Jump to content

Passat CC 2.0 TDI 170 cp DSG R-Line


Clawoodyou

Postare recomandată

Fix asa am patit eu vara trecuta. N.am avut probleme cu senzorii. Am decis sa o vopsesc, pe rca-ul lui, desi cel care m.a lovit insista ca iese la polish... :))

Link către comentariu

Au patit sigur si senzorii ceva. Prima data imi aparea pe navigatie ceva cu optical system error si acum piuie continuu si nu mai apare nimic pe ecran.

O fac pe Casco cu regres sa fiu sigur, nu o duc pe la vreo bomba de service care lucreaza cu carpatica. O duc la PBN ca sa stiu ca fac lucrarea ok.

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu

Neplacuta pățania. Ca să fi patit copilul ceva, Doamne fereste, ar fi trebuit sa nu fie in scoica sau sa nu mai ai portbagaj, ceea ce nu a fost cazul. Nu pare nimic grav. Totusi nu pot sa nu remarc cum a ramas inscripționat nr de înmatriculare pe bara ta. E prima data cand vad asa ceva. Probabilde la caldura/vopsea proasta.

Normal era de preferat sa nu se întâmple.

Link către comentariu

Da, asta cu numarul m-a amuzat si pe mine. Oricum e bine ca nu am patit nimic grav desi celelalte doua masini nu au mai putut pleca, radiatoare sparte sau ceva fisurat ca le-a curs antigelul. Prima mea grija a fost copilul si ca sa ma linistesc am fost cu el la un consult.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

salut clawoodyou, am aceeasi problema cu amortizoarele, pe fata, am gasit tot monroe, alt cod pt puntea fata la 850 ron/buc la epiesa.ro. cum se comporta masina ta cu cele noi? le ai gasit la un pret mai bun? am un cc din 2010, 170cp, ms.

Link către comentariu

Nu stiu pe fata codul, ca eu le-am schimbat pe spate dar sigur gasesti codul in catalogul Monroe. Noile amortizoare se comporta foarte bine, alta viata :)

Link către comentariu

Nu vei gasi, doar Monroe le produce si mai e o varianta pe la vreo 1500 euro de la KW :)

Link către comentariu

sa inteleg ca si tu le ai comandat de la acelasi furnizor? cand ai spus ca le ai luat foarte ieftine, m am gandit ca ai gasit alta solutie!

Modificat de mirciken 77
Link către comentariu

Eu le-am luat de pe ebay cu 300 euro ambele. Apoi a mai luat un coleg cu acelasi pret de la acelasi vanzator dar acum le-a dublat pretul.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Mi-am facut timp si am dus masina la pbn pt vopsire bara. S-a inlocuit si un senzor de parcare busit. Bara a iesit bine, nu se vede vreo diferenta de culoare, dar la un senzor s-a cam vopsit aiurea.

post-132750-0-85216300-1444412585_thumb.

post-132750-0-42593700-1444412586_thumb.

post-132750-0-98962200-1444412586_thumb.

Link către comentariu
  • 1 year later...

Masina se apropie de 200000 de km, drept urmare  a primit distributie noua :) 

Cureaua veche arata chiar bine, rolele pareau ok, dar nu am vrut sa o schimb chiar la 210000.

Toata operatia a fost facuta la pbn.

Am refuzat update-ul de soft pentru NOx.

Una peste alta, in doua saptamani fac 3 ani de cand o am si sunt foarte multumit de ea pana in prezent :)

km.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am pus de curiozitate pe DRL becurile P21W de la Mtec. Treaba e ca mi se par cam slabe. Ca aspect, da, sunt peste cele vechi cu lumina galbena.

bec.jpg

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu

Si eu am pus acelasi model colegu, si da ai dreptate sunt simtitor mai slabe ca intensitate fata de cele galbene. Un prieten care a mers in fata mea o buna bucata de km mi-a zis ca in oglinda se vad foarte ok , mai ales comparand si pretul acestora..

Link către comentariu

Am incercat si eu MTEK pe corneringul static si erau clar mai slabe ca luminozitate decat cele galbene. Am dat 10 lei in plus si am trecut la osram. Recomand :)

Link către comentariu
  • 2 months later...

Am ajuns la frumoasa "varsta" de 200000 de km :)

Urmeaza sa ii fac revizia. Voi merge pe filtre Mann si ulei Liqui Moly TopTec 4200.

Voi schimba bucsele basculelor. Bucsele mari le voi pune semipline.

Voi schimba suportul antibalans.

Aceste operatiuni le voi face la @Razvan_SPD (Costel).

Pentru aspect voi face urmatoarele modificari:

- montare lumini la picioare

- montare lumini avertizare la usile din fata

- montare lumini ambientale prin fibra optica sub trimurile usilor.

Aici sper ca voi conta pe ajutorul lui @F l o r i n:D

1.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

 

 

 

41.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu

Ca tot a venit caldura :D

Live din atelier.

IMAG4190.jpg

IMAG4188.jpg

Link către comentariu

Azi au fost montate pe masina urmatoarele:

- Lumini la picioare

- Lumini avertizare usi fata

- Lumini ambientale sub trimurile usilor

Ii multumesc lui @F l o r i n pentru ajutorul acordat :)

18338840_10206455477744147_37209623_o.jpg

18338677_10206455478104156_336499919_o.jpg

Link către comentariu
F l o r i n
13 hours ago, Clawoodyou said:

Azi au fost montate pe masina urmatoarele:

- Lumini la picioare

- Lumini avertizare usi fata

- Lumini ambientale sub trimurile usilor

Ii multumesc lui @F l o r i n pentru ajutorul acordat :)

18338840_10206455477744147_37209623_o.jpg

18338677_10206455478104156_336499919_o.jpg

eu multumesc !

Ai aranjat foarte frumos fibra, trebuie sa caut o solutie sa pun si la mine - doar ca e o problema, la mine este incastrat trimul in fata de usa

Link către comentariu

Daca vrei ti-l scot eu prin metoda levierul ca ma pricep :))

Link către comentariu
F l o r i n

pai, nici nu vreau altfel, e pacat sa le desfaci suruburile.:eek:

Link către comentariu
  • 10 months later...

Sa mai sterg putin praful :) Am ajuns la 210000 de km. In toamna am schimbat volantul.

Urmeaza sa schimb ornamentul de pe portbagaj ca deja aparuse a doua crapatura la el. E cumparat, doar sa imi fac timp sa il montez.

29216095_10208252880958104_8937461106251661312_o.jpg

29244358_10208252882038131_6164329585128243200_o.jpg

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!