Jump to content

Audi A3 Sportback 2.0TFSI


golfix

Postare recomandată

Rama neagra-> capace oglinzi negre...Ca sa aiba cu ce se completa la privirea din fata!

Link către comentariu

Mersi,m-am gandit insa vara asta zic pas( mai ales ca am vopsit bara sapt trecuta), e cazu sa mai ma simt si eu bine nu numai masina :D ,pe la sf lui august voi relua lista ( bara fata S3,stopuri spate facelift, si daca ma ajuta bugetul si un volan nou,modelul S3 cu comenzi)

Link către comentariu

periuta pentru gros,burete de vase pentru detalii,solutie pentru suprafete cromate neabraziva,puf cu apa,si o carpa mare :D

Link către comentariu

hehe nu :D,daca te uiti mai atent desi nu avea tinte la spate,tot si-a tras puloverul peste fund :))) 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Inca una cu micuta, am incercat ieri sa montez maneta unica de Cruise Control,s-a potrivit perfect,functia de faruri si semnalizare merge,insa pilotul nu merge,imi da ceva erori pe maneta si DTC pe engine. Am comandat maneta dubla OEM noua,si capacul de sub volan.

 

 

post-8814-0-61529800-1398753056_thumb.jp

Modificat de golfix
Link către comentariu

Ai codat si Engine pentru CC? Eu am patit asta cand mi-au montat cei de la PBV2 maneta si n-au codat cum trebuie. Noroc ca am VCDS :)

Link către comentariu

Am codat in engine( bifat optiunea CC) si in steering wheel-16 parca,am modificat in 0000042 ( am modificat in 4 penultima cifra).

 

Aveam eroare pe engine de DTC module nush ce,si in steering wheel aveam eroare tempomat ,dupa ce am deazctivat si in engine si in steering wheel,au disparut erorile,maneta merge ca si una normala acum,nu am demontato inca

Modificat de golfix
Link către comentariu

:D pe portiunea mirifica din autostrada?? Doamne cati nervi mi-am facut   :icon_thumleft:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

The Beast!!

 

Drum de 620KM,consum dus 8,2%, consum intors 6,7%, media de 7,5%,combustibil consumat  46-47 litrii,petrom99+. S-a mers 110-130

 

Sunt curios dupa ce montez tempomatul ce consumuri scot,am ramas putin uimit de consumul instant la 110 km/h, intre 5,8 si 6,3% in functie de relief.

post-8814-0-54651700-1399281605_thumb.jp

post-8814-0-94949400-1399281610_thumb.jp

post-8814-0-83770600-1399281672_thumb.jp

Modificat de golfix
Link către comentariu

si totusi ce eroare ai avut?

Link către comentariu

In engine,imi dadea eroare DTC ,iar pe Steering wheel imi dadea eroare pe Cruise Control. Calculatorul de coloana pe care il am este: 1K0 953 549 AH

Link către comentariu

Part Number: 1K0 953 549 AH

Slip Ring: Type 2

Software Level: SW 0070

Variant: Midline

 

Varianta ta este ok, adica suporta tempomat (insa nu si comenzi pe volan).

Mai mult ca sigur ai ceva probleme de codare.

Modificat de anorganix
Link către comentariu

Da stiu ca este midline,ring type2,stiu ca nu suporta comenzi pe volan,insa eu am montat maneta tempomat de Golf5, cea single STALK,am codat exact cum trebuie insa nu a mers. Am comandat ulterior maneta dual stalk+capacul de sub volan,aceasta cu siguranta va merge foarte bine cu codarile pe care le-am facut.

Link către comentariu

interesant era daca ne ziceai si erorile, in fine bafta!

Link către comentariu

O sa postez si erorile cand ajung sa deschid mac-ul,le am acolo print screen-urile.

Link către comentariu

Te-am depasit de 2 ori, insa prima data nu am fost pe faza si am ratat poza.

Nu cred ca o sa iesi mai bine cu pilotul la consum:)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!