Jump to content

Golf V 2.0TDI 16V


ICiceu28

Postare recomandată

Am o intrebare de interes optic (pt mine). Am observat ca masina mea are fundul mai inaltat fata de alte CL sau TL... Mentionez ca pe tester imi da eroare cum ca nu face conexiunea calculatorul cu carligul. Oare, masina cum a fost echipata cu carlig sa aiba fundul mai inaltat?

Link către comentariu

Nu. Am observat ca arcurile la golf se comprima pe fata mai mult dupa un anumit nr de km (se "lasa") si de aceea pare spatele mai inalt.

Link către comentariu

mai bine luai o reglabila FK, a fost la oferta, si-au luat multi de pe forum; mai rea ca TA-Technix nu are cum sa fie..

Link către comentariu

Dacă știam, poate luam... Și chiar am în plan o reglabilă, cea de la TaTechnix dar mulți se plang de ea...

Link către comentariu

+1 la ce zice cristi511. Odata cand ne intersectam fa-mi un semn sa vezi mai clar ce inseamna Prokit.

Link către comentariu

Azi cand am iesit afara am vazut că pâsla protectoare de la roata spate e desprinsa. Nu am vazut niciun clips ca sa o reclipsez. Any help?

post-128380-14237307372851_thumb.jpg

Link către comentariu

Eroarea de pe tester cu carligul se poate ca masina sa fi avut carlig si sa aiba in Can-gateway instalata aceasta optiune.Daca numai ai carlig dezinstaleaza optiunea,e usor si nu-ti mai apare eroarea.

Link către comentariu

S-a rezolvat la electronist de doua saptamani ca am fost cu masina pentru ca imi descarca bateria. :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

Buna ziua oameni faini :) Aseara la Cluj iarna s-a suparat pe noi si ne-a mai dat un val de frig si ninsoare :)

 

Duminica ne pregatim sa facem stopurile cu lac Duplicolor Transparent fumuriu pentru a le converti la "OEM" Dark Cherry.

 

 

post-128380-0-43621300-1426840663_thumb.

Link către comentariu

Am facut-o si pe asta :) R32 Tail lights look like :) Eu sunt multumit de rezultat :) 

post-128380-0-59470800-1427054464_thumb.

post-128380-0-36528500-1427054633_thumb.

post-128380-0-38774800-1427054639_thumb.

post-128380-0-04333000-1427054646_thumb.

post-128380-0-75884500-1427054651_thumb.

post-128380-0-83367100-1427054655_thumb.

post-128380-0-66179900-1427054659_thumb.

post-128380-0-06913200-1427054664_thumb.

Link către comentariu

Le ai dat si vreun polish?

Foarte fain.

Modificat de Georgik
Link către comentariu

Cum ai aprins si benzile alea de sub cercul de pe haion? iar cele de pe haion prin ce modalitate daca poti sa ne spui si noua te rog?

 

si lampile de la nr de la postul tau 310 de la numar fi mai exact te rog,de unde le-ai luat si cu ce pret daca poti sa-mi spui?iti functioneaza la fel de bine inca?

Modificat de BazavanFlo
Link către comentariu

Nu cred ca mai vreau sa dau inca o mana...

Inca nu am dat polish la ele.

Cercurile de pe hayon le-am facut cu banda de hartie, taiate micute cat sa iasa un cerc perfect. Care benzi de sub cerc? * ziarele adica? Am prins ziarele intre ele si s-au fixat de la sine.

Cu leduri ma ocup si da, functioneaza la fel de bine :D

Link către comentariu

nu intelegi...sub cercurile de pe haion sunt niste benzi-linii luminate alea 2,sau nu sunt aprinse?asa se vede in poza?

 

 

Mersi!

 

p.s m-am lamurit singur,nu e aprins nimic,decat stopurile:D!

 

Te-am intrebat de unde ai ledurile de la numar si cu cat le-ai luat daca poti sa-mi spui?ai luat leduri canbus si ai bagat tu in suportii de la numar aia din fabrica sau ai luat set de acela suport+led integrat? 

Modificat de BazavanFlo
Link către comentariu

Aia sunt ochii de pisica, si s-au "luminat" poza fiind facuta cu blitz.

 

Si ti-am raspuns ca ma ocup cu LED-uri. :) Am eu sursa mea de unde le aduc de dincolo :)

Link către comentariu

Ok te ocupi cu leduri,pentru a 3-a oara te intreb ceva,un set de leduri ca ale tale(asa puternice) cat m-ar costa,din ce am vazut la topicul in care vinzi leduri,in pozele respective nu e niciun led asa puternic cum ai tu la numar.

 

Si cum sunt? suporti cu tot cu led,sau doar ledurile bagate in suportii aia originali pe care au fost becuri normale?

Link către comentariu

Vorbim in privat! deja spamam topicul masinii.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am dat și cea de a doua mână pe stopuri :) Urmeaza polish-ul! :)

post-128380-14285218309087_thumb.jpg

Link către comentariu

Asa da, o sa arate cum trebuie dupa ce dai polish, desi eu ti-as sugera sa dai cu lac.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!