Jump to content

Passat CC 2.0 TDI 170 cp DSG R-Line


Clawoodyou

Postare recomandată

  • 1 month later...
Publicat (modificat)

Sa mai sterg putin praful pe aici  :)

Am pus ornamente de inox pe pedale si pe footrest.

post-132750-0-66813000-1431287965_thumb.

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu
hallucinogen

Arată bine ! Sunt OEM pedalele si foto rest'ul ? - cred ca vii si tu pe 30 mai la întâlnire.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Nu sunt oem, dar se potrivesc perfect, fara lufturi. Sper sa fie si inoxul de calitate :)

Daca pot si sunt in Bucuresti incerc sa vin la intalnire.

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu

Masina va primi amortizoare noi pe spate :)

post-132750-0-93928100-1431426894_thumb.

post-132750-0-68246600-1431426895_thumb.

Link către comentariu

Frumoasa foc masina, mai ales cu pachetul r-line. De ce nu incerci sa-i pui niste suspensii sport, macar arcuri?

Link către comentariu

Amortizoarele ei electronice cred ca sunt destul de ok, iar de coborat din arcuri, la ce drumuri avem mi s-ar rupe inima sa ating ceva :)

Link către comentariu
  • 3 months later...

Am patit una aseara :( Ma indreptam eu azi-noapte spre casa din afara Bucurestiului si exact in centrul capitalei noastre scumpe, intre fantani, am luat o groapa de toata frumusetea. Conditii super: 5 dim, ploaie si cam bezna. Rezultatul il veti vedea in poze :) Partea buna e ca janta pare sa nu aiba nimic. Si uite ca nu stiam eu ce sa fac cu 7 mil :))

post-132750-0-29548000-1440351700_thumb.

post-132750-0-13707300-1440351704_thumb.

post-132750-0-17725000-1440351708_thumb.

post-132750-0-52960200-1440351712_thumb.

Link către comentariu

Nasoala treaba cu cauciucul, jantele originale sunt foarte rezistente.

Modificat de blordc
Link către comentariu

Jantele originale sunt rezistente la modul ca nu crapă, dar se deformează. Vei vedea pe mașină de echilibrat când schimbi cauciucul cât s-a deformat janta. De obicei se deformează pe interior unde nu sunt spite. Îți zic din experiența la mine a rămas și gaura în cauciuc. Ce sa zic urâtă treaba, pe ca lipsea o piatră cubica, deci groapa a avut muchia dreapta.

Link către comentariu

Si mie la niste goodyear eficient grip mi-a facut un cauciuc o mica galma de la gropi  sau naibi stie de la ce, la fosta masina am avut nankang ns 2 si am luat gropi mult mai rau, am strambat si jantele si elea  nu au mai facut galme, cauciucurile estea de firma lasa de dorit .... Jantele cu singuranta daca le pui pe masina de echilibrat o sa vezi ca mai gasesti cate una stramba putin pe interior.

Link către comentariu

Ma duc azi sa montez noul cauciuc si voi vedea cum sta treaba si cu janta.

Link către comentariu
Christian.B77

Sa mai sterg putin praful pe aici :)

Am pus ornamente de inox pe pedale si pe footrest.

Arata f bine! Aveti un link? Am incercat pm dar nu pot trimite.
Link către comentariu

Sunt luate de pe ebay. Nu am un link acum dar gasesti sigur daca dai o cautare de exemplu: volkswagen dsg pedals footrest. Vezi ce gaseste pe acolo :)

Link către comentariu

Gata, am schimbat anvelopa si intradevar era si janta un pic stramba. S-a indreptat si totul e ok acum. Toata "afacerea" a fost 850 lei :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Se tot tin ghinioanele! :( Cum stateam eu pe bd. Marasti in coloana, vine o tanti cu o kia, nu stiu unde se uita ca eram opriti de vreo 30 de secunde cel putin, si il loveste pe cel din spatele meu. un golf 5 plus, pe care il proiecteaza in spatele meu. Socul a fost destul de puternic si pot spune ca am scapat usor tinand cont ca celelalte masini au trebuit duse la politie pe platforma. 

Cel mai mult m-am speriat sa nu fi patit copilul ceva de la soc pt ca aveam copilul in varsta de o luna care dormea in scoica si s-a trezit brusc plangand de la bubuitura.

Avariile la prima vedere sunt minore, nu stiu ce e pe sub dar e clar ca bara trebuie vopsita si senzorii de parcare nu mai functioneaza. O sa o duc la PBN sa o fac pe casco cu regres pe Carpatica cucoanei.post-132750-0-57467800-1441369795_thumb.

Link către comentariu

...

Problema nu e de masina, cum ai spus si tu... Ca e fier, se face. Bine ca nu a pățit ceva copilașul. Apropo, să-ți traiasca! :)

Link către comentariu

Multumesc! :) Copilul e bine, am fost cu el la doctor si totul e ok.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!