Jump to content

problema cordoba 1.6 AFT 74 kw


roby_nitr0
 Share

Postare recomandată

Salut am si eu o problema la motor, se limiteaza in 5000 de ture si nu am idee ce sa ii fac, care pot fi cauzele? Merci anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pompa de benzina spre sfarsitul vietii, filtru de benzina vechi/partial infundat/cu senzor de presiune decalibrat (daca este modelul cu 3 conducte), injectoare infundate. Flitru de aer vechi/infundat, o bujie obosita, Fura curent pe la fisa de bujie (nu cunosc modelul de motor)....

Da mai multe detalii...

La tester nu zice nimic?  Ca asa doar ne dam cu parerea!

 

Poate ai schimbat filtrul de benzina si ai pus cu supapa de presiune de 3 bar in loc de 4!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motorul merge rotund nu fura curent si fisele sunt intacte. Pe tester decat zenOrul hall din delcou care am inteles k asa este, filtru de benzina e schimbat cu mult inainte sa inceapa aceasta problema, tot ce tine de admisie e nou sau curatat...e ciudata treaba k motorul trage bine doar k la 5000 se aude limitarea :(

Stiti pe cuneva cu un tester vcds? K am inteles ca doar asta merge

Merci pt raspuns :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vis-a-vis de senzorul Hall, sunt unele motoare unde da o eroare daca este motorul cu doar contactul pus.

 

Pt tester, vezi aria de servicii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cunostibpe cineva cu cablu vcds? Ca din cate am vazut doar ala citeste tipul asta de motor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Poate este normal sa limiteze turatia la 5000 ca sa nu se distruga motorul. Cum o turezi, asa pe loc? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!