Jump to content

Volkswagen Passat 3C


illusions

Postare recomandată

nicio sansa... difera la dimensiunea pictogramei - inelul este mai mare la cea originala.... la asta e mai mica. Doar sa gaseasca un meserias sa o imbrace - cum trebuie - pe aceasta, in piele.... si trebuie sa iasa ok, daca se pricepe

Link către comentariu

Da, la un "wrapping service" ar merge.. dar pana la urma nu ma deranjeaza atat de tare ca-i creponata. Insa, as vrea sa fac o alta chestie. E posibil sa scad intensitatea luminii din nuca? Gen sa pun pe plusul ei un condensator ceva..

Modificat de illusions
Link către comentariu

condensatorul are un alt rol....

 

rezistenta  - pune una de cateva sute de ohmi.... cumpara de 200-300 ohmi si inseriaz-o pe unul dintre firele de alimentare ale iluminiarii ei.

Link către comentariu

Updates:

- 50w amber cree led.

Sal.,

Poti sa-mi zici si mie de unde ai luat becurile de mers inapoi si ce model sunt ?

Sunt de tip CAN-BUS sau simple ?

Alea simple dau cumva eroare de bec ars ca nu mai stiu daca becurile de mers inapoi au eroare pe ele ?

Astept raspuns .

Multumesc .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

Le-am luat de pe ebay. Cauta exact cum le-am descris eu mai sus, "50w amber cree led". Si da, sunt canbus.

Modificat de illusions
Link către comentariu

Gata, Florin. In cele din urma am atasat circuitului o rezistenta de 360 ohmi, iar intensitatea luminii a scazut si s-a apropiat foarte mult de cea a plansei de bord.


Georgicaaa !!! Da ma :)) mai astept sa mai faci cate ceva sa-mi dai idei. Vad ca tu nu vrei sa copiezi nimic de la mine..

post-118751-0-26033500-1410471027_thumb.

Link către comentariu

cine ma poate ajuta cu schema panoului de sigurante pt un vw cc din 2011.mentionez ca nu mai merg lampile de la numar nu imi vine curent si nu stiu unde este siguranta.multumesc

 

Link către comentariu

cine ma poate ajuta cu schema panoului de sigurante pt un vw cc din 2011.mentionez ca nu mai merg lampile de la numar nu imi vine curent si nu stiu unde este siguranta.multumesc

asa este.... e topicul colegului nostru, unde isi prezinta masina, modificarile, etc.... pe viitor posteaza in aria tehnica.

 

 

verifica cablajul, mai ales in zona balamalei, unde trece cablajul in portbagaj.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

In primul rand scuze de OFF

@F l o r i n

O mica corectare le ce ai scris tu mai sus .

Mai bine sa verifice siguranta si cablajul pentru ca lampile de la numar la Passat-ul CC sunt tot in bara ca si la Passat-ul normal sedan .

Nu are treaba cu cablajul care pleca in capota de la portbagaj si nu e ca la tine la variant .

O zi buna .

Scuze de OFF inca o data .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu

da, corect....  :icon_thumleft:  multumesc pentru corectare - la berline, lampile sunt in bara.

Link către comentariu

Cred c-o sa fiu singurul care a schimbat galeria de admisie. Nici pana acum nu inteleg de ce s-a crapat.

post-118751-0-69104500-1410868905_thumb.

post-118751-0-86897800-1410868906_thumb.

Link către comentariu

in sfarsit, le-am pus. la demontarea celor vechi am constatat ca: pe spate firele boxelor de sub membrana erau practic rupte, iar pe fata aveam doua amarate de alpine :)) apoi, alta tiganeala cat china. boxele de pe spate erau legate la cele de pe fata. dupa ce-am demontat navigatia pt a controla pinii din mufa, intr-adevar.. nu erau pt spate; d-aia oamenii au facut tiganeala asta :)) in fine, am pus alti 4 pini si-am tras ca la carte cablaj pt fiecare usa spate in parte, iar acum fiecare boxa este conectata pe finalul ei corespunzator. intr-o alta ordine de idei, dupa ore bune de munca =)) cu hertz sunetul este mai clar, mai ascutit.. nici nu se compara cu ce am auzit pana acum; recomand

Link către comentariu

Ms. Nu am inteles partea cu "stop"-ul.. Ar trebui sa ma opresc sau vrei sa sti ce urmeaza?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!