Jump to content

Golf 4 RRRRRRRR


quattro3001

Postare recomandată

Au venit flansele , si am ramas dezamagit se pare ca 11j pe spate la r32 nu merge , din cauza bratului care se prinde pe caroserie ! 

Concluzia am nevoie de 4 jante 9j si obligatoriu suspensie reglabila !

post-66184-0-48493500-1393081869_thumb.j

post-66184-0-96767000-1393081893_thumb.j

post-66184-0-43951800-1393081943_thumb.j

post-66184-0-08317500-1393081960_thumb.j

Link către comentariu

stai ca acum mi-a picat fisa ... vezi ca vindea un baiat (cred ca sunt pe mercador jantele) oz ultraleggera pe 19 5x100 la un pret decent

Link către comentariu

Daca nu cumva mai e un R32 gri cu numere de Anglia prin Bucuresti, tocmai ti-am admirat masina.

Nici cel rosu de langa nu arata rau...

Link către comentariu

Multumesc Rave cel rosu saracu isi asteapta randu si necesita foarte mult timp , asa ca r32 are intaietate !

Ca planuri de viitoar pentru r32

Necesare

-schimbat flanse amortizoare ( le am comandat deja pe cele originale de seat leon cupra r)

-kit distributie de lant ( nu este necesar dar este de viitor )

 

Upgrade

-plafonul si stalpi vor fi imbracati in alacantara

-frane ( indicat ar fi cele de porsche cu 6 pistonase, care merg pe discuri actuale ale masini )

-suspensie

-jante ( sunt intr-o mare dilema )

Ca upgrade ar mai fi, dar este o masina care inghite foarte multi bani cand vine vorba motor, drept urmare voi incerca sa stau cat mai departe!

Link către comentariu

Ca jante mi se par super cele stock de r32 , daca vrei sa pastrezi look-ul OEM , sa nu dai in kitch daca pui ceva mai "special" sa zicem . Erau frumoase si cele de porsche , dar parca nu se incadrau in peisaj.

 

Vazusem la cineva jante pe 19 pe un ARL . Iti atasez imaginea sa iti faci o parere 

 

Interesant faptul ca vrei sa imbraci in alcantara , ii va oferi un aspect mai modern . Ai idee cat ajunge o astfel de operatiune ? 

post-124524-0-21317400-1393162314_thumb.

post-124524-0-27185700-1393162345_thumb.

Link către comentariu

din cate stiu, sper sa nu-mi joace feste memoria, jantele postate anterior de Cosmin nu apareau in acea lista de jante furnizata de cei de la vw...cred ca aceste jante sunt custom made..mai ales ca pe platforma mk4, cele mai mari dimensiuni oem sunt cele de 18''..

Link către comentariu

Cosmin crede-ma, am vazut si avute multe seturi de jante zic eu destul de speciale,pe alea de porsche mi sa pus pata si voi face pe dracu in 4 si le voi pune indifierent ca va trebui sa cumpar 2 seturi sa imi fac unu !

Cosmin referitor la alcantara va costa cateva sute de euro !

Modificat de quattro3001
Link către comentariu

@waf - stiu ca nu sunt stock pe golful 4 pe vreun model - vroiam sa arat cum arata jante pe 19 pe golful 4 , sa se vada balonul inexistent :) dar probabil ca stia deja

 

@quattro - Stiu cum e , cand vin piticii peste tine , nu te mai opreste nimeni :)) spor la modificari si asteptam rezultatul final ! 

Link către comentariu

Frumoasa masina de duminica ai.

Sa te satisfaca sanatos.

Personal, insa aici gusturile nu se discuta, imi plac mai mult jantele originale.

Link către comentariu

Multumesc pentru urari! Pana sa imi cumpar r32 si eu vroiam sa cumpar jantele originale de r32 , dar acum lucrurile stau diferit!

Link către comentariu
  • 2 months later...
chinto_boss_ro

Cataline am si eu o rugaminte la tine, poti sa imi zici de cat ii bara de torsiune pe spate la R? ma intereseaza una daca e mai groasa ca aia de diesel care ii de 15mm, poate ai vruna de vanzare :)

Daca e sa iti schimbi suspensia sa sti ca sunt interesat de tot kitu fata spate. Mersi.

ps. foarte frumosa masina :) bineinteles ca e din cauza la .:R cand cresc mare si eu imi cumpar una :)

Modificat de chinto_boss_ro
Link către comentariu

pare indoita janta din poza, cred ca a muscat vreo groapa mai mare asa... :)

Modificat de mik15
Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!