Jump to content

Sistemul multimedia de pe O3


Aditu
 Share

Postare recomandată

@nepotu_ro: Eu am testat si AndroidAuto nu merge. Vezi si filmuletul asta:

https://youtu.be/11Gs_qVTh6s

 

In schimb functioneaza perfect cu CarPlay, am verificat cu un iPhone 6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Dan si multumesc pentru raspunsul prompt! Din video nu reise daca ti-ai instalat manual aplicatia Android Auto pe smartphone sau nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa ne luam Iphone....

Setarea din Bolero nu permite Android Auto. ASa vad eu din filmulet .

Modificat de gbrl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am instalat apk-ul pe care l-am descarcat de pe net si nu merge. Am incercat si sa simulez ca sunt in alta tara (cu OpenVPN poti sa obtii un IP de UK, de exemplu) si tot nu merge din pacate... Probabil ca e blocat si din Bolero.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine apare android auto la smartlink. Nu am reușit încă sa-l testez.

post-153337-14368917216994_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa intrebati dealerul de ce e blocat AundroidAuto, poate e ceva temporar. Nu am reusit sa gasesc pe net informatii cu privire la treaba asta. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrebat si mi-a raspuns ca nu au nicio informatie legata de momentul cand va fi disponibil AndroidAuto in Romania.

Modificat de DanNiculescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Linkul catre aplicatia Android Auto este urmatorul:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.projection.gearhead&referrer=utm_source%3D42matters.com%26utm_medium%3DWidgetWeb

 

Mesajul dat de google este clar: aplicatia nu este disponibila in tara dvs! Eu am adaugat aplicatia la Wishlist, asteptam schimbarea situatiei :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci, daca mai aveti putin rabdare, skoda o sa lanseze un telefon cu android :)) atunci o sa mearga totul perfect:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri am ridicat masina, O3 Style 1.4 TSI M6 Blue race. Doresc sa multumesc tuturor celor care postați aici, sfaturile voastre m-au ajutat foarte mult in adăugarea/eliminarea opțiunilor si in general vizavi de achiziție.
Referitor la Smartlink, este foarte ok. Am conectat Bolero-ul cu IPhone 5s si funcționează foarte bine. Ca mențiune, va încurajez sa va instalați Spotify pt muzica, exista tutoriale pe net cum sa procedați pentru ca in România nu este activ serviciul, dar cu anumite artificii se poate activa. Cine dorește sa afle cum, ma poate contacta pe privat.

 

[modificat de kthor: am accentuat partea cu privatu' pentru a evita "off-uri"] ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am și eu o întrebare. De ce pe privat și nu un post pe topicul cu sistemul multimedia? Cred că sunt mai mulți interesați.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Iti faci un cont/id Apple cu adresa de SUA

2. Te loghezi in appstore cu id-ul respectiv

3. Downloadezi aplicația Spotify

4. Downloadezi Tunnelbear (e o aplicație VPN care iti da un Ip "fals" astfel încât spotify sa "creadă" ca esti in State)

5. Deschizi aplicația tunnelbear si iti setezi vpn pe SUA

6. Deschizi spotify si iti faci cont - la adresa treci tot SUA

7. Închizi vpn-ul din tunnebear ( ca sa nu iti consume, ai 500 mb gratis, dupa care iti solicita bănuți)

8. Dupa 14 zile vei primi de la spotify mesajul ca nu poti folosi aplicația mai mult de 14 zile in străinătate.

9. Reactivezi vpn-ul...urmezi pașii

10. Enjoy:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, am un octavia 3 cu radio swing, în meniul apare Bluetooth dar nu știu cum pot sa fac conexiune intre radio și telefon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: @ Frnm sa fim intelegatori cu omul este din Arad dupa nicknameul ales pare de etnie maghiara la ei nu prea sunt genuri gramaticale  :P  !  Aici in banat suntem obisnuiti cu "un" Octavia 3 "intelegem la ei " .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor! Am citit tot ce s-a postat pe tema sistemului multimedia de pe O3 (în cazul meu Bolero MIB1). EVIDENT sunt și eu interesat de Mirrorlink... Dar, se pare ca subiectul este cam nou și pentru cei de la reprezentantele din Ro. Asa ca în încercarea de a afla o părere ``avizata``, am pus întrebări pe la dealeri și iată un prim raspuns:

[[ Buna ziua domnule....... ,

Va multumim pentru solicitarea adresata.

Am intrebat in numele dvs la departamentul de piese si accesorii originale si din pacate nu exista o solutie de upgrade pentru seria de sasiu comunicata de dvs.

Chiar si daca ati inlocoi aparatul cu noua varianta de Bolero, din punct de vedere fizic se poate monta insa variantele de software nu ar fi incompatibile; in concluzie ar fi inutila si schimbarea aparatului.

Pentru orice alte informatii/oferte sau detalii va stau cu placere la dispozitie.

Toate cele bune!

.........

Consilier Vanzari

AVIA MOTORS]]

Ce părere sa ne mai formam...?

Toate bune!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg de ce te superi, poate pe viitor se 'sparge' protectia si poti face retrofit dar se vor inmulti si spargerile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bZ1,inteleg ce spui, dar ma gândeam la o rezolvare oficiala,chiar si plătind o suma rezonabila pentru acest upgrade (software sau/si hardware).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca nu prea merita. Sincer, de cate ori te vei juca la ele? O sa te plictisesti. Mai bine incerci ceva aftermarket. Sau cumpara-ti un gadget personal, cu sistem de operare nou, iOS, win10,android, ceva sa iti faci de lucru.

Eu as vrea sa intteb daca printre poseaorii de Bolero 2,e cineva care poate confirma meniul cu eficienta condusului, cu animatiile cu verde, si eventual ceva pareri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai primit un raspuns conform situatiei.

Esti suparat ca nu ai primit raspunsul doritde tine? De ce ai mai intrebat atunci?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu siguranță nu am pus o întrebare la care știam deja răspunsul. Dar atâta timp cât în meniul Bolero-ului este și opțiunea de Update, ma gândesc ca nu-i un sistem închis și ca, probabil, exista și alte versiuni de SW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai primit un raspuns conform situatiei.

Esti suparat ca nu ai primit raspunsul doritde tine? De ce ai mai intrebat atunci?

 

Cum adica de ce a mai intrebat?

Intrebarea ta este o gluma. De unde era sa stie omul ce raspuns o sa primeasca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De aici de pe forum. S-a discutat despre component protection si ca upgrade OEM nu este posibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mi-as dori sa vad cum derapeaza discutia si cum ajungem sa dam vina pe reprezentante pentru neputinta VAG de a produce o unitate multimedia care sa fie din deceniul actual.

Cei de la Avia au dat raspunsul corect in acest caz asa ca intrebarea din incheierea postarii lui SARPE70 nu poate sa-i vizeze decat pe cei de la VAG. Iar asta este deja "pe langa".

Cat despre partea de upgrade OEM, asa cum bZ1 a precizat, a fost discutata de suficient de multe ori astfel incat sa permita aplicarea de sanctiuni atunci cand o repetam pentru a ne auzi mai bine. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se fac upgrade-uri de la Bolero la Columbus in Rusia chiar si cu aceste restrictii.

Si eu am primit raspuns oficial de la importator ca nu pot sa imi fac retrofit la senzorii de parcare cu piese OEM si cu afisaj pe Bolero daca masina nu a fost prevazuta cu aceste optiuni din fabrica si mi-am facut retrofit-ul la Avia (dealer autorizat) cu kit OEM luat de la carsystem. 

 

Despre un upgrade de la Bolero la Bolero II nu cred ca s-a postat pe aici vreun alt raspuns oficial, ci doar presupuneri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor a deschis acest topic
  • kthor a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!