Jump to content

Volkswagen Passat 3C


illusions

Postare recomandată

Condoleante:( imi pare rau de masina ta...si de tine...Am trecut pe acolo stiu cum ii...

Link către comentariu

Salutare.Am citit inceputul si finalul.Ce sa zic,pacat,sper sa treci peste cu bine. 

Link către comentariu

Da, trebuie revopsita integral. Azi o duc.. in cca 7-10 zile iese ca noua :)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Pt cine are de gand cum aveam eu sa isi cumpere alte tipsuri :)) se pot curata :P

post-118751-0-40535900-1446209896_thumb.

Modificat de illusions
Link către comentariu

Felicitari ! a iesit foarte frumos ! 

 

 

Ce ai patit tu a patit si un vecin de-al meu , a fost stropita cu lichid de frana . Acesta este efectul lui in contact cu lacul si vopseaua. 

Link către comentariu

Multumesc frumos! Dar si cand o sa pun mana pe "vecinul" respectiv..

Modificat de illusions
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Superbă mașinuța :) Am citit cap-coada topicul, modificări cu gust care dau foarte bine :D Sa te bucuri de ea cat mai mult :)

Modificat de MikiGV
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Simptoma a fost ca agata la rece in treapta 2 si per total nu avea fluenta la schimb.

Au intrat fix cat spune teoria 2,3 litri.

Cat despre uleiul vechi era "consumat".

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Felicitari , tot asta vreau sa fac si eu ! 

 

E pe android 4.4 ?   ai pus mufa de Bluetooth pentru comunicare cu OBD? 

Link către comentariu

Ms. Da, este pe platforma de android si am folosit ELM327 cu wifi.

post-118751-0-49100500-1453397983_thumb.

Link către comentariu

Salut, ti-am trimis si PM. Am citit tot topicul cap-coada, ai o masina facut cu gust ! arata foarte bine, frumoase modificari. BRAVO , insa vecinul care a facut asta nu e vecin.. e un ..... nici nu stiu cum sa ii zic.. laserul acela unde este mai exact? si cum functioneaza, ce face mai exact ? si Subwooferul de unde l-ai luat si cat a costat? mi-as pune si eu in CC, nu vreau sa mai punu in portbagaj si sa trag dcabluri din spate pana in fata si bla bla... plus ca locul devine mai mic in portbagaj.. mi-ar placea unul ca al tauu. 

 

 Stiu ca puteam dea un search pe GUGAL si gaseam, dar vroiam sa explici tu mai " mura in gura"  :)) si cum se monteaza mai exact ? asta doresc sa ti-o copiez :>  si wooferu+difuzoarele

Modificat de Bogdanblaga93
Link către comentariu

Produsul este asta: SUBWOOFER Pioneer TS-WX110A ultrapiatto amplificato novità (ex ts-wx11a). Cat despre cum se monteaza, la fel ca si alte subwoofere.. tragi 1 cablu cu plus de la baterie si alte 2/3 de la unitatea audio de pe masina (RCA, sau RCA-uri, 2, dupa caz.. plus remote-ul). Toate cablurile vin prin prag, apoi pe sub mocheta si ies exact pe langa cablajul masinii de la scaun :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!