Jump to content

Skoda Octavia 3 Elegance - Pacific Blue


STC

Postare recomandată

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • STC

    106

  • TudorM

    18

  • bbogdanmircea

    8

  • doggy

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

La care leduri te referi, usi, portbagaj, numar? Eu TPM am deja, dar am lista lunga de codari pe care le vreau.

Modificat de TudorM
Link către comentariu

Inca nu am gasit pe cineva cu mufa actualizată sa vad ce putem face din Topicul de setări.

Sent from my HTC One using Tapatalk 2

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Si am ramas si fara lichid parbriz :)) a fost pus de cand am luat masina (oct 2013).

Destul de subtila atentionarea in bord.

post-21020-13898703525914_thumb.jpg

post-21020-1389870363936_thumb.jpg

Modificat de ionut_slatina
Link către comentariu

vad ca tot nu s-au linistit astia de la skoda cu plasticul lucios de langa display, tot praful de lume il aduna si trebuie sters cu grija la 2/3 zile, eu am o ceva de genul asta

faina masina, imi place culoarea dar este pretentioasa, ai grija la spalatorii mai ales la interior.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

New update: Cornering, TPMS, Passanger mirror down on reverse, stagging, al doilea bec ceata si al doilea bec marcharrier multumita colegului F l o r i n.

Consum Slatina-Bucuresti 5,8 % si Bucuresti (Grivitei-Titan) am avut 7.8 %.

Link către comentariu

Masina am vazut-o azi, live.... asa cum stim cu totii, Octavia a facut un pas mare cand a trecut de la 1 la 2.... si imens cand a ajus la 3.

 

finisaje bune, materiale mult mai bune, design modern si o platforma multimedia versatila.

 

E foarte frumos exemplarul lui Ionut, iar consumul care il ai, il poate invidia orice posesor de diesel.

 

sa o stapanesti sanatos si la primavara sa te apuci de montajul retrofit-urilor !

Link către comentariu

multi km.... :winter:

Ms Florin. Eu vroiam sa ma apuc azi dar e prea cald afara :)))))))

 

no, e jale afara....zapuseala..... :icon_geek:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Uite aici cum schimba la O3 luminile coming home.

 

Vreau sa te intreb cand ai facut schimbul volanului ai vazut cumva vreo factura vreo estimare ceva? sunt disperat de faptul ca nu am comenzi pe volan.

 

 

o intrebare credeti ca in viitor la vreun update de soft vor integra si ei un search de melodii ceva pe bolero ca eu am un card de 16 gb plin structurat pe foldere dar e greu sa gasesti o anume melodie. sau daca stie cineva cum se poate face asta ............ar fi super. 

Modificat de alexxsz
Link către comentariu

Alexxsz - alea sunt Puddle lights, vazusem zilele trecute filmuletul si mi s-a parut asa brutal cu oglinda :)

 

La schimbul volanului nu cred ca s-au facut acte, a fost schimbat de la o masina de-a lor de drive test. Oricum ma grabeam sa ajung la Spitalul Municipal si am lasat acolo masina, am luat alta de drive de la ei si am tulit-o spre centru ca dupa 20 minute sa imi dea SMS ca e gata :)))

 

Este un pic greoaie navigarea prin multele melodii de pe card si sper ca ulterior sa faca ceva si cu schimbatul folderelor.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ti se pare mai mica cum? Ai fost s-o vezi, ai vazut dimensiunile sau doar din poze?

Ionut, arata foarte bine culoarea.

Link către comentariu

  Buna ziua,

 

  Dimensiunile O 3 ( atat interioare cat si exterioare) sunt mult crescute comparativ cu generatia precedenta 

 

  Pentru initiator: Felicitari pentru masina, in niciun caz motorizarea 1.2 nu o face sa fie subturata ( dupa O2 FL din semnatura, care a ajuns intre timp la tatal meu, am condus aprox 1 an, ca masina de firma, o Jetta 1.2 TSI si nu am simtit deloc masina ca fiind lenesa. Din contra, pot sa spun ca parea mai sportiva Jetta cu 1.2 TSI comparativ cu Skoda O2 FL din semnatura).

Modificat de marius21f
Link către comentariu

Multumesc frumos baieti pentru aprecieri.

Dupa cum se vede si in semnatura mea ...sunt consistent in 1.2 TSI + 1.2 MPI 70 caluti vii :)

Eu sunt multumit de cum merge masina, tinuta de drum, consumul este incredibil si ma incanta de fiecare data interiorul bej. Astept vara sa ma dau cu jantele Minoris ca prea frumos ii shade !!!

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Te salut,faina coloare ,fain interior.Cum se comporta motorul in ture mai ales in depasiri la viteze superioare ca si demaraj?

Link către comentariu

Salut. Momentan nu am simtit nevoia sa fac depășiri in ture mari. Cred ca cel mai mult am dus-o in 3500 ture deoarece mi se pare suficient sa schimb pe la 3000 in treapta superioara. Oricum motorasul duce cu brio caroseria si daca reusesti sa adopti un stil de mers echilibrat ai consumuri de invidiat.

Link către comentariu

Absolut corect si sunt de acord,numai ca de unde atata echilibru pe vreo 300 de km de „autostrazi”,altfel ce sa zic raman la parerea ca ptr.cei peste 1,2 tone un motor de 1.2 e cam mic,fie el si turbo,iar intrebarea ramane cat consuma totusi la o viteza de 130km/h.Pe de alta parte,imi place combinatia culori de la exterior cu cea de la interior,poate ai drum prin zona,bem o cafea.

Link către comentariu

Cartea masinii zice ca are 1230 Kg, deci suntem pe aproape :D Cred ca downsize-ingul este vazut un pic diferit fata de ceea ce spun datele tehnice ale masinii.

 

Facand o comparatie cu 1.6 MPI (caci este vazut ca inlocuitor al lui) o sa vezi o diferenta de cuplu de la 146 Nm la 175 Nm ceea ce nu are decat sa fie un plus de putere.

 

Si putin OFF TOPIC / OFF VAG CARS: m-am dat cu Ford 1.0 Ecoboost si surpriza ....al naibii de bine misca si ala masina! Acum numai timpul ne v-a lamuri daca fiabilitatea a avut de pierdut!

 

Consum la 130 km/h .... am 5.6 %.

 

Pffff....Filiasi nu o sa fie in lista mea de destinatii in urmatoare perioara :P dar invitatia ramane deschisa si in sens invers ....daca esti prin Slatina cu mare drag bem o cafea !!!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!