Jump to content

Sistemul multimedia de pe O3


Aditu
 Share

Postare recomandată

As avea nevoie de putin ajutor. De curand mi am schimbat Androidul cu IOS si nu mai pot pune pe Bolero pozele persoanelor adaugate la favorite. Pe telefon am atribuit poze catorva contacte dar bolero nu le preia. Gresesc sau omit ceva?

Eventual cei care au IOS sa mi scrie pasii de urmat.

Multumesc.

Modificat de corsi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pasii de urmat sunt simpli. Mai precis nu faci nimic pentru ca pe IOS nu merge din pacate. Scrie si in manual....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am o intrebare catre cei care au Smartlinkk si au instalat AndroidAuto. Eu mi-am resetat telefonul la factory settings si am pierdut apk-ul care imi mergea. Am downloadat din nou de pe http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/ dar aceasta versiune imi spune ca aplicatia nu e suportata in Romania.

Gasisem o versiune care mergea si nu mai stiu de unde sa o descarc. Mersi in avans!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am telefon Note 3 cu ROM - NEE- tari nordice   si android auto din link_ul specificat de tine .

La mine merge .

Când aveam ROM  de Polonia   nu mergea android auto - eroara ,, nu este suportat in  Romania "

Cred ca este de la ROM_ul telefonului .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Culmea e ca mi-a mers inainte de resetare la factory settings. Si a ramas aceeasi versiune de firmware pe telefon, doar...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit o solutie. Am luat la rand toate versiunile si mi-a mers pana la urma cu 1.3.

Pentru cine experimenteaza aceeasi problema, iata linkul: http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/android-auto-1-3-089821-2258745-release-android-apk-download/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E perfect functional acum? Merg toate aplicatiile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am butonat, merge totul ok pe versiunea asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm... Ciudat, nu reusesc sa il instalez pe pe Nexus5 cu Android 6

Modificat de Catalin_AC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa mearga, uite ce zic referitor la versiunea 1.3 care merge la mine:

 

Minimum Android version: Android 5.0+ (Lollipop, API 21)
Target Android version: Android 6.0 (Marshmallow, API 23)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa mai incerc o data. Mi se descarca, dar nu pot apasa pe butonul de INSTALL... Weired.

Mersi de info, oricum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@danniculescu: in afara de apk-ul indicat de tine, mai trebuie instalat ceva? Inainte sau dupa? Ca mi-l descarca in telefon dar nu vrea sa il instaleze...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai trebuie nimic in afara de apk-ul mentionat. 

Verifica sa nu cumva sa nu te lase pentru ca nu ai bifata optiunea de instalare aplicatii din surse necunoscute. Ai bifa asta in Settings -> Security.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi frumos, aia e la descarcare. Daca o debifezi il descarca si instaleaza. Am debifat-o si tot nimic. Mai butonez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

As avea nevoie de putin ajutor. De curand mi am schimbat Androidul cu IOS si nu mai pot pune pe Bolero pozele persoanelor adaugate la favorite. Pe telefon am atribuit poze catorva contacte dar bolero nu le preia. Gresesc sau omit ceva?

Eventual cei care au IOS sa mi scrie pasii de urmat.

Multumesc.

Cu iPhone nu ai opțiunea pentru poza contact, este menționat si pe site-ul Skoda. Doar Android ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut. Revin cu problema Bolero MIB1. A gasit cineva vreo solutie sa ajungem sa instalam sau sa folosim SMARTLINK cu android auto.

Ceva retrofit sau aftermarket?

Modificat de Despinu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut! Am o intrebare pentru posesorii de Bolero MIB2 + Smartlink: daca am un dispozitiv conectat prin smartlink (ex. o tableta), pot folosi si telefonul conectat prin bluetooth (ex. pentru a efectua apeluri)..?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu detin smartlink, insa...

Eu pot folosi un telefon conectat la bluetooth pt apeluri si al doilea telefon conectat la bluetooth pentru redarea muzicii aka Media...deci presupun ca se poate si in exemplul tau de mai sus.

Unitate multimedia: Columbus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am si eu o intrebare pentru cei dintre voi care au Bolero, generatia a doua: care este capacitatea maxima si clasa de viteza a card-ului SD pe care il folositi pentru muzica? Am citit despre capacitate ca ar fi 32 Gb, dar sunt curios si asupra vitezei de citire a mp3-urilor. Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice card e in stare sa suporte citire de 1mb/sec, de cateva ori peste cat e minim necesar pentru citirea unui mp3. 

Nu va mai stresati atat.

 

Modificat de warlock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@warlock Multumesc.

La baza intrebarii mele era urmatorul scenariu: am ales ca masina pe care o astept (nu se mai termina asteptarea asta :Driver:) sa aiba si comenzi vocale; apoi am citit pe forum cum ca se pot folosi comenzile vocale pentru alegerea unei melodii pentru a fi redata; drept urmare, nu mi-e teama ca mp3-urile vor fi redate sacadat, ci ca in cazul unui card de 16Gb cu aproximativ 4-5000 de fisiere lucrurile se vor intampla mai ... lent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am card de 32 giga si merge perfect. Cred ca are viteza de citire 150 mb/s

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa recunosc ca nu am folosit nici macar o data comanda vocala, si de multe ori mi-am mancat rabdarea cu cautarea unei piese....insa o solutie de comanda vocala...nu mi-a trecut prin ai mei 2 neuroni...voi reveni pe saptamana viitoare cu un feedback daca reusesc si eu :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Aveti idee daca este vreo metoda de a eluda protectia Smartlink Bolero de a proiecta prin Mirrorlink aplicatii de navigatie gen Waze?

Exista un video pe youtube cu un tip care foloseste in mers Waze pe o Honda Civic 2016 cu o unitate compatibila Mirrorlink.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor a deschis acest topic
  • kthor a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!