Jump to content

Golf Mk6


glockk

Postare recomandată

Erau si de R la acelasi pret, mie sa le cumpar cu taraita,fara garantie si nesigilate ca sa castig 50 de euro nu mi se pare ok dar fiecare face ce vrea cu banii lui.

Daca vrei economie poti pune si de la dectane.

Link către comentariu

Incearca sa iei de pe philips-shop.ro de blackfriday.. poate prinzi niste oferte la x-treme vision. Alea merita.

Doar ca nu o sa te tina ca un bec normal ~2 ani ci mai putin, pe mine m-au tinut fix 1 an la o alta masina.

Link către comentariu

Poi vad ca e diferenta de 10 lei intre ele si blue vision , ideea e ca eu vreau vizual sa se vada bine . Intr-un timp chiar imi venea sa opresc masinile din trafic sa ii intreb ce becuri au :)) am vazut pe un ibitza alb tot asa niste becuri albastre asa se vedeau genial..

Link către comentariu
  • 11 months later...

Am mai revenit si eu pe forum daca tot stau acasa si citesc forumul destul de des , mi-am adus aminte sa mai postez si eu cate ceva  . :D 

Masina acum are 30.000 km , nu am schimbat mare lucru dar hai sa enumar cate chesti care le-am schimbat de cand am postat ultima oara , si ce a meritat .

-folie auto llumar am pust 7% transparenta doar pe geamuri spate si luneta , intradevar schimba foarte mult masina , dar acum ma bate gandu sa pun si pe fata macar 70% :d

-covorase vara , le-am cumparat de la emag nu m-au costat mult si sunt foarte multumit de ele se potrivesc perfect .

-covorase iarna , le-am cumparat tot de la emag dar de astea nu sunt multumit de loc , miros in ultimu hal a cauciuc le-am tinut cam o luna pe afara , 2 zile in apa cu dero degeaba miros destul de naspa..nu le recomand o sa pun link-ul ca sa nu cumparati si voi :)) 

-am inlocuit toate ledurile din interior cu leduri cu 2smd si sunt foarte multumit de ele

-leduri la numar de la un coleg dupa forum tot cu 2smd si rezistente.

Si cam atat , urmeaza sa pun si pozele :D 

Link către comentariu
Si niste poze seara . 

10752802 1483736781900610 1143499433 O

 
Si uitasem sa precizez de numar , am scapat de suport si l-am prins cu banda dubla adeziva :D
 

10744159 1483736755233946 98530992 O

 

Si un consum frumos :))

10756459 1483736668567288 2105876071 O

Modificat de glockk
Link către comentariu

O întrebare, de unde ai luat ledurile pentru interior ? Vreau si eu pentru Audi A4 B6. Mersi [emoji1]

P.s. Frumoase modificările [emoji6]

Link către comentariu

Pe okazii , daca vrei iti pot trimite un mesaj cu link-ul .

Mersi frumos :D

Modificat de glockk
Link către comentariu

Imi par cunoscute da chiar nu imi dau seama cum se numeau..sau cel putin seamana cu unele care le stiu :D

Link către comentariu

Si mie imi par cunoscute, parca le foloseam si in NFS :))), daca reusesc sa le gasesc postez aici [emoji1]

Link către comentariu

Am avut o problema in momentu in care viram dreapta se auzea un "crrr" si am decis sa ma duc la ea la porsche bucuresti vest 1 , acolo dupa ce masina a fost pusa pe rampa au observat ca aveam o pietricica in spatele la etrier , pentru ca nu am stat cu ea si am dus-o repede mi s-a spus ca nu a provocat alte daune  nu s-a frecat de disc. In fine toata joaca asta m-a costat 300 ron :-)) ceea ce mi se pare destul de mult pentru 10 minute cat a stat in service , dar asta e . 

Si am schimbat si stergatoarele deoarece nu mai stergeau de loc , si venind iarna nu am vrut sa dau 150 ron pe o pereche pentru ca oricum le fac praf iarna..si mi-am cumparat de la emag niste lamele  in jur de 20 lei , putin mai mari ca ale mele le-am scos ca nu aveau aceelasi sistem de prindere si le-am montat pot sa spun ca sunt foarte multumit , nu scot nici-un sunet si chiar sterg foarte bine :D sa vedem cat tin :))

Modificat de glockk
Link către comentariu

Da incep sa cred ca e jaf la drumu mare:-)) am mai avut o oglinda sparta geamul doar si capacul de vopsit , 900 ron :))

Link către comentariu

M-am hotarat sa fac o lista cu retrofituri de viitor cam cum as vrea sa arate in final masina , bineinteles o sa le fac pas cu pas cu timpu si nu neaparat ordinea asta .

 

Deci pentru inceput .

1. Jante Oem 17" bat spre cele de GTI + arcuri sport daca gasesc la un pret bun atunci

.

2.Lumini la picioare si pe usi cu led 

 

3.Senzorul de presiune aici am dubi mai trebuie montat altceva inafara de kit-ul acesta http://www.okazii.ro/electrica-auto/alte-piese-electrica-auto/buton-cablaj-pentru-avertizare-presiune-pneuri-tpms-set-pentru-vw-golf-5-golf-6-jetta-eos-polo-scirocco-touran-cod-oem-1k0-927-121-b-a146772611

 

4.La fel si cu tempomatul nu stiu daca il suporta punand doar asta http://www.okazii.ro/faruri-si-lumini/semnalizatoare/maneta-tempomat-pt-vw-golf-5-6-v-vi-eos-scirocco-tiguan-touran-jetta-skoda-octavia-superb-maneta-cruise-control-pilot-automat-1k0-953-513-g-a163403550

 

5.Vreau sa pun folie si pe fata undeva la 30-50%

 

6.Stopurile cu led acelea dectane.

 

7.Faruri xenon 

 

8.Ornament pedale 

 

9.Volan GTI cu comenzi

 

Si astea sunt cu semnul intrebari , chiar nu sunt hotarat.

 

10.As vrea senzori de parcare sau camera inca nu stiu sigur :D

 

11. Ma bate gandul la un pachet gti bine ..asta e cu semnu intrebari  chestia e ca imi plac foarte mult proiectoarele de GTI si cu niste praguri ar da altfel bara pe spate nu prea ma incanta sa o schimb.

12.Si poate cu timpul sa pun o folie pe plafon si  oglinzi neagra .

 

Cam atat , astept pareri despre ce se poate face fara sa schimb alte lucruri sau daca trebuie schimbat ce anume , si ce merita si ce nu . 

Modificat de glockk
Link către comentariu

Cel mai bine 17" Goal si mai coborata cu 30mm.

La senzorul de presiune nu ai nevoie decat de ce este acolo. Practic functia la tine se poate activa deja, insa acel buton e ca sa nu folosesti vcds-ul cand vrei sa resetezi.

 

Daca vrei camera oem, ai nevoie de rns310, rcd510+video sau rns510.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!