Jump to content

inaltatoare


CristiGTI
 Share

Postare recomandată

as dori sa-mi inalt un pic de spate golful. sugestii? sfaturi?

a facut cineva asa ceva?

:salut:

CristiGTI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

al meu este asa si NU e bine ! iti fuge spatele in curbe dupa aia! parerea mea este sa nu-l ridici, iar ca sa-l ridici tre' sa schimbi arcurile cu unele mai mari (lungi) ! Nu cred ca se poate altfel ! Facem schimb de arcuri ! :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca chiar vrei... Monteaza o suspensie standard. Daca si asa e "prea jos"... gandeste-te ca sunt oameni care baga bani multi in suspensii sport, care iti coboara masina (printre altele) :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa vad ce si cum ... ma streseaza ca nu pot sa folosesc niste cauciucuri prea late ... daca pun "o plasa" in portbagaj incepe si fraca cauciucul de aripa ...

:(

CristiGTI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu sunt de parearea unui preten de al meu:

" ce masina mea e autobuz ??" => vrei sa cari ceva , mergi cu autobuzul !

:( :D :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut niste distantiere (de vre-un centimetru jumate grosime) + cauciucuri de 185 ... si daca puneam o tanti subtirica in spate ... era jale ...

:(

CristiGTI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micsoreaza balonajul la cauciucuri : 50 sau 45 !! dar atentie la gropi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau ia-ti jante cu alt offset (ET). N-or sa iasa de sub aripa, dar poti sa-ti pui cauciucuri late SI sa incarci masina. SAFE! :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok ... multam fain pt sfaturi .... cumparam jante ..daca trebuie...trebuie

:salut:

CristiGTI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Eu am 195/50/15 si daca incarc masina imi freaca si mie la balansari.

Dar daca mergi cu grija poti sa pui 5 oameni in masina si o sobitza de vreo 50 kg in portbagaj. E adevarat ca roata intra sub caroserie pana la janta dar numai la balans atinge. B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intariti amortizoarele fratilor si merge beton....nu mai vorbesc de stabilitate. Am schimbat de curand arcurile si amortizoarele standard cu unele sport, am rezolvat problema balansarii in momentul in care luam o gropita si mai este si estetica treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasa ca am pus io pe gaz anu asta ... si ma zdrucina de imi taie tot chefu de mers cu masina ... muuuuulte gropi si denivelari ... ashtia zic ca au facut drumu' si cand dau o tura pe acolo, fac rocada cu rinichii :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!