Jump to content

Golf V 2.0TDI 16V


ICiceu28

Postare recomandată

Arata foarte bine masina , dar nu perfect. Nu mi-o lua in nume de rau.

Trebuia sa vopsesti (macar) si portiera stanga spate, daca tot te-ai apucat de vopsit. 

Link către comentariu

Stiu ce zici :) la doua saptamani distanta dupa ce am postat aici cum ca o domnisoara mi-a lovit bara spate un baiat m-a lovit brutal in spate la o trecere de pietoni. Masina a fost facuta la Skoda Cluj si a fost inlocuit haionul, bara spate, fusta interioara, spoilerul. Din pacate s-a facut pierdere pe aripile de spate pentru a da nuanta cu “fundul” masinii. Sunt sef pe atelierul de vopsitore la Skoda si imi asum pentru cum arata portiera aia :)) ideea e ca se imputau alte costuri pe materialele de vopsitorie pentru a se vopsi aripa spate integral si sa se faca pierdere pe usile de spate :) 

Au fost schimbate si pragurile :)

Masina se va vopsi integral in urmatatele luni intr-o alta culoare. Un brown frumos :) 

6AB3A7D2-E885-46B6-85FF-75CACF6FC588.jpeg

BF9DB72C-4336-4425-8E08-CC20303E7848.jpeg

E6C5C43D-DEA4-4B05-978C-D78188674077.jpeg

3D128618-9462-4D99-96F6-D871374CD5B6.jpeg

Modificat de ICiceu28
Link către comentariu

Ok, am inteles , esti ca ""cizmarul"  :)). O sa iasa bine intr-un final.  Thumbs up !

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Mașina atrage priviri in trafic , salutări și aici, felicitări pentru aspectul jucăriei !

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc frumos pentru laude! :) Salutari!!

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu
vali_devill

Ce ai facut cu mfd-ul???

brgds

Link către comentariu

Faina masina, sa o conduci sanatos!

Cum se intelege RCD-ul cu volanul? Merg comenzile?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Multumesc frumos!

Spre surprinderea mea, comenzile merg :) mai putin cele pentru telefon! 

Modificat de ICiceu28
Link către comentariu
MirciuliK25

Salut. Ce solutie ai ales pt. a face consola centrala piano black? E infoliata, vopsita, hidrotransfer? Si cat a costat? Merci. In rest masina arata intr-un mare fel ?

Link către comentariu

Grila centrala e vopsita :) ca cost a fost 0. Nu te va costa mai mult de 100 de lei cu tot cu manopera la orice vopsitor :) 

Link către comentariu
MirciuliK25

Super, sper sa gasesc si prin orasul in care lucrez o vopsitorie pt. asa ceva ca la hidrotransfer m-a speriat pretul.. iar la infoliere e greu cu decupajul in zona grilelor de ventilatie si sunt perfectionist ? Vreau sa fac si scrumiera si rama schimbatorului, sa fie continuitate.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am avut parte de o zi foarte frumoasa azi in Poiana Brasov!

A avut loc intalnirea nationala a grupului Golf Mk5 Romania. AIC-ul a fost prezent si el!

DD98F839-9300-40F6-B0EB-893A9EA5A67C.jpeg

AB4C38FA-B140-4A98-842C-0FD8DD7B46B3.jpeg

4D8577CC-7A5B-481E-BB79-9DBDE88D2836.jpeg

Modificat de ICiceu28
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Foarte misto Golf-ul tau ;)

Cred ca ar arata foarte bine cu logo-ul VW din spate vopsit pe negru sau in culoarea mașinii.

Spor la modificări :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!