Jump to content

Probleme stergatoare - nu mai sterg bine


R_a_z_v_a_n
 Share

Postare recomandată

Este greu pana scoti capetele de plastic fara sa le rupi, apoi ornamentele lungi. Lamele din cauciuc ies prin tragere/alunecare, cam greu. Cele noi intra la fel, daca le ''stropesti'' cu pudra de talc vor intra mai usor. Prima oara vei rupe cel putin un capac. Se gasesc separat, vezi aici. Am gasit si un tutorial pe alt forum. Ti-l dau pe pm daca vrei.

Modificat de 42miticutza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc,mi-oi lua niste stergatoare de la reprezentanta si sper sa le schimbe aia...nu ma mai complic eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca au aparut stergatoare la blister, tip aero, ce au pe spate poze cu modelul de prindere al bratului si ce piese din blister sunt compatibile cu tipul acela de brat. Am cumparat 2 marci diferite si ambele aveau chestia asta pe spate. E chiar ajutatoare chestia, mai ales ca au cate 8 piese in blister si numai 2 merg la Passat cu brat pentru aero.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

personal cele mai bune lamele de guma care sterg si nici nu fac zgomot,sant valeo swf,doar setul de cauciucuri,sant foarte multumit,am avut si bosh noi cu totul dar slabe,va recomand astea si nus scumpe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Si unde se gasesc aceste stergatoare Valeo? Doar la mag de piese auto, sau si prin supermarketuri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In supermarket gasesti ,eu am valeo, stergatorul clasic de 2,5 ani si merg super si nici zgomot nu fac plus ca au fost la un pret foarte bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!