Jump to content

schimb volan


mox
 Share

Postare recomandată

salut. am cumparat masina cu volanul din imaginile atasate si nu-mi place de nici o culoare. daca e cineva cariua ii place si il vrea, il dau la schimb. dau cu volanul si capul (nustu exact cum se numeste) de la schimbatorul de viteze, care e tot din lemn.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aoleu da urat e volanu ala :)

eu mi-am cumparat volanu asta sa mi-l pun pe masina dar nu se potriveste la grosimea axului (e luat de pe un polo din 91 parca iar golfu meu e din 87). in prezent am volanu ala cu 4 butoane claxon.

nu vreau sa-l vand, l-as da la schimb pe unu la fel dar care sa mearga pus pe masina mea. sau se poate adapta in vreun fel? ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aoleu da urat e volanu ala :blink:

eu mi-am cumparat volanu asta sa mi-l pun pe masina dar nu se potriveste la grosimea axului (e luat de pe un polo din 91 parca iar golfu meu e din 87). in prezent am volanu ala cu 4 butoane claxon.

nu vreau sa-l vand, l-as da la schimb pe unu la fel dar care sa mearga pus pe masina mea. sau se poate adapta in vreun fel? :o

Din cate stiu nu prea se poate adapta.

:offtopic:

p.s. Volanul ala cu 4 butoane nu-l dai?(bineinteles, dupa ce-ti rezolvi problema) :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu nu prea se poate adapta.

:offtopic:

p.s. Volanul ala cu 4 butoane nu-l dai?(bineinteles, dupa ce-ti rezolvi problema) :blink:

pai il dau daca imi gasesc volan cum e ala din poza cu claxon pe mijloc, sa-l pun in locul astuia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai il dau daca imi gasesc volan cum e ala din poza cu claxon pe mijloc, sa-l pun in locul astuia.

:offtopic:

Ce diametru are volanul la ax?

Dar axul de pe masina ta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic:

Ce diametru are volanul la ax?

Dar axul de pe masina ta?

e asta nu stiu, ca nu le-am masurat. stiu doar ca volanu are diametru interior mult mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mk2<88,mai mic;Mk2>88,mai mare.la ultimul merge si de audi 80/b4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am luat azi volan de la dezmembrari si dimensiunea e diferita intre cel din 91 si cele mai vechi de 91. La cele din 91 se potriveste si volan de passat 87-93, la care gaura din volan e mai mare. Dar se poate schimba numai bucsa. Se scoat ecea veche si se pune una noua pe diametru corespunzator volanului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!