Jump to content

Golf 4 RRRRRRRR


quattro3001

Postare recomandată

Consider ca masina merita mai mult de atat , fara numere de BG

BG - asigurare + impozit+ oprit de politie = 550 euro pe an
DE - asigurare + impozit+ casco + liniste sufleteasca = 600 euro pe an

Referitor la navigatie este OEM  !

Link către comentariu

Frumoasa masina. De ce spui ca transmisia este punctul slab al masinii?

Link către comentariu

Primele editii cu DSG au fost pe Golf 4 R32 :icon_thumleft:

 

 

post-124524-0-63253300-1391807544_thumb.

Modificat de Cosmin ZKG
Link către comentariu

Foarte bine ca nu este DSG :) eu ma bucur , dar daca era DSG pot spune ca era de colectie !

Haldex-ul este problema,cutia este tanc tine si 1000nm , Torsen ar fi facut din masina asta ceva cu adevarat interesant!

Multumesc inca odata pentru urari!

Link către comentariu

E frumos si un R32 cu DSG , dar sunt placeri diferite manuala vs dsg , e cu totul alta poveste , aproape cum ai compara benzina vs diesel . 

 

La masina ta ai fi avut avantajul ca nu mai schimbai vitezele si erai atent la trafic ,mai ales alaturi de niste padele, avand in vedere ca e cu volanul pe dreapta , dar daca tu te-ai deprins si mai esti si stangaci nu mai conteaza altceva :)

Link către comentariu

Frumoasa foc masina, sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme.

ps: avem si noi una in br aceiasi culoare

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Cred ca e singurul R 32 de pe forum , volan pe dreapta , pe centru sau pe stanga , eu nu cred ca e Asa un mare impediment sa nu o poti conduce in Ro, e mai ciudat dar na asta e , e o smecherie cu oglinzile care sa te ajute stiu tot de la cineva cu astfel de pozitionare a volanului.in rest sa-l stapanesti sanatos cum sa-l dezmembrezi esti nebun :))

Link către comentariu

senzatie masina, dar sunt curios cum te descurci cu volanu pe dreapa ? nu am avut ocazia sa stau vreodata in asa ceva dar si conceptual mi se pare cel putin problematic

......impozit 3000 ron/an.....

impozitul nu e 3000, e chiar 4640

este singurul R32 de pe forum?

MK4 cu volan pe dreapta mai mult ca sigur

Link către comentariu

A mai fost prezentat acum ceva timp un R32 DSG (editie limitata 50 modele) albastru, al unui tip Stefan. Intr-o perioada venea si la intalniri cu el

Link către comentariu

Foarte bine ca 

Haldex-ul este problema,cutia este tanc tine si 1000nm , Torsen ar fi facut din masina asta ceva cu adevarat interesant!

Multumesc inca odata pentru urari!

si ce anume e problema la haldex? te intreb pt. ca si eu am 4motion si nu am nicio problema cu haldex-ul! da este masina mai grea, trebuie facute revizii la 60k km la haldex, nu trage spatele decat cand scade aderenta pe fata, dar pana la urma ai cam stiut cu ce se mananca de la inceput, banuiesc  :tuktuk:

Link către comentariu

Lasa greierasii si muta volanul. E ca si cum ai juca tenis cu dreapta cand esti stangaci. Englezii aia cand vin in europa vin pentru o perioada foarte scurta sa zicem o luna pe an. Iar el nu cred ca foloseste masina o luna pe an.

In final e alegerea ta dar e pacat sa ramai asa.

Si ca sa nu te superi pe mine te felicit pentru ce masina ai si iti urez sa nu ai probleme cu ea.

Link către comentariu

Catalin, poti sa iti iei un haldex controler si rezolvi toate problemele :)

S-o stapanesti sanatos si sa te distrezi cu ea, mai ales ca ai unde :)

Link către comentariu

Va multumesc pentru urari , si si si si si fratele mai mare cu 9 hp si o imitatie de turbo low cost care a fost fail !

post-66184-0-13327600-1391884118_thumb.j

post-66184-0-00327900-1391884140_thumb.j

post-66184-0-59618300-1391884168_thumb.j

Link către comentariu

Las-o cu volan pe dreapta cum a venit din fabrica. Si neaparat cu numere de DE :D 

Sa te bucuri de ea! 

Link către comentariu

Stiu ca poti in Germania sa-ti faci si pe sezon ,  cunosc persoane care isi fac pe 3-4 luni pe an pentru decapotabila pe perioada verii , deci daca nu ai de gand sa o scoti tot anul ai o alternativa :) banuiesc ca te ajunge mai putin de 600 euro cat ziceai ca ar fi pe un an intreg . 

 

Dar nici 600 euro nu mi se pare exagerat , avand in vedere ca aici nu acoperi nici impozitul cu suma asta 

Link către comentariu

Da poti sa iti faci dar la bani aia nici nu se pune problema sa nu ai fac pe tot anu! Totusi de suma respectiva la noi imi fac asigurare pe un an !

Link către comentariu

Asa este , nu are rost sa iti faci pe 4 luni ; pentru 200 euro in plus iti faci pe tot anul si te bucuri de ea si vara si iarna :) 

 

Ai iesit pe zapada cu el ? Cum e , senzatii tari (romanesti) ?  :D

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!