Jump to content

Faruri aburite


lores
 Share

Postare recomandată

Ma suni maine si iti zic ce ai de facut. :icon_thumright:

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    8

  • TreiD

    4

  • RobertG

    3

  • Executron

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Scuze ca reinviu un topic atat de vechi, dar altul mai recent nu am gasit la functia de search pe condens / aburire.
Astazi, fiind vremea mai rece si fiind ploaie, m-am trezit cu ambele faruri aburite si cu condens pe interior. De cand am luat masina, din luna Mai a acestui an, nu am avut aceasta problema. Chestia e ca acum doua saptamani am schimbat becurile la xenon, farurile fiind date jos, la un baiat din Craiova care zic eu a fost destul de meserias dupa cum s-a miscat. Bineinteles am spalat masina de n ori pana atunci si farurile nu s-au aburit / condensat niciodata pe interior.
Am verificat capacele de pe unde se schimba becurile si par ok, si garniturile la fel. Aburirea parca incepe de jos la ambele faruri.
Aveti idee ce poate fi? Ce remediere sa fac? Ce sa verific?

Modificat de alpanterin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu o noutate, vad ca azi dimineata farurile numai aveau condens pe interior, decat cel din dreapta, dar foarte, foarte putin. Totusi, de ce apare condens in far? Ce poate fi in cazul meu?

Modificat de alpanterin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

    Am rezolvat problema farurilor aburite cu xenon,cu ajutorul unui feon,cu care am suflat  aer cald cate 3 min,dupa ce am dat capacele de cauciuc din spatele farurilor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia nu e rezolvare. E doar o solutie de moment pana la urmatoarea aburire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 minutes ago, C o s m i n said:

Aia nu e rezolvare. E doar o solutie de moment pana la urmatoarea aburire.

La mine nu au mai aburit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai sa vina zapada, o spalare cand farurile sunt calde, etc. Asta inseamna timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna!

Cei care ati avut farurile aburite doar cand ati avut gheata pe ele, care a fost solutia?

Si la mine se aburesc putin, doar daca sta gheata pe ele mai multe ore. In rest, nu am probleme nici pe ploaie, nici dupa spalat.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cam normal sa se intample asta la orice masina cand sta gheata/zapada pe geamul farului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!