Jump to content

Boxe pe usa


iZOTOPE
 Share

Postare recomandată

vreau sa pun si eu o pereche de boxe pe usa, din pacate e acel buzunar din plastic, si in capat are un fel de ushitza, cum as putea face sa elimin acea ushitza si sa adaptez 2 boxe ??

multumesc,

iZOTOPE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu ma insel din ce spui tu in capatul acelui buzunar de plastic dur aplicat pe fata de usa in partea interioara ai oun compartiment cu o "usita ". Daca ceea ce am inteles eu e corect atunci treaba sta in felul urmator: unele modele au avut in acel loc "usita" cum ai tu acela fiind un spatiu de depozitare suplimentare iar altele au avut acolo locul pentru boxe singura diferenta fiind acel capac. In concluzie iti comanzi 2 astfel de capace de boxe pentru acel spatiu sau cauti la dezmembrari (nus daca o sa gasesti) iar boxele se vor prinde direct pe acel capac cu perforatii special conceput pentru acel spatiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa pun maine o poza ca sa vezi cum am facut eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da g60, asa am, o usitza si in fine...inauntru pot sa mai pun cate ceva :) , o sa vad pe la dezmembrari ce gasesc :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am taiat un cerc in fata de la usa si am am intarit cu o bucata de placaj tot cu un cerc taiat.Si stau si baxele f bine si mai am si buzunarul acela.Acolo intra boxe de maxim 10".Dar ai grija unde tai sa iti vina boza ca loveste in tija aceea de la geam.Deci mai intai te uiti si dupa aceea tai.Poate reusesc sa pun si niste poze.Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite cum am facut eu . Tot cu un placaj taiat inainte, si prins boxa pe el ,apoi placajul pe usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

taz21 sper ca ai si niste capace ;) , ca arata cam inestetica asa, oricum multumesc tuturor pt idei si ajutor !! sper sa reusesc sa-mi pun si eu ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am scos capacele si am prins boxele pe buzunare... culmea e ca nu se aud alea vibrand. Nu e puterea boxelor prea mare si se aude ok deocamdata. Cand o sa imi updatez sistemul audio probebil o sa mi le prind pe usa dar in partea din spate. Poti sa incerci. Nu e greu de facut asta. In o ora nu ai ce face....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

taz21 sper ca ai si niste capace ;) , ca arata cam inestetica asa, oricum multumesc tuturor pt idei si ajutor !! sper sa reusesc sa-mi pun si eu ;)

In gaura ramasa de la scoaterea usitei, poti pune o plasa metalica cum exista la boxe, si atunci nu se va mai vedea nimic. Eu am spus ca pun , dar am cam uitat.

eu am scos capacele si am prins boxele pe buzunare... culmea e ca nu se aud alea vibrand. Nu e puterea boxelor prea mare si se aude ok deocamdata. Cand o sa imi updatez sistemul audio probebil o sa mi le prind pe usa dar in partea din spate. Poti sa incerci. Nu e greu de facut asta. In o ora nu ai ce face....

Daca masina e in doua usi, nu stiu daca este o idee buna sa le pui in partea din spate a usilor pt. ca se va auzi mai mult in spate decat in fata, datorita lungimii usilor. Nu am vazut la nici o masina boxele din portierele din fata, puse din fabrica asa cum zici tu.

Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca masina e in doua usi, nu stiu daca este o idee buna sa le pui in partea din spate a usilor pt. ca se va auzi mai mult in spate decat in fata, datorita lungimii usilor. Nu am vazut la nici o masina boxele din portierele din fata, puse din fabrica asa cum zici tu.

Parerea mea.

io am vazut la un amic demult, erau neste boxe destul de puternice, cu bass mult si se simteau foarte bine, avea si tweetere trase pe bord.

Sa fac io rost de bani sa imi iau ce vreau si p-urma sa vad :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am vazut si eu cum e cu site-ul. am vazut ca se trimit si in europa, am vrut sa comand. pt asta trebuia sa ma inregistrez. am dat sa ma inregistrez... in lista cu tari... toate tarile posibile, inclusiv Afghanistan :)

CULMEA! nici urma de Romania... am trimis mail la echipa tehnica a site-ului, si astept acum raspuns, sa vad cum sta treaba... erau interesante mai multe chestii... mai ales in materie de iluminat - proiectoare, faruri, stopuri etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!