Jump to content

2014 Seat Leon FR 2.0TDI


saibot

Postare recomandată

Neplacut, mai ales ca pentru tine asta inseamna inca un drum. Din pacate asa e pe la noi, calitatea serviciilor e la pamant indiferent de domeniu. Si cand gasesti pe unii care au nimerit-o o data, n-ai nicio garantie ca a doua oara n-o dau in bara.

Dar daca tot mai ajungi pe aici sa dai un semn, poate-poate. :)

Link către comentariu

Toate astea la un pret de firma consacrata....oricum apreciez ca isi asuma oarecum responsabilitatea pt esecul lamentabil :)) desi iar drum/timp pierdut

 

E foarte posibil sa ajung sambata ca e targul de pescuit/outdoor in fata Casei Poporului

Modificat de saibot
Link către comentariu

E cu doua taisuri sabia asta a calitatii serviciilor. Dar daca oamenii te-au chemat la "reconditionare" apai...aia e, o galeata de apa si 2 brate de fan si ai scapat.

 

Eu pana acu n-am avut probleme cu elementele colantate, tot cu negru lucios, desi tipu care a facut lucrarea mi-a zis din capul locului ca cel mai prost colant pe care il are este cel negru lucios. Aia e, la pretul cerut...facem de mai multe ori pana cand iese bine. :icon_thumleft:

Link către comentariu

O sa mai fac o incercare cand o sa am timp...dc nu iese nici acum bine il dau jos de tot si inchei episodul folie/coolant pentru eternitate

Link către comentariu

Ciudat ca a iesit asa aiurea la tine. Si eu tot la ei am colantat si a iesit ok, fara bule si zgarieturi. Nu este perfect, dar este bine.

Am mai descoperit o chestie intre timp: la mine si mai mult ca sigur si la tine...au folosit folie Oracal 651, de 70 microni, destul de slaba calitativ. Exista folie Oracal 970, de 100 microni si este muuuult mai buna, se aplica perfect si rezista mult in timp.

Pacat ca nu m-am documentat inainte, ca imi faceam si eu grila in alta parte si iti dadeam feedback inainte.

Spor!

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Oracal este folia dar nu stiu sa-ti spun ce model. O sa ma uit cu atentie cand voi reface lucrarea.

 

Spor la toata lumea!

Link către comentariu

Nu am tangente cu domeniul, dar recomandarea mea dupa ce am auzit de la altii: NU Oracal. Intr-un an, maxim doi o sa se vada foarte urat. Mai bine dai niste bani si iti iei OEM de pe Cupra decat "tiganie". My 5 cents...

Link către comentariu

De acord! Am folosit Oracal 651 si dupa o vara-toamna-iarna este ca dracu'. Ciobita, matuita... o s-o dau jos si vopseaua e sfanta ;). Doar grila o sa o refac cu ceva colant de calitate demontanta cand vopsesc bara.

Link către comentariu

E bine de stiut, o sa intreb pe meseriasi dc mai au si altceva. Dc nu au..nici nu stiu dc mai merita sa imi bat capul sa refac lucrarea

Link către comentariu

Nici vorba, dau jos tot. Nu las masina cu folia asta pe ea in niciun caz.

Link către comentariu

Asa. Daca ai drum prin Pitesti iti pot recomanda pe cineva ( care mi-a facut mie toate elementele). Daca nu, du-te peste aia de la bucuresti sa le dai cu grila in cap.

Link către comentariu

Nu e cazul sa le fac grila guler, ca au zis ca schimba tot si imi platesc si drumul :)) (nu se pune problema desigur) Timpul pierdut ma  deranjeaza mai mult   

Link către comentariu

Cand i-am spus tipului care mi-a facut grilele ca doar ornamentul de la grila inferioara (bara aia subtire de crom) costa cat jumatate de bara echipata complet...au inceput sa ii cam tremure mainile :D .

 

Aia e, poate iti era dor de Bucuresti :))

Link către comentariu

Chiar deloc :)) dar in weekend oricum vreau sa vad colectia de spinning primavara-vara si sa-mi asortez "garderoba" cu cateva piese :))

Link către comentariu

Boala grea ce ai tu acolo, incurabila!

 

Si masinile,...si pescuitul...aveam un coleg la camin..avea 4 bete de carbon----> 250 de milioane...am crezut ca mor cand am auzit, Freca la ele ca Aladin la lampa magina :))

Link către comentariu

Intra-adevar se foloseste Oracal 615 pt partea fata si 970(sau ceva de genul pt oglinzi)

 

Care e mai buna ?

 

LE: Din ce am vazut 970 e de 3 ori mai scumpa si are 100microni fata de 60 la 615 - deci cam asta ar trebui.

Modificat de saibot
Link către comentariu

Ar fi o chestie sa te prezinti in weekend la firma care a facut lucrarea, sa-ti dea jos folia montata, sa-ti deconteze deplasarea ... si apoi sa pleci direct la targ fara sa mai montezi alta folie. :)

Poate exagerez (in spirit de gluma) la partea cu decontatul, dar eu as pleca direct la targ. :D

Ce a fost important ai "modificat" deja, adica jante si anvelope de vara. In rest, m-as tine departe de "tuning" pana cand mi-ar veni idei marete. :lol: Ba chiar as plati din buzunarul meu deplasarea, doar ca sa ma "autoflagelez" pentru momentul de slabiciune in care m-am decis sa "infofolesc" grila. :lol:

Spor la peste!

Modificat de volvol
Link către comentariu

Firma se numeste folieautoo.ro si in au review-uri bune. Se pare ca mie mi-a pus folia cineva din echipa lor care nu este prea experimentat. Am vorbit cu cel care se ocupa de firma , si-a cerut scuze pentru situatia creata, mi-au spus ca ma asteapta sa remedieze lucrarea si doreste sa acopere si costurile deplasarii.

 

Eu apreciez ca oamenii isi asuma resposabilitatea pentru lucrarile lor si cred ca o sa iasa cum trebuie .

 

Volvol, la cat consuma masina mea nu e cine stie ce autoflagelare :)), o sa mai fac o incercare cu folia pentru ca imi place cum arata si urasc cromul pe masina.

 

Consumul pe azi, ca tot e singura placere ce mi-a mai ramas la masina asta :))

post-47479-0-69099400-1426962188_thumb.j

Modificat de saibot
Link către comentariu

Pentru ca din seria filmelor si pentru ca automobile - sau cu alte cuvinte pentru ca nu sunt la curent cu subiectul folii auto.

 

M-am mai documentat intre timp si voi merge pe Oracal 970 (100microni)

Link către comentariu

Llumar nu face folie pt colantari exterioare, cel putin din cate stiu eu.

Cum ti-am mai zis cateva posturi mai sus...la noi au folosit Oracal 651. Oracal 970 este foarte buna, am mai vorbit cu niste baieti azi.

Mai e si Oracal 975 Premium dar este foarte scumpa.

Spor!

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!