Jump to content

Sistemul multimedia de pe O3


Aditu
 Share

Postare recomandată

Mda, este posibil atunci să fie altă mâncare de pește :(

http://imgur.com/FpwLiX0

Diferă și hardware și software. Ce pași mai exact îi vezi ca încet? Pot ulterior să îi refac și eu cu o filmare, dacă se mișcă la mine mai repede poate ajută la service ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toni normal ca difera. Tu ai Columbus si eu am Amundsen.

Modificat de lucian.1950
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urma sa dau un edit de la birou :)

 

Scrisesem azi dimineata inainte de cafea si pe drum la volan mi-am adus aminte.

 

Am sperat sa nu observi :))

Atunci din pacate, si filmarea cu timpii de reactie nu te-ar prea ajuta, am incercat :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Pt seria mea de șasiu nu am update de software !! Doar pt. Hărți

Modificat de Mior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iar noi îți mulțumim pentru că ai ales să împărtășești aceste informații cu noi (nu prea văd cum ne ajută da' mă rog...).

Te așteptăm și cu întrebări sau sfaturi, oricând vei simți că ești pregătit. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai sus e link-ul pentru portal-ul de update. Iti introduci Vin-ul si verifici ce update-uri poți sa faci, in cazul meu doar pentru hărți. Poate e cineva si cu update de soft?!

Sau poate scrii LOL in loc de VIN....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update de soft se face doar in service ! Ce gasiti pe acel site in care complectezi vin-ul masinii se refera doar la upadate harti si sistemul Bluetooth .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@teodoreanu: am inteles acum, deci suntem nevoiti sa complectam vin-ul pentru verificare. Sigur nu este necesar sa il completam?

Modificat de Frnm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Informatii despre eventualele versiuni mai noi pentru masina ta (referitoare la harti si Bluetooth ) primesti doar dupa introducerea vin-ului . Inormatiile sunt personalizate pentru fiecare tip de unitate multimedia si masina !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

 

Care imi poate da mai multe detalii despre aceasta optiune care nu este ieftina deloc :)

""Pregatire telefon cu Bluetooth conexiune wireless cu antena exterioara, PhoneBox in consola mediana fata, comanda vocala""

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai probabil costul cel mai mare este dat de 'comanda vocala'

Pregatire telefon cu Bluetooth - car-kit pe bluetooth integrat in masina, poti sa vezi apelurile, contactele si sa suni/respingi/ignori apelurile direct din sistemul multimedia - il recomand

 

PhoneBox in consola mediana fata -  e o cutiuta in fata schimbatorului unde iti poti pune telefonul si ce mai vrei tu

 

conexiune wireless cu antena exterioara - daca iti pui telefonul in phonebox, semnalul telefonului este imbunatatit -  eu nu am conexiunea cu antena exterioara(cred :))) deci nu stiu sa-ti spun daca functioneaza

 

comanda vocala - nu am si cel mai probabil nu stie sa interpreteze limba romana

Modificat de Dan Lupascu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu totul de acord cu Dan de mai sus, mai putin la faptul ca nu comanda vocala costa mai mult ci conexiunea Bluetooth de fapt. Iar eu am si comanda vocala, care e buna atunci cand o duc pe bunica la biserica, sa se minuneze "cate stie sa faca masina asta"...

Modificat de AdiG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine ma interesa cel mai mult ce poti sa faci cu wirelessul ala? Este vb de trafic de date care sa fie preluate cu un router al masinii si aruncat catre clienti prin wireless? Poate gandesc eu prea mult :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singura diferenta este ca masina are un repetor de semnal. Practic vei avea semnal mai bun la telefon daca il tii in compartimentul de langa schimbatorul de viteza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ca rusii au reusit retrofit la de la Swing la Columbus, pe la noi oare se poate ?!

 

Sursa:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Mesmer88. Bine, bine, dar cuvantul wireless inseamna altceva, sub nicio forma preluare semnal gsm din exteriorul masinii si canalizat pentru "scrumiera". Din cate am mai citit dar nu am gasit ceva concret, sistemul respectiv (wi-Fi) ar functiona doar cu Columbus. Am incercat sa configurez o masina identica cu ce am configurat pe skoda.ro dar pentru Anglia (scoda.co.uk). Spre surprinderea mea, daca aleg Bolero Mib2 nu ma lasa sa pun sistem compatibil Wi-Fi - iar acum sunt si mai in ceata cu aceasta optiune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mi se pare ca arata mai bine asa :

post-137871-0-53804000-1447852783_thumb.

Modificat de Ruiz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum, ca se cunosc mai multe despre Bolero II si retrofituri, revin la intrebarea "pardalnica": merge inlocuit Bolero I cu Bolero II? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebarea e daca merita sau nu. Unde gasesti tu Bolero II in afara de original? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu. Unde au gasit rusii din postul de mai sus Columbus-ul original?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mariusd4, vorbesti serios? deja au aparut la dezmembrari bolero II pentru skoda octavia 3? ne poti spune si la ce dezmembrari, au vreun site online?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol:... malițios doggy. Și totuși bine punctat. Deși posibil să găsești vr'un ghinionist cu daună totală la O3 MY 2016. Proaspăt fericit fost proprietar cum s-ar spune. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bolero II am gasit pe forumurile de profil din afara (2 exemplare), Bolero cu NAV si Columbus gasesti pe olx, Ebay etc. Nu am salvat link-urile pentru ca momentan sunt inutilizabile, rusii vad ca au reusit retrofitul dar nu spun cum. Daca mai gasesc link-ul am sa revin cu un PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre swing este ceva interesant sau nu am ce cauta in acest topic :)) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • kthor a deschis acest topic
  • kthor a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!