Jump to content

Golf Mk6


glockk

Postare recomandată

Are idee cineva ce variante am pentru stergatorul din spate ? Deja nu mai sterge ..

Link către comentariu

AM nu merita, e undeva la 30 lei si scartaie. Iti recomand oem care.i 60 lei

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Mi-am facut astazi timp sa curaț cotiera arata destul de urat nu o mai suportam . Acum arata ca noua.

post-93898-14382800829622_thumb.jpg

Link către comentariu

Ce ai folosit? Ca vreau sa incerc si eu, si pe cotiera si pe portiera.

Link către comentariu

Cotiera are 2 șuruburi uite imaginea. Am scos-o de tot si am spalat-o cu Ariel :-)) , in schimb portiera e mai greu de scos iar daca nu o scoti nu ai cum sa o speli bine , tot praful se lasa jos si dupa cateva zile apare ... Am incercat eu sa imi fac scaunele ușile si cotiera cu o solutie de la Alex creative si in 3-4 zile era mai murdara decat inainte plina de pete . Daca nu ai aspirator la restul nu are rost sa te bagi .post-93898-14383307157034_thumb.jpg

Modificat de glockk
Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nu prea am mai avut timp sa postez , nici nu am avut ce sa postez . Mai nimic nou am făcut o comanda pe Alli dar încă nu am avut timp sa le montez ,lumini picioare led si buton tpms .

post-93898-14427628730829_thumb.jpg

Alte noutăți bune nu prea am decât proaste am reușit sa rupt cotiera sau cel putin cei doi din cei patru "craci" care o tin. Urmează sa merg la reprezentanta sa vad daca pot cumpara doar aceea piesa in sine daca nu o sa încerc pe la dezmembrări. In poza sunt prinși de mine cu picătura dar nu tine .

post-93898-1442762987148_thumb.jpg

Ușor ușor se apropie si următoarea revizie si ma gândesc daca sa cumpăr eu piesele , uleiul si toate cele si sa ma duc la ei sa le schimbe sau sa fac totul la ei ca pana acum.

In rest toate bune si frumoase , mai ales ca am găsit o Spalatorie pe gustul meu pentru ca sunt foarte tipicar mai ales cand vine vorba de mașina mea ,nu stiu daca am voie sa fac reclama dar se numește Smart auto serviciile sunt la cea mai buna calitate de preț nici numai zic.

Link către comentariu

In loc de "picatura" incearca si ceva bi-component. Ar trebui sa tina mai bine.

Daca este oarecum la vedere exista si varianta transparenta.

La vechea masina am lipit niste urechi de faruri rupte si asa am vandut-o dupa aproximativ un an.

Link către comentariu

Da la asta ma gândesc si eu sper sa pot sa schimb doar componenta aia ca altfel .. Cotiera e undeva la 700 RON.

Link către comentariu

Vreau sa trec cat mai repede sa imi pun folie "legala" geamuri fata si sa colantez oglinzile negru lucios , are cineva idee unde le-as putea colanta ? :) 

Link către comentariu

Partea buna am reușit sa îmi pun folie "legală" pe geamurile din față. Iar partea cea mai proasta e ca am reușit sa trec mai devreme la jantele pe 15" mai pe românește am făcut-o de oaie si am reușit sa zgârii una din jante le-am demontat si am trecut la cele pe 15 deci pentru mine se încheie vara mai repede decât ma așteptam.

post-93898-14431934716685_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru ca trebuie si echilibrata si reparata si o sa dureze ceva așa ca am preferat sa le dau jos . Si ma si bate gândul sa le pun la vânzare după reparație ...

Link către comentariu

Sa vedem pana la vara am timp sa ma gândesc ce fac încă nu stiu sigur nimic. Oricum daca le păstrez îmi trebuie si cauciucuri noi pe ele ....deocamdată trebuie sa ajung sa montez luminile pe uși si tpms .

Link către comentariu

Alta treaba cu folii si pe față .

post-93898-14438837968352_thumb.jpg

Urmează sa fac revizia dar trebuie sa ma gândesc unde pentru ca nu prea mai am încredere in cei de la pbv ultima oară trecând in Fișa ca au schimbat si filtrul de habitaclu si cand l-am scos era varza sa numai zic de prețul de 820 RON schimbat toate filtrele si uleiul. Ma gândesc sa îmi comand singur toate piesele am codurile pentru cele OEM si sa merg in alta parte sa le pună sa stau lângă ei sa fiu sigur ca schimba tot dar nu stiu daca sa merg intr-un service autorizat sau asa la un mecanic acasa .

Link către comentariu
  • 2 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!