Jump to content

Golf Mk6


glockk

Postare recomandată

La modelul lui TSI isi gaseste usor arcuri OEM -15mm si nici nu va fi prea low. :D

Modificat de Stefan.DFS
Link către comentariu

Cred ca o bag eu arcurile la vanzare (alea oem -15). Le-am tinut ca ma gandeam ca ma razgnadesc, dar ramane pe eibach a mea.

Modificat de redeye
Link către comentariu

Toate sunt la fel, nu difera arcurile pt adaptiva.

 

Suspensia sport din fabrica coboara 15mm.

Link către comentariu

Grada la sol cu adaptiva sigur e mai mica decat un golf normal dar cu foarte putin, nu stiam ca vb de suspensie sport.

L.E.

Am adaptiva si jante pe 16"(mugello) din fabrica.

Cred ca George are dreptate.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Nu te contrazic, poate sa fie si asa(daca exista posibilitate de a pune adaptiva pe 16"), dar stiu in mod sigur ca daca masina a venit cu jante pe 17" din fabrica se impune o garda la sol cu 15mm mai mica. Si a mea a venit pe Porto 17" din fabrica.

Link către comentariu

Din cate stiu se putea selecta fie suspensia sport fie cea adaptiva, cum a ramas si la G7.

Link către comentariu

Conform brosurii de Golf 6 nu se poate bifa adaptiva si sport. Fie adaptiva fie sport.

Link către comentariu

Deci sa fac o evaluare la ce am facut si ce mai urmeaza , tinand cont ca m-am luat in mare parte dupa lista facuta de Rave :D

 

Obligatoriu:

-arcuri sport -Inca nu si probabil o sa treaca ceva timp pana o sa pun

-jante OEM 17 - Done, mai urmeaza sa le vopsesc

-lumini la picioare - Done , chiar merita

-volan multifunctional - urmeaza

 

Merita:

 

-plafoniera cu lumini ambientale- Nu , am vazut si chiar nu ma incanta

-senzor lumina - Doar daca o sa fie nevoie sa schimb parbrizul si atunci o sa pun OEM

-camera marsarier - Prefer senzori deoarece nu sunt nevoit sa schimb si RCD-ul

-scaune -Raman cele care le am , nu ma incanta decat alcantara dar nu merita investitia.

-stopuri led - Sper sa vina cat mai curand sunt cam urmatoarele pe lista

-faruri - Docamdata am trecut la faruri cu lupa si DRL sper in viitorul apropiat sa trec la xenon OEM

- bluetooth - oem - Nu imi surade ideea

-adaug aici pedale cromate se vad foarte bine si se simt bine

 

Nu sunt cine stie ce dar merita montate:

 

- butoane cu margine cromata-Poate doar cand o sa termin cu totul 

- tempomat o sa vina odata cu volanul

- lumini avertizare usi - Cat mai curand

- puddle lights -le-am vandut :-)) nu mi se par cine stie ce

- cluster - De asta nu stiu ce sa zic , ma incanta CB+

 

Nu merita:

- grile  poate doar de GTI/GTD

- stopuri cele de HL - am folie pe cele oem si arata ok

- leduri - cele interioare astea am si imi plac :D

 

In plus fata de lista o sa urmeaze sigur : Buton TPMS ,Tips-uri esapament , si ornamente crome pe praguri. 

 

 

Link către comentariu

Tu stii mai bine , ca tu le ai deja pe masina :D

Link către comentariu

Viitorul suna bine. Sa fie intr-un ceas bun! :D

Link către comentariu

Da ..usor usor sper sa se rezolve toate , sa ajunga asa cum vreau eu . Nu ma grabesc

Link către comentariu

Eu zic sa cauti niste arcuri sport OEM. Sunt doar -15 asa ca nu o sa influenteze mai deloc masina, nu o sa atingi, nu e mai dura, dar arata mai sensibil mai bine cu jantele mai mari. ;)

Link către comentariu

Nu e vorba sa nu fie prea lasata , pur si simplu nu doresc sa schimb arcurile . Poate sunt eu nebun :)) dar masina e aproape 2012 , daca ma apuc sa schimb arcuri deja..

Link către comentariu

Man. Nu zice nimeni sa le schimbi pentru ca sunt proaste actualele, e vorba doar de look-ul masinii :)

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am inteles asta , doar ca nu nu la asta ma refer ideea e vreau sa fac modificări de genu , sa umblu la suspensi, soft sau alte chestii.

Si cateva poze dupa dush

post-93898-14321358639143_thumb.jpg

post-93898-14321358745892_thumb.jpg

Modificat de glockk
Link către comentariu

Look-ul masinii oricum s-a imbunatatit, asta e clar, dar daca o las si mai jos o sa fie si mai si.

 

Nu cred ca exista cineva pe aici pe forum care sa fi schimbat arcurile ca sunt stricate,prea vechi, noi le schimbam pentru aspect/imbunatatirea stabilitatii/altele :))

 

Daca ii pui si stopurile led o sa arate ca un golf 6 full :D.

 

Mai incanta-ne cu poze

Link către comentariu

Arata ok jantele si nu merita sa le vopsesti daca doar una e julita.

Link către comentariu

Uite mai multe poze

post-93898-14321365543683_thumb.jpg

post-93898-14321365644884_thumb.jpg

Ego daca era doar zgâriată da nu avea rost dar la mine este vorba de altceva necesita o intervenție una din jante si nu mai poate sa imi scoata Diamond cut niciodata..iar pentru asta trebuie vopsite . Ca altfel clar nu merita sa le vopsesc mai ales ca imi place culoarea . Uite janta despre care vorbesc :post-93898-14321366573848_thumb.jpg

Iar aici 2 jante dupa partea stanga.

post-93898-14321366982728_thumb.jpg

post-93898-14321367170749_thumb.jpg

Link către comentariu

Incep sa simt din ce in ce mai mult nevoia de tempomat , făcând noaptea cel putin 15 km pe drum drept fara semafoare fara nimic ...

Intre timp ma gandesc ce culoare sa vopsesc jantele eu unu as merge pe a 2a poza. Voi ce ziceti ?

post-93898-14325443079607_thumb.jpg

post-93898-14325443163602_thumb.jpg

post-93898-1432544324126_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!