Jump to content

Golf 6 1.4 TSI


ShadoWzZ

Postare recomandată

Pana una alta am facut si o revizie mai ampla care a constat pe langa in schimbarea uleiului motor si a tuturor filtrelor , a schimbarii si uleiului din cutie si a lichidului de frana. Pentru motor am mers pe Motul. Sunt multumit de alegerea facuta. Motorul e mai silentios si nu tacane tachetii cand motorul e rece.

post-3744-14226974662951_thumb.jpg

Link către comentariu

Foarte bun uleiu,si eu merg pe el sunt multumit,sunt la al doilea schimb cu el si voi ramane pe el in continuare. 

 

OffTopic: Esti muuult mai maniac decat mine cu bagatul banilor in masina :)) o sa arate super cu eleronul,schimba total spatele masinii,iar in combinatie cu stopurile led este senzatie :D Am o presimtire ca urmeaza si bara spate de R sa fie tacamul complet :))

Link către comentariu

Sa ne spui cum este uleiul fata de Castrol la prima impresie, as schimba si eu de anul asta uleiul.

 

Masina  arata intr-un mare fel deja, a umblat unde e mai important: jante,suspensie,faruri,stopuri, eleron +altele

Modificat de redeye
Link către comentariu

Odata cu instalarea eleronului termin cu exteriorul. Masina este unde trebuie sa fie din punctul asta de vedere. ( sau asa zic eu ... acum ) 

Pe viitor ma voi orienta catre confort si as vrea incalzire in scaune ( + climatronicul nou , vorba lui @Rave :) ) si senzori de parcare pe spate. ( In ordinea asta chiar daca senzorii de parcare ar fi mai ieftin si mai usor de montat ).

 

Dar cine stie ce ne rezerva viitorul. Vom vedea :))

 

@golfix : Eu bag cate putin cate putin , tu bani mult de1data.... cred ca suntem la egal :))

 

@redeye : am zis ... motorul e mai silentios la rece ... si se aude mai "sanatos". Dupa ce urca la temperatura optima nu mai exista nici o diferenta dpdv al sunetului. Ar mai fi de vazut cat de mult ulei va manca motorul pana la urmatoarea revizie. Din experienta altora ar trebui sa fie aproape de 0.

Link către comentariu

Nu ai terminat. Cauta o bara spate de GTD, e o diferenta subtila dar merita, si poti sa iei direct una cu gauri pentru senzori, daca tot ai de gand sa iei. ;)

Link către comentariu

Consider solicitarea lui @Rave corect si solid argumentata. Doar ca nu mai am bani :))

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

Eleron desfacut complet. O sa mearga eleronul la vopsit si pe weekend o sa ii fac montajul :)

post-3744-14227926318363_thumb.jpeg

post-3744-14227926347875_thumb.jpeg

post-3744-14227926375728_thumb.jpeg

Link către comentariu

Cum as putea face asta in afara de a scoate realmente stopul existent si a mufa celalalt stop ?

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

Am indraznit sa o scot la o mica plimbare. Va mai sta in garaj pana marti sa fiu eu sigur ca totul e ok :) Bestia in natura :

post-3744-0-57449300-1423431651_thumb.jp

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

Parca ar trebui sa pui și leduri OEM ca sa nu fie albastrul ala asa puternic și e perfect spatele :D arata bine

Link către comentariu

Vezi ca tips-urile de la evacuarea de gtd nu se impaca bine cu bara stock din pacate. Arata prea iesite si nici nu sunt taiate dupa forma ei. 

Link către comentariu
  • GabiB77 pinned this topic
  • GabiB77 locked şi unpinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!