Jump to content

reglaj faruri


Iulain
 Share

Postare recomandată

Multumesc. Sunt pentru farurile originale!la mine sunt altfel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut am incercat sa-mi reglez faruriile dar am tot rotit de rotitele din spatele faruriilor pana am facut bataturi si tot sus imi bat,au coborat ele dar putin :P ce ziceti e posibil sa se fii dus filetul ?:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio

...Mai luati-va voi faruri chinezesti !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
si eu mi-am pus angel eyes la vento si nici cum nu reusesc sa il reglez degeaba tot invart de reglaj

cred ca cel mai bine e sa incerc la un service unde iti regleaza pe aparat

la mine cel din stanga bate in fata masini la 2 metri noroc ca ma ajuta farurile de ceata numa ca toti imi fac cu farurile

Salut.Ai reglat farurile pana la urma?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Va salut, am schimbat recent farurile dupa un neplacut accident si bat oricum numai bine nu. La ITP...oamenii erau atat de retarzi incat m-au pus sa le schimb ca nu merg reglajele. De fapt ei se chinuiau sa le regleze sus-jos din reglajul de stanga dreapta si pe o aparatura mai batrana ca mine. Le-am dat de cap singur pe inaltime. Problema e pe stanga-dreapta, ca habar nu am cum trebuie sa fie. Daca stie cineva sa explice mai detaliat....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine du-te la un stand de ITP la o reprezentanta oricare te intelegi cu tipul/"tipa" :P de acolo cu o mica atentie si iti regleaza farurile ca la carte.

Fara aparatul acela nu poti regla exact decat asa la ochi.

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa merg. Problema era ca pana voi avea timp o sa am de mers si pe noapte. Vroiam sa le fac cat de cat pana reusesc sa ajung la un stand itp bun. Ca momentan faza scurta arata ca 2 lanterne orientate paralel, iar faza lunga bate undeva in sus si intr-o parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

sorin ai reusit sa reglezi farurile pe care le ai? si eu am faruri ca si ale tale.....si sunt o problema mare pentru mine!

Modificat de blondu725
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Postul ala este din 2008, probabil sorin nici nu mai e activ pe forum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

daca mai aveti probleme de reglaj al farurilor,va stau la dispozitie...stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mers aseara pe un centura si fiind libera, nu am putut merge pe faza scurta. Bate prea jos. Cam la 2-3 metrii in fata. Daca dadeam pe lunga si erau si alti participanti la trafic le spargeam ochii pentru ca am xenon. Cel din stanga este mai jos decat cel din dreapta. Cum le-as putea ridica mai sus? Farurile sunt originale, model CL cu instalatie xenon H4. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Langa aripa ai un "buson" alb pe far, ori te strecori cu mana pe acolo sau cu o surubelnita, ori dai farul jos, invarti de rotita si il pui la loc si tot asa pana esti multumit

Modificat de SethBv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

reglaj homemade:

mergeti noaptea pe un drum plan,intunecos,liber

opriti masina si luati un reper la aproximativ 50m

cu o carpa acoperiti unul din faruri

aprindeti farurile pe pozitia faza scurta

reglati farul neacoperit

acoperiti-l pe acesta si reglati pe celalalt

ATENTIE-farurile trebuie reglate sa bata putin catre dreapta (trotuar)

RECOMAND REGLAJUL AUTORIZAT IN SERVICE.

Succesuri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare cum pot regla farurile la golfurile noastre? Am incercat din roticelele alea 2 dar nu se intampla nimic...am avut becurile arse le-am schimbat si dupa ce le-am schimbat bat tare in stanga...becurile care le aveam inainte sa se arda bateau bine...HELP

Modificat de taz21
Pot mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reglajul farurilor se face din cele 2 rotite pe verticala si pe orizontala; trebuie invartit destul de mult de poti vedea ceva cu ochiul liber; daca nu se intampla nimic posibit ca tija sau filetul de pe tija sa fie duse . Daca ai schimbat becurile nu are cum sa se modifice unghiul de luminare a farurilor, ca doar nu se regleaza farurile dupa fiecare data cand schimbi becurile :) . Poate nu leai pus bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt puse bine...o sa mai incerc cu rotitele alea...adevarul ca nu am dat mult de ele...mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!