Jump to content

Golf V 2.0TDI 16V


ICiceu28

Postare recomandată

Sa inteleg ca deja dormi in garaj? :D

Link către comentariu

Pe la sfarsitul lunii, inceputul lui iunie :)

Link către comentariu

Citind pe diferite topic-uri, am ramas in ceata. Vreau sa fac un upgrade la RNS 300. Sunt inutili banii dati pe un RCD 510 + Can + transcrierea datelor de pe cel vechi. (Am can care nu se poate updata). Asa ca am ramas la ideea ca un RNS 300 ar fi perfect. Mp3, un ecran putin mai mare, calitate audio (cred) mai buna. Asa ca va intreb pe voi. Daca fac trecerea de la RCD 300 la RNS 300 imi trebuie alt can? Este degeneratia a2-a, teoretic ar trebui sa fie in regula..?

Link către comentariu

Pentru Rns 300 este bun can-ul tau, deci poti sa il montezi fara probleme. Doar Rns 315 cere schimbarea can-ului.

Link către comentariu

Buna ziua vwforumiștilor. Ma gandeam sa fac o lista cu ce vreau sa pun pe masina in viitorul foarte apropiat. Lista incepe asa:

•bucșe, capat de planetara (siguranta e pe primul loc)

•RNS 300

•Vopsire etrieri, probabil kit Foliatec, negru mat sau lucios (putin indecis)

•Colantare fustă spate

•Fustă față de Ed. 30

•Probabil o folie de 50% pe geamuri si lunetă

Link către comentariu

Mie RNS300 mi se pare urat si nu imi dau seama ce avantaje are.

Link către comentariu

Sincer nu am de gand sa bag multi bani in multimedia. Un cd mp3 cu 100 de piese mie imi ajunge, la cata muzica ascult... Nu vad rostul sa imi stric banii pe un rns sau rcd 510. Cu banii aia imi fac analizele anuale si stiu ca is sanatos...

Link către comentariu

510 fie rns fie rcd e alta mancare de peste , magazie , sd , touch , am avut inainte rcd 300 distorsiona in boxe cand dadeam mai tare , cu rcd 510 e alta calitate 

Modificat de pit90
Link către comentariu

RCD510 nu ii o caruta de bani si are avantaje: 6 CD cu mp3, stick. RNS510 daca folosesti mult navi si vrei o rezolutie mai buna la display. Eu am merd pe RCD pentruca navi folosesc de cateva ori pe an si atunci ma ajut de telefon.

Link către comentariu
Chucky_Catalin

Si eu am facut trecerea de la rcd500 la rcd510, si in afara de claritate mai buna, card, touch, schimba total aspectul interior. N-am mers pe RNS510 pt ca folosesc rar navi + ca ar fi crescut sansele ft mult sa raman fara ea noaptea/ziua in parcare.

Link către comentariu

Degeaba, prea multi bani pentru un touchscreen, un sd card, o calitate audio mai buna (mie imi place cu rcd 300-le meu). De schimbat aspectul interior, il schimba, recunosc, dar mie imi plac si RCD-urile din generatia a2-a. Gusturile nu se discuta. Fiecare cu gusturile lui. Da, imi place RCD/RNS 510 dar nu am de gand sa stric 1.000+ de lei.

Link către comentariu
cristiganea24

Eu am gasit rcd510 cu 650 lei nou sau la 700 gasesti cate vrei. Eu zic ca nu e f scump, problema esta alta ca trebuie sa i schimbi can_ul ala daca n se ramane fara baterie si can_ul costa cam in jur de 300 lei parca. Eu vreau sa imi iau cat de curand un rcd 510 schimba tottal aspectul plus calitate mai buna. Eu zic ca merita sa dai 650 lei :p

Link către comentariu

Acuma tu ai intrebat....noi ne-am dat cu parerea. Pentru noi ii gratis :D

Link către comentariu
Publicat (modificat)

@sebip eu nu m-am luat la cearta :)) doar mi-am impus punctul de vedere.

@cristiganea24 gasesti, stiu. Si stiu si problema cu bateria. Can-ul e undeva la 250 pe un site de retrofit. Dar mai trebuie sa iei in calcul si faptul ca cineva trebuie sa iti transcrie datele de pe canul vechi pe cel nou :)

Modificat de iciceu92
Link către comentariu

Se poate face update , fac unii baieti si nu cer mult , era o lista pe net cu can urile care suporta update si nu mai ai drain battery, rcd urile alea la 650 noi nu prea am incredere in ele....

Link către comentariu

Dar nu aveai pe cineva care face update in zona Clujului?

Link către comentariu

Am vorbit si eu si colegul @Alin90 si nu poate face

Link către comentariu

Le lasam putin sa se incalzeasca!

post-128380-13998922411168_thumb.jpg

Link către comentariu
cristiganea24

Eu zic ca sunt ok chiar il si monteaza baiatul ca iam zis ca n vreau surprize.

Ai dreptate iciceu cel mai nasol e treava cu can_ul asta si trebuie transcrise datele c asta e mai complicat dsr raman la parerea ca merita :D

Si eu trebuie sa schimb bucsele ai ideie pret ?

Link către comentariu

Nu m-am interesat, dar nu is scumpe deloc

Link către comentariu

The beauty and the beast!

post-128380-13999903623253_thumb.jpg

Link către comentariu

Poze cu dânsa de astăzi. Sa treaca zilele cu ploi si apoi o ducem la un detailing

post-128380-14000842197354_thumb.jpgpost-128380-14000842347129_thumb.jpg

Link către comentariu

Ti-as recomanda grile de R-line la proiectoare. Chiar daca e bara de Jetta, se vor incadra bine.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!