Jump to content

2014 Seat Leon FR 2.0TDI


saibot

Postare recomandată

Multumesc pt cod Cristi.

Se vopseste usor, nu e asta problema.

Trebuie sa vad cat costa... desi dc tot o scot de pe masina o vopsesc pe a mea.

Modificat de saibot
Link către comentariu

Nu e greu dar exista riscul sa rupi ceva cleme. Ms de link :)

 

Nu te tenteaza si pe tine sa faci grila neagra la papuc? :P

Link către comentariu

:))) Nu, eu vreau sa astup geamurile din spate sa pot cara linistit frigidere.

 

Normal ca "o vreau neagra" :). De cand am cumparat masina. Am fost fericit ca am putut comanda macar barele de plafon negre ca altfel veneau cromate la FR.

Dar avand in vedere ca rama neagra costa 70 eur + manopera pentru demontat-montat bara, prefer sa o foliez.  Candva..

Link către comentariu

M-am interest de eleron. 1250RON+vopsit+montaj. Brusc imi pare cam urat eleronul :))

Link către comentariu

Cel din catalogul de accesorii sau cel de Cupra? Bine, ambele sunt la fel de scumpe ce-i drept! Parca il prefer putin pe cel din catalogul de accesorii dar tot vreo 300 de euro e si ala...

 

wp2013120200789osaedtkj.jpg

Link către comentariu

Cel de cupra. Din punctual meu de vedere nu merita investitia. Trebuie si un kit de montaj(aliniere) pe langa vopsit si montaj, sare de 2000ron oricum.

 

Tot la capitolul divertisment intra si cotatia Weltauto pentu masina mea dar numai in cazul unui schimb cu alt model nou si anume 13000Euro :)). Altfel e mai mic pretul :P

 

Un prieten era interest sa faca buy back la masina lui pentru un leon si a fost la o evaluare. Cu acest prilej am intrebat si eu pentru a mea de curiozitate. Au ei un program..baga datele si ..hop pretul

 

Samsarii joaca la amatori pe langa baietii astia  :)))

Modificat de saibot
Link către comentariu

Azi sper sa rezolv cu afumatul cromului. Inca ma  mai gandesc si dc  fac oglinzile ca la logan

Link către comentariu

lasa oglinzile asa cum sunt.

si nu folia nici buza de jos, negrul ala are nevoie de un contur.

  :)

Modificat de baspri
Link către comentariu

Nu bre, o fac EVO. Pana jos adica :))

Ori colantam ori ne jucam...las-o draq ca ma costa mai mult drumul asa :)))))

Link către comentariu

Nu bre, o fac EVO. Pana jos adica :))

Ori colantam ori ne jucam...las-o draq ca ma costa mai mult drumul asa :)))))

 

:))

Bine bre, bine, innegreste-i botul cu totul saraca.

Siiigur, costa mult 2 galeti cu apa si o mana de paie cat consumi tu Ploiesti-Bucuresti-Ploiesti. Ca bataia oricum e moca.. :))

Link către comentariu

Am facut si colantarea. O sa pun maine poze mai concludente . Am vrut sa pun si pe oglinzi dar dupa o ora si dupa ce au stricat baietii cam 1m2 de colant s-au dat batuti.

Partea din fata e iesit ok dar a durat f mult.

Din pacate nu pot sa va recomand atelierul....sunt departe de a fi profesionisti. Sper sa nu se duca la prima spalare :)

 

 Baspri - consum 5.8% dupa ce am facut 1.5km in 35min prin Crangasi :P

Cartman  - simt ca te jefuiesc :))  a iesit 13.000 la evaluarea facuta de camatari profesionisti.

 

Poza cu Focusul :D

post-47479-0-64257200-1426621781_thumb.j

Modificat de saibot
Link către comentariu

Dc se dezlipeste il dau jos si gata. Nu e un capat de tara..am incercat, aia sa fie pierderea. :)

 

Da Bebe...nu e departe :P

Link către comentariu

Auzi, baiatu baiatu, dar niste led-uri nu punem si noi? Vorba aia, sa intri in rand cu lumea. :D

Link către comentariu

Am in "portbagaj" leduri, ie bune? Degeaba intra doar masina daca soferul nu se incadreaza la  "rand"

 

Poate dc aveam Golf... :)))

Link către comentariu

Pai depinde de "randul" la care stai nu?

 

Eu m-am lecuit cu ledurile astea de interior..usor usor revin la becuri clasice. Nu de alta, dar se ard...

 

Golf....led...neah. Chiar azi m-am uitat la un leon cu led si e  :drunken: .  

Link către comentariu

Cand am cumparat masina am stat ceva pe ganduri daca sa le pun sau nu.

Pur si simplu nu am putut trece mental peste pret...consider ca nu merita atat (1100Euro).

Link către comentariu

Cum sa nu merite? Orice placere vinovata are pretul ei! :D

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!