Jump to content

Cablu MIDI pentru RNS510


mihaitzar
 Share

Postare recomandată

Salut!!! Detin un touran din 2012 echipat cu RNS 510 cu bluetooth aux si mdi.Acum cateva zile mi a fost trimis din italia un cablu pt iphonele meu 7 plus,eu aveam cablu pt ipod dar am zis sa cuplez si telefonul si spre dezamagirea mea nu merge. Se cupleaza telefonul incepe incarcarea pot asculta melodii din telefon sau de pe youtube dar nu mai mult de 30 de secunde decuplanduse si imediat se conecteaza din nou si bineinteles repetand conectarea si deconectarea.....care ar fi rezolvarea acestei probleme????????Multumesc!!!

IMG_1136[1].JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna seara.

Sub cotiera am un spatiu pentru usb/aux, am cumpărat acest dual usb și vreau să-l montez dar nu știu unde sa mufez capătul alb. Rns 510 are loc pentru astfel de mufa?

Mulțumesc.

Screenshot_20191209-220928__01.jpg

Screenshot_20191209-220958__01.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce ai cumparat este un incarcator de telefon, cablul se conecteaza la + - 12V. RNS510 nu are intrare USB, conectarea unui stick USB la RNS se face prin internediul unui modul MDI si cablul aferent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da pentru încărcarea telefonului, tabletei l-am cumparat, de asta întreb pentru că nu știu exact cum să îi fac legătura. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa-l legi in paralel cu bricheta (respectand polaritatea), eu am pus ceva asemanator in locul brichetei pt locurile din spate.

Modificat de passat19tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Capacelul din partea de sus care se afla în cotiera era este de la becul led din fabrica, se pare ca unele modele nu sunt echipate cu iluminare în cotiera. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!