Jump to content

Golf 4 GTI - 1.8T ( AUM )


DaBotta

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

A iesit foarte bine...felicitari :)

Link către comentariu

Ai facut treaba buna iar acum cu stage 2 cred ca e belea.

Cam cati cp tine ambreiaju ?

Link către comentariu

Deja da semne de oboseala. Daca il incing o singura data , gen plecare de pe loc mai agresiva , incepe sa patineze. Daca nu il incing inca tine in momentul in care trag de ea. Oricum urmeaza si ala schimbat.

 

Sper pe anul viitor sa imi cumpar tot ce am nevoie pentru 390+ cp

Link către comentariu

Super frumoasa masina, bara de R32 o prinde foarte bine.

Totusi 390CP nu sunt un pic cam multi pentru o masina cu tractiune fata?

Link către comentariu

Tind si eu sa cred ca da. Oricum in momentul ala am nevoie de boostcontroler si deobicei tii masina pe setare de strada , gen 300 , 320 . Doar la nevoie apesi pe "buton" :)

Link către comentariu
  • 2 years later...

S-a cam pus praful pe aici.

 

Intre timp cam de 1 an :) am reusit sa cumpar Turbina K04 , injectoare S3 , debitmetru S3 , cam toate piesele necesare pentru upgrade. Dar nici pana acuma nu am reusit sa le pun sus din lipsa de timp. Am cumparat si pompa externa aditionala.

 

Am fost nevoit sa schimb ambreiaj care evident a cedat , am pus masa simpla si un ambreiaj intarit care pana acuma se pare ca m-a servit fara probleme.

Am schimbat suspensia de pe masina cu o KAYABA AGX reglabila pe duritate , impreuna cu 1 set de arcuri H&R rosii , se comporta exemplar.

 

Am schimbat rotile cu un set de BBS RX

Las cateva poze cu masina , mai vechi ce e drept dar revin curand cu cateva poze noi.

10298920_1077441592285836_5982816258326702217_n.jpg

10603235_1077464758950186_320989311166242184_n.jpg

11110274_1082208541809141_1453760119131223084_n.jpg

Link către comentariu

Hai cu ele sus! :D Frumos golful. Printre cele mai frumoase de pe forum :) Sunt curios de rezultatul final..

Bafta! 

Link către comentariu

Superba masina !!! Am si eu acelasi motor pe a mea, o sa iti cer sfaturi cand o sa fie cazul :D Drumuri bune !

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!