Jump to content

Abgas-R


zonkkk
 Share

Postare recomandată

Am gasit intr-un articol, din Autobild.de: http://www.autobild.de/test/neuwagen/artik...artikel_id=4325

Care face un test la o Skoda Fabia Comfort la 100.000km.

Si care printre altele avea si problema mea cu Martor Check Engine aprins, si ceva probleme la ventilul pentru recirculare a gazelor de esapament...

Am pus si o poza a respectivei piese.

Stiti careva cat costa si de unde poate fi comandat? La service mi-au spus ca e 'foarte' scumpa...

Cam cat poate fi?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru motorul din semnatura, la dealer piesa este 500 RON fara TVA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la dealer piesa este 500 RON fara TVA.

:offtopic: 6 milioane un EGR? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti careva si alte preturi? Idei de unde se poate lua mai ieftin...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se manifesta nasol motorul sau doar martor check engine? practic ar trebui sa nu recircule gazele arse, si sa polueze ceva mai mult. Nu cred ca e grav.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e problema la noi, dar la Germania, austria, UK, si alte tari civilizate, nu iei TUV sau ITP cum ii zice la noi. Si acolo nu se uita la tine si zice "Lasa-l mai si pe asta ca e parlit saracu'" Acolo arde la buzunar. In curand si la noi va fi cam la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Automotive Electronics

Stiti careva cat costa si de unde poate fi comandat? La service mi-au spus ca e 'foarte' scumpa...

Cam cat poate fi?

Multumesc.

Eu personal cred ca nu trebuie sa schimbi valva EGR .Se poate curata si refolosi,cel putin nu am schimbat niciodata asa ceva desi am vazut zeci de Fabii in service :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu personal cred ca nu trebuie sa schimbi valva EGR .Se poate curata si refolosi,cel putin nu am schimbat niciodata asa ceva desi am vazut zeci de Fabii in service :D

Sper sa nu trebuiasca sa cumpar. Mi-au mai spus si altii ca se poate curata. Asa mi-a zis si mecanicul din service, ca o sa incerce sa o curete.

Alta intrebare. E greu sa demontezi valva aia? (la Skoda)

Ca astia la service la Pro Car din Timisoara mi-au zis ca imi trebuie programare de 4 ore... (240RON uhhh)

Se manifesta nasol motorul sau doar martor check engine? practic ar trebui sa nu recircule gazele arse, si sa polueze ceva mai mult. Nu cred ca e grav.

Motorul merge super nu simt nici o alta problema inafara de martorul aprins... La service mi-a zis si seful de acolo ca pot sa merg asa cu ea fara probleme...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Valva EGR poti sa o cureti daca vrei dar nu merge de prea multe ori . La un moment dat se va bloca definitiv si va trebui schimbata .Plus ca dupa ce o schimbio trebuie sa-i faci o setare de baza .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti careva schema/poza cu AGR-ul... pe unde se afla, cum se poate demonta, etc?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!