Jump to content

vopsea masina


dbmaster
 Share

Postare recomandată

Multumesc, insa vreau sa o fac tot albastru ca sa nu trebuiasca schimbat in cartea de identitate. Acum 2 zile am fost la mecanic sa-i fac schimbul de ulei si filtre si cand a ridicat-o pe elevator am vazut cat e de ruginita pe dedesubt, in jurul tuturor capacelor de cauciuc este mancata de rugina, unele au si cazut cu totul. Acum stau sa ma gandesc daca mai are rost sa investesc si sa o vopsesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • r.alex

    10

  • Darkgrin

    9

  • DanuAL

    9

  • DEY_tm

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 year later...

Buna.Vara asta am an gand sa vopsesc masina,momentan e alba,dar eu as vrea sal vopsesc rosu,cam cat costa la RAR operatiunea asta stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sprayul e pentru muste, nu masini! Vascozitatea vopselei este foarte mica, nu acopera, fapt pentru care necesita multe straturi. Vopseaua metalizata data cu pistolul, se poate rectifica prin smirgheluire.De ce nu s-ar face si cea de la spray? Insist sa credeti ca, se poate vopsi doar locul unde s-a lucrat, fara a necesita vopsirea intregii piese, ca sa nu se vada diferenta. Totul consta intr-o serie de faze de pregatire si aplicare. Cu cat vopseaua e aplicata pe o suprafata mai fina, cu atat creste riscul de a se exfolia. Eu am un exemplu pe Youtube , "hal de vopsire la servis" Cine vrea sa vopseasca fara sa se cunoasca, acasa, chiar si fara compresor, pot sa-l ajut oricand cu informatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!