Jump to content

Golf V 2.0TDI 16V


ICiceu28

Postare recomandată

iti recomand sa folosesti alta solutie pentru plastice , ce apare la tine in poza e cam apa de ploaie , mergi pe ceva de la sonax/nigrin/mafra. Ceara solida este mai greu de aplicat dar rezultatele sunt net superioare celei lichide.

Link către comentariu

Ceea ce vezi tu in poza e doar solutie pt bord. Ca si pronto pt lemn. Nu are alta intrebuintare decat sa curete bordul. Pt plasticele exterioare am folosit o alta solutie, nu ii mai stiu numele pentru ca nu era a mea. :)

Link către comentariu

Curata bine gaura de la clapeta de actionare ca ajungi asa...:(

post-94975-14050060689282_thumb.jpg

Link către comentariu

Momentan nu am problema asta. Pe viitor am sa fiu foarte precaut. Merci mult! :)

Link către comentariu

Politia din cluj nu a fost de aceeasi parere. Am scapat cu avertizment. :)

Link către comentariu

Intamplarea face ca politistul respectiv din spusele lui are un golf 5 cu bixenon si avea habar de ce zice :) "semnalizarile sunt semnalizari, pozitiile sunt pozitii" ok, dar ele clipăcesc cand sunt actionate :) "nu conteaza" si ui asa vag-com pe galbioara sus si dezactivate.

Link către comentariu

Era invidios pe masina ta ca arata mai bine fata de a lui, oricum se diferentiaza cand semnalizezi.

Link către comentariu

Evident dar omul era "constiincios" si avea chef de lucru, probabil ... Oricum nu i-am inteles nelinistea sufleteasca dar e ok si asa. In procesul verbal scria ceva de modificari ale sistemului de iluminat exterior al masinii. L-am si aruncat de nervi

Link către comentariu

Astazi Gălbioara a avut parte de un nou Photoshooting. :)

post-128380-14059761226602_thumb.jpg

post-128380-1405976146604_thumb.jpg

post-128380-14059764227814_thumb.jpg

post-128380-14059764472985_thumb.jpg

post-128380-14059764885775_thumb.jpg

Link către comentariu
nicusor_pintilie

O ti in forma :) ziceai ca ai renuntat la us lights ... politia legal nu poate lua certificatul pt ele spui ca e model american asa ai cumparato cu siguranta acei politisti aveau ceva cu tn eu le am de 40.000 km activate si  mau oprit si romani si italieni si sloveni sa nu mai zic de unguri si nici macar nu au deschis subiectul farurile le aveai pe masina sau le ai pus tu ?

Link către comentariu

Farurile sunt din fabrica pe ea :) nu mi-a luat niciun certificat. Mi-au dat doar avertizment. Nu mai conteaza acum. Le activez, dar mai stau putin :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Achizitie nouă. Sunt curios cum arata pe gălbioara.

post-128380-14069188279205_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
nicusor_pintilie

Salut am avut si eu dar din pacate se cam ard repede sper sa fi mai norocos :)

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Dupa aproximativ 5000 de km parcursi cu galbioara ma pot pronunta... Pozitiv. Masina functioneaza impecabil. Este si va fii amanta mea pentru ceva perioada, facandu-i mofturile. Iubita mea sta cocoțată pe amanta din motive de gelozie obiective. (Poza)

Atasez mai jos niste poze din vacanta. Masina a trecut testul serpentinelor, drumurilor grele, drumurilor romanesti cu brio. De remarcat este faptul ca nu a prea consumat ulei desi stiam ca motoarele astea sunt lihnite dupa ulei. Sa fiu eu norocos? Motorul toarce ca o pisica rasfatata si trage ca un cal salbatic. Puterea de sub capota este mai mult decat necesara si satisfacatoare cerintelor mele.

Intre timp (de cand nu am mai postat) s-au schimbat doua bielete anti ruliu si o bucsa. Tot de cand nu am mai postat mai marii "smecheri" de Cluj/ Romania si-au bagat nasul/mana si la capacul din fusta spate. O sa vedeti in poze.

Evident stickerul VwForum este omniprezent, mai putin omnipotent. Da un + de respect masinii. Pozele nu sunt prea multe.

Pe scurt cam atat. Va doresc o seara frumoasa.

post-128380-14109028677355_thumb.jpg

post-128380-14109028888972_thumb.jpg

post-128380-14109029107183_thumb.jpg

post-128380-14109029295303_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!