Jump to content

vopsea masina


dbmaster
 Share

Postare recomandată

Uite aici ne-am dat cu parerile care mai de care, momentan nu avem nimic plauzibil, un coleg care sa fi facut aceasta operatiune si care sa ne spuna ce si cum.

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • r.alex

    10

  • Darkgrin

    9

  • DanuAL

    9

  • DEY_tm

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

stiti careva ce cod culoare are masinuta din semnatura ? e destul de urgent; nu mai am stickerul in portbagaj :D( E un mov mai inchis Pink Floyd An 1994 :( Am vopsit cu o vopsea luat dupa ochi si se vede diferenta foarte tare ... help

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca aici:

http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Modell_28...Pink-Floyd.html]

cred ca este : LC5U

sper sa nu ma insel

poti sa mai dai un ochi si aici :

http://www.uniquecarsandparts.com.au/colou...swagen_audi.htm

.. vezi imaginea atasata

post-34876-1280925227_thumb.jpg

Modificat de Darkgrin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sall pana la urma din cate am citit azi aici nu a putut sa spuna nimeni un pret cat la costat si sau un service din buc mai ieftinel

as fii tare curios sa aflu de la cineva din buc care a revopsit buburuza in totalitate (pretul si locul unde ) ms mule astept raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am reusit sa fac accident acum 2 zile.Este compromisa toata partea din fata.Singurul elemnt ramas intreg este aripa de pe stanga care era mancata de rugina oricum.

In februarie deja sper sa am toate piesele.Si m-am hotarat sa o si vopsesc cap-coada.Piesele ma vor duce undeva in jur de 1000 ron,second evident.

Bara,capota,aripi,masca,parbriz si diverse ce or mai trebui.Insa nu stiu la ce preturi sa ma astept pt vopsit.Vreau sa o fac impecabila.

La Tess, la Brasov aveti idee cam cat m-ar costa cu totul? Adica schimbat toate cele pe fata, cred ca si pragurile o sa le schimb si vopsita complet.

Vreau sa-mi refac planurile bugetare ca prin aprilie cel tarziu sa fie fresh. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prietene, tu ai dat 1000 roni pe piese second pentru partea din fatza? eu am luat toata masina cu 1600-impecabila. daca vezi un punct de rugina ti-o dau gratis. ce e drept e in doua usi-asa aveam nevoie, si e luata din tara, nu din afara. daca ai si de montat si de vopsit nu scapi fara..cel putin 4000 lei. daca poti s o aduci in buzau cunosc un tinichigiu tare priceput. daca nu iese cum iti place o iei gratis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-am dat 1000.Ziceam ca atat m-ar duce cu preturile pe care le-am vazut pe net la dezmembrari.Nu ma intereseaza cat costa in raport cu valoarea masinii.

Poate sa coste reparatia dublu fata de pretul ei ca tot o fac. :Driver:

Ma intereseaza niste preturi aproxiative,sa stiu la ce sa ma astept.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

lipeam ceva cu picatura si mi-a cazut tubul ala... nu l-am vazut si mi-a curs din el de toata frumusetea. acu se vede de parca as avea un rahat de cioara permanent pe portiera.

cu ce as putea indeparta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca se dizolva cu ceva picatura aia, deci numai mecanic. Cu smirghel elimini cat poti fara sa atingi vopseaua, apoi cu smirghel de 1500-2000 elimini pana la vopsea(nu are nimic daca atingi putin vopseaua daca folosesti ce zic eu mai departe) apoi iei din Practiker polish din 2 substante una care are efect abraziv de indepartare a zgarieturilor si una care reface lacul (nu mai stiu cat costa parca este in jur de 50 RON).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal mah poate ajuta careva cu un cod pentru o vopsea verde inchis metalizat,am nev sa vb capota si nu gasesc vopseua indentica cu a masini si as avea nevoie de un cod care mah poate ajuta va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta si tu in link-urile atasate in postul #78 si vezi ce se potriveste.

sau uita-te pe stickerul din portbagaj.. e lipit cam in zona unde e "boltul" ala de la incuietoare, putin mai jos :)

codul e undeva pe foaie trecut in dreapta, si e dintr-un total de 4 cifre si litere ( exemplu: LA5E)

daca citeai topicul nu era nevoie sa scriem iar aceleasi chestii mereu :) no offense

Modificat de Darkgrin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salut,

In sfarsit ma apuc de masina dupa un neplacut accdent facut in decembrie.

Acum problema e ca nu gasesc o tinichigerie/vopsitorie care sa-mi convina.

Daca stie cineva pe zona Brasov - Campina sa-mi zica si mie.Vreau sa repar partea din fata lovita si s-o vopsesc toata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost multumit de Aur Serv s.r.l. Brasov str. Ghimbaselului nr. 29.

Am vopsit acolo pe asigurare spoilerul spate de doua ori dupa niste tamponari si spoilerul din fata pe bani mei. Nu mai stiu exact cat a costat, in jur de 300 RON.

Ce sa zic, culoarea au nimerit-o foarte bine, iar calitatea vopsitului e OK, nu am avut probleme cu degradarea stratului de vopsea sub nici o forma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am gasit intr-un final pe cineva la Comarnic.

M-a costat 1600 RON.Pret in care imi face si jantele, toate ornamentele...tot.

Masina arata cam asa deocamdata, o sa revin cu poze si cu ea gata saptamana viitoare.

Mie mi se pare ca iese super. Imi place la nebunie culoarea.

Poza 1 Poza 2 Poza 3 Poza 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitarile mele, acuma... motorul sa te tina, ca in rest ai masina noua. Bafta in continuare, numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci! Motorasul e ceas si el. O buna perioada de acum sper sa-i bag doar benzina si consumabile.

Drive slowly...in case of hot girls on the sidewalk. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucuria a fost de scurta durata. Nu am trecut itp-ul din cauza pragurilor,care stiam ca sunt lovite pe dedesupt dar tipu care mi-a vopsit-o m-a asigurat ca sunt ok. De fapt sunt varza. Si se pare ca ajunge pe la 1000 ron schimbul lor,cu vopsit cu tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Buna ziua,

Va deranjez cu o intrebare .

Am o "julitura" ca sa zic asa la spoilerul din spate .

Ma intereseaza daca cu ajutorul unui spray cu vopsea pot acoperii "problema" si unde as putea gasii asfel de sprayuri(eventual si marker pentru zgarieturi) care sa corespunda codului de culoare al masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La o reprezentanta! Te duci cu talonul si le spui ca iti trebuie ori un marker ori un spray cu vopsea pt reparatii/retusuri. Am inteles ca nu e prea ieftin, dar macar ai certitudinea ca e aceasi culoare 100%!

Sau la o vopsitorie mai de ''Doamne Ajuta'', la fel, cu talonul sau ar trebui sa ai in portbagaj, in partea stanga cum te uiti in portbagaj, sub protectia de la roata de rezerva, un abtibild pe care printre altele este trecut si codul de culoare. :icon_thumright:

Modificat de DanuAL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru zgarieturi sau urme de la vopseaua portierelor deschise brusc de la vecinii prietenosi ce recomandati?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu-s zgarieturi adanci si nu-i sarit chitu si nu se vede tabla, atunci poti incerca si cu un polish pe zgariterile alea.

In unele cazuri, depinde si de ''varsta'' vopselei de pe masina si a lacului binenteles, se poate ca nici la polisare sa nu iasa/repare nimic, ci din contra, sa se mareasca suprafata zgariata!!! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cunosc produsul, nu pot sa-ti dau nici o sugestie!

Incearca sa cauti DESPRE GS27 pe Google, poate sunt persoane care au probat si raspunsurile lor te vor ''lumina''! :icon_thumright:

Modificat de DanuAL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!