Jump to content

Golf V 2.0TDI 16V


ICiceu28

Postare recomandată

Buna ziua. Vreau sa va prezint si eu noua mea masinuta, achizitionata saptamana trecuta.

Este un Golf 5 GT TDI 170 cai, cu care nu am nicio problema in depasiri sau cand am nevoie de un plus de sportivitate.

Sunt foarte multumit de ea, ca dotari are: Bixenon, Sirocol, Climatronic, Senzori de lumini, ploaie, presiune pneuri, BC+, Comenzi pe volan, lumini ambientale, coming home-leaving home, scaun full electric si incalzit pentru sofer iar pentru pasager doar cu reglaj lombar si incalzire, dublu climatronic si cam atat in mare... culoarea mie mi-a placut. Sunt satul de negru si gri. Sunt culori clasice dar asta mi-a placut mai mult.

Sper sa nu am pe viitor probleme cu ea. Tocmai i-am facut schimbul de ulei cu toate filtrele si distributia. Masina are 218000 de km reali verificati in reprezentanta, toate reparatiile facandu-se la Volkswagen. Masina este din 2005, dar merge extraordinar si nu troncane. Eu unul sunt foarte multumit de achizitia facuta. Atasez cateva poze.

PS: Tocmai am inmatriculat-o!

post-128380-13922155435917_thumb.jpg

post-128380-13922155636273_thumb.jpg

post-128380-13922155732406_thumb.jpg

post-128380-13922155937065_thumb.jpg

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos, e foarte frumoasa!

Pune si cateva poze cu interiorul. Ai de gand sa modifici/adaugi ceva la ea?

Link către comentariu

@cogdao multumesc mult. Poze o sa adaug maine spre dupamasa. Da, pe viitor vreau sa ii pun niste jante de GTI probabil pe 17. La interior daca o sa pot sa ii fac un update la CAN Gateway o sa adaug un RCD 510

Link către comentariu

@cogdao tocmai ce am dat un search pe google si am vazut jantele. Nu sunt urate deloc. Am sa iau in considerare cele apuse de tine! Merci pentru sfat!

Link către comentariu

 Nu bate nu troncane  :))

Foarte frumoasa masinuta, cum ti se pare motorul, se aude tare in habitaclu la relanti?

Modificat de vladmury
Link către comentariu

@vladmury nu se aude foarte tare dar se putea si mai bine. Imi cer scuze in privinta pleonasmului.

Link către comentariu
costyserbanescu

arata foarte bine si motorul eu zic ca este mai mult decat multumitor in raport putere/consum . care a fost pretul de achizitie , daca nu e confidential ??? o seara buna 

Link către comentariu

Am luat-o mai ieftin deoarece am luat-o de la un bun prieten. Plus ca stiam ca are istoric inca de cand "s-a nascut" la vw. Inclusiv ceva becuri din habitaclu au fost schimbate in reprezentanta. Km sunt reali verificati. Am avut un mega noroc cu masina asta. Din octombrie tot imi cautam un Golf 5. Si uite ca s-a ivit sa fie asta. Masina a fost inmatriculata in MM in prima faza pentru ca masina i-a apartinut iubitei prietenului meu dar ei nu i-a placut sub pretextul ca e prea puternica. Pentru mine e perfecta. Pe viitor poate o sa ii schimb si puterea... :))

Link către comentariu

Felicitari, cu 6000E luai un golf 5 mai dotat, si an mai nou sa zicem, nici sa pomenesti de GT (eu am dat 5050E pe al meu- si e basic-trendline). Cand am citit pretul deja imi imaginam ca ai tastat gresit. Sa fie o alegere foarte reusita, cu toate ca nu am incredere in prieteni :). Drumuri bune.

Link către comentariu

Apropo la ce sa ma uit ca sa stiu daca pot sa fac update la CAN Gateway? Masina e din 2004/2005 :)

Link către comentariu

Faci o scanare si vezi. Sau pui un RNS si vezi daca ramai fara baterie. Insa mai mult ca sigur va trebui updatat.

Link către comentariu

Pai practic aia e principala cauza pentru care vreau sa fac update sau sa il schimb. Pe viitor vreaun un RCD 510 sau RNS 510.

Link către comentariu

Sper sa ne intersectam prin Cluj sa iti admir masina. Daca nu il poti up-data al tau am eu un CAN care se poate.

Link către comentariu

Ohooo multumesc frumos. Fiind nou pe forum deja vad ca apare lume buna pe aici :)) pai in cluj ne putem intersecta oricand... doar sa ma ochesti sa imi dai un claxon. Apropo in Cluj sunt ceva intalniri?

Link către comentariu

Frumoasa si dotata, ai tot ce vrei de la masina asta. Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme.

Link către comentariu

Inca nu am avut ocazia sa o forjalesc cum trebuie. Doar putin in drumul dinspre Sighetu Marmatiei pana la Cluj, dar a fost foarte aglomerat si nu ma riscam.

Modificat de dudu
Link către comentariu

Ai timp de acum :) mai ales ca prin partea aia a tarii sunt + 20 de grade.

 

Sa mai atasezi ceva poze mai detaliate cu masinuta . Fara cele surprinse de paparazzi pe la porti :))

Link către comentariu

Haha :)) da, am sa atasez zilele astea ceva poze. Am sa o duc si la o sedinta foto Duminica cred.

Modificat de dudu
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!