Jump to content

Golf V 2.0TDI 16V


ICiceu28

Postare recomandată

Evident. Nu merita majorarea lor la pret. Bine, la stergatoare nu e o avere in plus, dar la alte piese...

Link către comentariu
  • Administrator

Rugaminte la adresa initiatorului

Nu mai pune orice intrebare care iti trece prin cap in topicul de prezentare al masinii... Exista topic-uri dedicate becurilor G5-ului, codarilor samd, si mai important, exista Manualul masinii

Mersi

Link către comentariu

Galbioara in miez de noapte

post-128380-14006622689561_thumb.jpgpost-128380-14006622838922_thumb.jpg

Link către comentariu

Au intrebat ceva colegi mai sus ce becuri am folosit la pozitii. Aveti poza.

De azi circul in sfarsit cu tot ce imi trebuie in masina. Era musai. Extinctor nu aveam, trusa era expirata, triunghiuri nici pe atat. Asa ca am decis sa le cumpar azi. Per total au fost in jur la 100 de lei.

Sa nu avem nevoie sa le folosim niciodata! Drumuri bune!

post-128380-14007518739738_thumb.jpg

post-128380-1400751880641_thumb.jpg

post-128380-14007518866471_thumb.jpg

Link către comentariu

Fa ceva cu bandourile alea :) Daca ai drum prin Brasov, incearca la Skoda Delcar, am vopsit mai multe elemente la ei, inclusiv jantele si n-am avut nici o problema. Preturi acceptabile pt tinichigerie

Link către comentariu

Scriam si mai sus ca am in plan bandourile. Si din pacate nu am drum prin brasov...

Link către comentariu
Extinctor nu aveam, trusa era expirata, triunghiuri nici pe atat. Asa ca am decis sa le cumpar azi. Per total au fost in jur la 100 de lei.

 

Salut. O mica intrebare: ai idee ce termen de valabilitate are trusa? Sunt curios, fiindca aici am vazut truse care expira in 2019 si sunt curios daca si la noi trusele au 5 ani valabilitate. Multumesc :)

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Salut. Cand am sa ajung la masina, promit ca o sa ma uit si iti spun. :)

Am fost la masina si expira in Aprilie 2019 :)

Modificat de iciceu92
Link către comentariu

Sunt si truse care expira la 3 ani dar si care expira la 5. La cele cu 3 se schimba anumite elemente de continut si exista un "kit de reparatie".

Stima.

Link către comentariu

Mi se pare mie sau becurile lumineaza slab in lumina? Dupa activarea US Lights se vor vedea mai bine? :)

post-128380-14009236536189_thumb.jpg

Link către comentariu

Ce inseamna ca lumineaza mai slab?

Este evident faptul ca in lumina vor parea mai slabe decat in intuneric.

Link către comentariu

Cu sau fara us lights nu vei avea ziua aceeasi amprenta vizuala ca nistw DRL-uri consacrate. Ai grija, ca eu m-am contrat cu un militian pe treaba asta. Ce vrei sa faci tu ( pozitie +semnal in semnalizatoare) este foarte frumos seara, dar cam atat.

Link către comentariu

Sa inteleg ca nu este tocmai legal? :)

Link către comentariu

Este legal, eu am facut acum doua saptamani ITP-ul si nu mi-au spus absolut nimic de becurile portocalii, si am pozitie + semnalizare 30%.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Atunci dam drumul "proiectului" ...

Modificat de iciceu92
Link către comentariu

Faza e că nu poţi sa le foloseşti ca drl,sunt frumoase dar ziua nu se observă

Link către comentariu

Nu zice nimeni ca e ilegal, doar ca nu se considera a fi DRL-uri, astfel incat pe drumurile nationale, autostrazi, europene folosirea lor singulara( fara faza de drum) va fi sanctionata de catre organe.

Link către comentariu

Am inteles. Multumesc pentru lamuriri :)

Link către comentariu

Eu unul le consider tot poziţii si îi sanctionez pe conducătorii auto :d

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Avand in vedere ca etrierii mei sunt destul de ruginiti urmatorii bani pe care ii bag in masina o sa fie pe un kit de vopsit etrierii de la Foliatec. Mai exact culoarea Carbon Metalic :)

 

FOLIATEC2170_1.jpg

Modificat de iciceu92
Link către comentariu

Mi-am cumparat si eu puturoșenii noi!

Am o intrebare pentru voi. Nu stiti cum se numeste exact culoarea sau modelul mai bine zis a decoratiunilor interioare? Cel de la usa din stanga spate este putin julit si ma enerveaza, insemnand ca vreau sa imi cumpar. Atasez poze.

post-128380-14010235771104_thumb.jpg

post-128380-14010236853721_thumb.jpg

post-128380-14010236859654_thumb.jpg

post-128380-14010236933902_thumb.jpg

Link către comentariu

De o saptamana folosesc solutie pt bord de la Sonax si parca incepe sa isi faca efectul. In poza nu stiu cat de bine se vede.

post-128380-14012074096161_thumb.jpg

Link către comentariu

Trebuie sa mai reduci semnalizarile, sunt prea puternice. Sau mareste intensitatea pozitiilor putin.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Telefonul e de vina. Am sa fac poze cu camera ASAP.

Modificat de iciceu92
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!