ca ai facut obsesie pentru consum :))  dupa doua tfsi-uri cred si eu :P

Link către comentariu

Pai dc nu se strica nimic....asta mi-a mai ramas :))

 

Motorul merge bine, franele tin, suspensia super, DPF-ul e in lumea lui, am ramas fara subiecte :)))

 

TFSI in rest, e un izvor nesecat de subiecte, sunt si multe de facut acolo. La diesel iti trebuie inspiratie nu gluma :)))

Modificat de saibot
Link către comentariu

haha :)) inspiratie si nervi de otel,eu ma plictisesc rpd de diesel :(

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Publicat (modificat)

Avand in vedere ca imi doream DSG am facut rost de 2 padele, le-am prins de volan cu elastic, am lipit cu scoci niste fire sub bord si schimba mai rapid acum :)

post-47479-0-12180900-1431521296_thumb.j

Modificat de saibot
Link către comentariu

Si altii dau 2000+ Euro sa aiba DSG...

Link către comentariu

Bun ... dar sa nu schimbe mai rapid decat apuca "halogenele" sa focalizeze.:)

Link către comentariu

Merge numai pe day-light, cred ca nu face atingere vre-un fir :P

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!