Jump to content

Golf 4 RRRRRRRR


quattro3001

Postare recomandată

fratica :D de unde scoti bunatatile astea ? mai lasa-ne lasa-ne :D !!! ca ne faci pofta :) :blah_:

Link către comentariu

Nu am iesit iarna asta cu ea si sincer nici nu as vrea , poza de la avatar este in parcare! 

Link către comentariu

Felicitari pentru decizia de a o pastra! E foarte misto R32-ul!

Ala rosu ce-a patit? Era facut de HGP parca. Cel putin asa se lauda pe Autovit. Acum care e soarta lui?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Muale raspuns corect ! 

Maine ajung si flansele , si mai ramane de cumparat cauciucuri , unde am o problema cat J dupa spate ;) 

post-66184-0-53894800-1392894282_thumb.j

post-66184-0-17763500-1392894305_thumb.j

Link către comentariu

Foarte frumos. Dar la 11 j cu flanse cred ca o sa fie o problema la aripi, cam greut de facut fitment-ul asta. Te mai ajuta si et-ul mare si sunt curios ce o sa iasa!  :icon_thumleft:

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Flansele sunt de 20 fata spate! Problema nu sunt aripile ( facem widebody) problema mea o sa fie cum o sa indes 235/30/19 pe 11j ??? O sa stea ca la balamuc , janta din imagine are 290/30/19

Da Muale si posesori de porsche fac tigani, oricum jantele intra la vopsit culoarea originala!

Link către comentariu

Trebuie 255 ca sa stea cum trebuie.

2ufy4gj.png

Descrierea pozei: original Porsche 997 Turbo wheels, front in 8.5J x 19 "ET 56, rear 9.5 J x 19" ET 46, VA 30mm adapter plate, rear 20 adapter from 5x100 to 5x130, rim inside painted brown Tires:Kumho in 215/35 and 225/35 R19

Cu 235 pe o latime de 11 va sta si mai rau.

 

Plus ca la 4motion nu o sa ai probleme daca pui dimensiuni diferite fata-spate?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Pai sa va lamuresc!

Fata 9j cu et 57

Spate 11j cu et 67

Plus de asta nu pot sa pun dimensiuni diferite la cauciucuri sa nu sara diferentialu in aer!

Ca sa pun 255 pe fata trebuie sa am 255/25/19 + reglabila si asa e incordata treaba si nu vreau! Maxim 240/30/19 care sunt foarte greu de gasit si asa as avea nevoie de suspensie reglabila!

Link către comentariu

Era bine daca gaseai 4 jante cu et57 si scapai de probleme, ambele cu acelas j.

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Da Robi stiu ce spui, incerc sa gasesc acelasi model dar sa fie pe fata 8,5j cu et 57, la cele dupa spate nu vreau sa renunt!

Link către comentariu

De vrei neaparat 11 pe spate? O asa latime extrema pe Golf nu se justifica, mai ales cand gasesti si de 9 cu acelasi design.

 

R32-ul e orientat spre performanta si e un model cu adevarat special, mai ales in ziua de azi. 

Se strica daca ii faci wide-body si mecanic nu a fost proiectat sa aiba un asa mare ecartament pe spate comparativ cu fata.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Dupa cum am mai spus masina va fi folosita doar in weekend , numai performanta numai e masina asta la aproape 1700 kg daca de fugit nu fuge macar sa arate bine!

Alex sunt in cercetari pentru suspensie si frane

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!