Jump to content

Intrebari tehnice despre Octavia 3


Makron
 Share

Postare recomandată

warlock, stiu de ce acele specificatii, dar din ele reiese ca ET-ul pentru M+S este 48 si 50, in plus eu stiu ca jantele mele Ilias sunt 6.5Jx16, varianta ce nu apare in acele specificatii, asadar e o incalceala, din punctul meu de vedere

Modificat de d@niel mina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

apare, randul 2, mai arunca o privire: 205/55 R16 91H 6.5Jx16 ET46

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok. deci cu alte cuvinte ET-ul este 46

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar putea cineva sa puna o poza cu interiorul aeratoarelor centrale de la masina sa ? Buretele din interiorul lor , care ar trebui sa izoleze traseul aerului este "in aer " la mine , adica nu mai este intre 2 bucati de plastic cum este normal si sta exact in mijlocul aeratorului si blocheaza circulatia aerului. Nu vorbesc despre placuta de plastic care inchide aeratorul cand invarti de rotita. Sunt curios daca la voi este la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ati am vazut live pe O3 al unui amic, acel volan nou in 3 spite. Personal imi place ff mult, si nu atat forma, cat textura. Mare pacat ca nu a fost de la inceput..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este ca cel din poza postata de mn si este la 131 E  ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca imi vine volanul ala, il dau la schimb bucuros :)... o fi textura OK (stiu, am condus Honda Accord cu genul ala de piele), dar mie nu-mi place forma! Eu cand am facut comanda m-am uitat in configurator si la poza respectiva volanul era rotund si cu piele plina. Optiunea este PLU, 135 Euro. Nu inteleg de ce nu va veni acela... in configurator NU scrie in plus " cu partea inferioara dreapta"!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ciprian fix ala e. Despre pret nu stiu sa ti Zic, masina a fost luata de pe stock.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

As dori sa stiu daca la O3 1.4 TSI fabrica recomanda ( nu obliga) o anumita marca de ulei si care ar fi aceea? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomanda, dar nu obliga. Prefer pentru masina mea Mobil 1. Prevad discutii aprinse cu service reprezentanta, sper sa inteleaga ca este " recomandare".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La service ti se ofera mai multe variante, chiar de catre ei :). Mobil e unul dintre uleiuri parca(la Brady)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi sunt din Ploiesti, reviziile am sa le fac la Targoviste, de unde iau masina. Mobel Auto Ploiesti doar in situatii de extrema, formidabila urgenta si sa nu am incotro. M-am mai linistit, daca iti ofera service-ul mai multe variante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva daca padelele sint puse pe volan (se rotesc cu el) sau pe butuc (fixe)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se rotesc cu volanul... nu cred ca exista la vreo masina sa ramana fixe... oricum, fac parte comuna cu volanul.

Modificat de cipriantinu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... nu cred ca exista la vreo masina sa ramana fixe... 

OFF: ba da, la alea de Ferrari.

 

Alunakis, cand dai mail/telefon pentru programare la service sa specifici faptul ca vrei MOBIL ca sa se asigure ca vor avea in stoc (daca nu lucreaza in mod curent cu Mobil) atunci cand te vei duce cu masina. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in lista de preturi de pe skoda.ro (nu stiu daca dealerii si-au updatat-o pe a lor) scrie in clar la pachetele PLS, PLM, PLU si PLX "cu partea inferioara plata" ... functie de butoane extra, padele, alte pachete si versiunea de baza pretul urca de la 16 euro la 320 euro

 

Asa este :(... am discutat azi cu dealerul pentru modificare de la PLU la PLR (volan piele cu 4 spite cu comenzi radio si telefon). Nu inteleg de ce nu se poate opta pentru volanul clasic in 3 spite, piele, neturtit... de ce nu se mai face? Era chiar in ton cu interiorul Elegance... Din pacate dealerul nu m-a informat cand am lansat comanda si acum trebuie facute demersuri in plus pentru schimbare, oooof!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine imi spune si mie cum demontez plafonierele pentru a schimba becurile normale cu leduri ?

 

Toate bune,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da da,  si eu sunt curios cum se desfac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam offtopic dar prefer sa intreb aici decat sa deschid topic nou. Stie cineva codurile si preturile la chederele-perii de la geamuri fata/spate ? Si-a batut un destept joc de ele la spalatorie si sunt ca draq ... Atasez poze.

 

Atentie mare cu inteligentii astia de la spalatorii.

Dau cu pistolul prea aproape si la ce presiune au la ele fac ornamentele de cauciuc praf !!!

post-21020-0-25266300-1410269309_thumb.j

post-21020-0-46113500-1410269315_thumb.j

post-21020-0-19916600-1410269320_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

plafonierele se scot prin tragere,nu fortata ci incet. eu le-am schimbat cu leduri smd si pe cele de la picioare, care ies mai greu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si aia din fata tot prin tragere, nu are nici un surub?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ionut_slatina, nu cred ca e de la spălătorie...pare mai mult a zgâriat cu ceva ascuțiț... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Bebeee a deschis acest topic
  • vdragos a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!