Jump to content

Cum folosesc car kit-ul Bury?


_Alex
 Share

Postare recomandată

Salut

 

Am si eu instalat pe masina un car kit bury. Problema este ca nu stiu cum sa il folosesc sau daca mai am nevoie de ceva atasat, mentionez ca vreau sa il folosesc cu un Iphone 4.

 

Multumesc

post-81534-0-69203200-1386328395_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baga ecranul tactil si conecteaza telefonul prin bluetooth la el

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trebuie un adaptor de iphone care vine peste ce ai tu acolo. Am cautat si eu asa ceva la un moment dat si cel mai ieftin gasisem la vreo 100E la un magazin in DE, la care se adauga transportul. La maxim 200E iti rezolvi conectarea  la RNS prin bluetooth cu modul compatibil,  apeland la baietii care se pricep pe forum. In nici un caz nu as da atatia bani pe un adaptor care sa ma tina limitat la un iphone. Sigur schimb telefonul mai repede ca masina :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit adaptor "cradle" asa ii spune pt bury system8 ce am eu compatibil iphone4/4s la pret de 35lire pe ebay.co.uk care deja a ajuns la adresa din uk acuma il astept acasa prin cineva pe data de 22dec. O sa revin si cu ceva impresii.

 

Cautam mai mult sa folosesc carkit din simplu motiv ca e optiune integrada direct de vw si este legat la rcd respectiv sistemu audio din masina + cradel`ul vine direct cu mufa de incarcare pt Iphone care iarasi este un plus.

Modificat de _Alex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

system 8 ala este. Ce gasisem eu era universal pt iphone si cred ca de aia era mai scump. Oricum cu ebay-ul iti trebuie si putin noroc sa gasesti ce ai nevoie, ca e nebunie cum apar chinezii cu produse noi.

P.S. Cand cautasem eu, ala de iphone 5 era mai scump ca cel universal.... din nu stiu ce motive. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

A ajuns cradle`ul se monteaza direct pe suportu de carkit e compatibil iphone4 - 4s se incarca in suport si il leg la RCD510 toate bune si frumoase pana aici. Nu am comandat microfon si nu cred ca este incorporat pe nicaieri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

uitate in plafón unde ai becurile ai ca doua site rotunde,in cea din stinga trebuie sa fie microfonul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum conectez burry sistema 8 la rns510?

bluetooth si mocrofon sunt legate direct la rns 510(masina inainte avea un 300 si ceva)---------dar mai trebuie ceva cred ca sa le uneasca pe astea doua---------------cine stie sau a vazut ce si cum se face.?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cradle asa se numeste, cauta pe ebay.co.uk bury cradle.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu asa ceva.. doar ca e pt nokia 6310

Se poate inlocui cu alt suport, gen iphone, fara a deteriora bordul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai suportu care il am eu in imaginea atasata din prima postare se poate pune un cradle pentru iphone, eu pentru iphone am pus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare

vreu sa instalez Bury 9060 in passat B6 stie careva ce cablu se potriveste ca sa pot conecta am RNS 510 in masina si nu imi potrivesc mufele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu vreau sa cumpăr un burry, vreau doar sa conectez la rns510 microfonul și Bluetoothul,vreau sa dispară suportul ala de pe bord din moment ce rns510 are deja funcție de telefon, deci revin cu întrebări... Cum conectezi Bluetoothul de sub scaun plus microfonul din plafon la rns510.. În momentul de față cablurile de la microfon și de la Bluetooth duc la.burry ăsta lipit de bord. Mulțumesc anticipat.

Nu vreau sa cumpăr un burry, vreau doar sa conectez la rns510 microfonul și Bluetoothul,vreau sa dispară suportul ala de pe bord din moment ce rns510 are deja funcție de telefon, deci revin cu întrebări... Cum conectezi Bluetoothul de sub scaun plus microfonul din plafon la rns510.. În momentul de față cablurile de la microfon și de la Bluetooth duc la.burry ăsta lipit de bord. Mulțumesc anticipat.

Nu vreau sa cumpăr un burry, vreau doar sa conectez la rns510 microfonul și Bluetoothul,vreau sa dispară suportul ala de pe bord din moment ce rns510 are deja funcție de telefon, deci revin cu întrebări... Cum conectezi Bluetoothul de sub scaun plus microfonul din plafon la rns510.. În momentul de față cablurile de la microfon și de la Bluetooth duc la.burry ăsta lipit de bord. Mulțumesc anticipat.

Nu vreau sa cumpăr un burry, vreau doar sa conectez la rns510 microfonul și Bluetoothul,vreau sa dispară suportul ala de pe bord din moment ce rns510 are deja funcție de telefon, deci revin cu întrebări... Cum conectezi Bluetoothul de sub scaun plus microfonul din plafon la rns510.. În momentul de față cablurile de la microfon și de la Bluetooth duc la.burry ăsta lipit de bord. Mulțumesc anticipat.

Nu vreau sa cumpăr un burry, vreau doar sa conectez la rns510 microfonul și Bluetoothul,vreau sa dispară suportul ala de pe bord din moment ce rns510 are deja funcție de telefon, deci revin cu întrebări... Cum conectezi Bluetoothul de sub scaun plus microfonul din plafon la rns510.. În momentul de față cablurile de la microfon și de la Bluetooth duc la.burry ăsta lipit de bord. Mulțumesc anticipat.

Nu vreau sa cumpăr un burry, vreau doar sa conectez la rns510 microfonul și Bluetoothul,vreau sa dispară suportul ala de pe bord din moment ce rns510 are deja funcție de telefon, deci revin cu întrebări... Cum conectezi Bluetoothul de sub scaun plus microfonul din plafon la rns510.. În momentul de față cablurile de la microfon și de la Bluetooth duc la.burry ăsta lipit de bord. Mulțumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa cumpăr un burry, vreau doar sa conectez la rns510 microfonul și Bluetoothul,vreau sa dispară suportul ala de pe bord din moment ce rns510 are deja funcție de telefon, deci revin cu întrebări... Cum conectezi Bluetoothul de sub scaun plus microfonul din plafon la rns510.. În momentul de față cablurile de la microfon și de la Bluetooth duc la.burry ăsta lipit de bord. Mulțumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut

Stiti cumva de ce nu sunt active butonele virtuale pentru schimbat melodia inainte sau inapoi? Combinatia mea e RNS510 si iPhone5S.

Pot sa ascult muzica prin blutooth dar nu pot schimba melodiile. Intru-ul clip de prezentare pentru CC facelift am vazut ca functioneaza.

Merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut! Va rog sa-mi spune-ti cum sa activez si sa folosesc car kitu-l la un vw Passat CC din 2010, pentru ca de pe manualul in germana pentru telefon, nu inteleg nimic.Masina am adus-o din Germania de o saptamana. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Si eu am car kit, pentru ceva telefon mai vechi, cred. M-am uitat sub scaun dar nu vad nici un bluetooth. Cand apas Phone (rns 510), se taie sunetul (Mute). Luminati-ma...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Am in cotiera suport pt telefon si as vrea sa stiu daca pot conecta cumva telefonul meu prin bluetooth la rns 315 ? Sau ce ar trebuii sa fac ca sa functioneze ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am reusit sa-l fac sa mearga. Am si bluetooth sub scaun da ii ceva varianta mai veche si nu-l vedea telefonul. In schimb am pus un burry dinala, pt nokia 6310 si a mers. Telefonul meu, S4, a reusit sa vada bluetoothul masinii. Merge bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit. Am activat bluetooth pe telefon si am dat search din masina. A gasit telefonu si s-au conectat si functioneaza tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Eu nu as avea nevoie de craddle-ul asta. Stie cineva cum se poate da jos?

Este prins solid in bord? Vor ramane ceva gauri daca il dau jos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vor ramane  gauri  din  cate stiu eu 

Mai bine il lasi acolo

Arata mai bine decat  gaura/gaurile 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Azi m-am jucat eu la el, la mine este prins in bord ,mai sus langa navigatie.Nici eu nu stiu cum sa ilfolosesc cu un Galaxy S5 , dar este prins pe un suport de bord si cablul trece prin bord , deci pe langa  gaura de surub mai ramane un gauroi de la cabluri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut,

 Am cumparat anul trecut un Passat CC 2014 si era echipat cu un suport de telefon (Bury banuiesc) din fabrica. Am reusit sa il inlocuiesc cu un suport magnetic MagicMount LowPro, dar ma intereseaza sa pot alimenta telefonul din mufa\cablul ce era montat in Bury sau de undeva din bord. Am cautat specificatiile pentru Bury sa vad ce voltaj si amperaj ajunge in mufa aceea din suport dar nu am gasit. Nu stiu daca in functie de modelul de telefon pentru care este facut, circuitele din suport sunt diferite. Daca stie cineva o modalitate de alimentare a telefonului din bord mai eleganta si mai sigura, in sensul sa nu trebuiasca sa leg in bord o mufa de bricheta pe fir, sa bag in ea un incarcator si apoi un cablu de alimentare pe care ulterior sa il scot sub suportul magnetic va rog sa imi de-a niste informatii sau sa ma indrume spre cineva care face treaba asta. Prima poza e cu suportul Bury cu care a venit masina iar a doua cu cel pe care l-am montat in locul lui.

 

Bury.jpg

LowPro.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!