Jump to content

Golf 6 1.4 TSI


ShadoWzZ

Postare recomandată

Am mers cu un golf 6 gtd fara suspensie adaptiva si am gasit-o decenta ca si suspensie. Intrebarea mea esta daca se potrivesc amortizoarele de gtd pe caroseria normala... Imi imaginez ca arcurile sport sunt aceleasi ca la oricine a bifat suspensia sport.

Link către comentariu

Da, se potriesc, dar mai trebuie schimbate si bucsele, ca si alea difera si fac o diferenta destul de mare. Arcurile sigur sunt altele de la 2.0 TDI la 1.4 TSI dar efectul lor e cam acelasi...

Link către comentariu

Ce vreau sa subliniez este ca la gtd cu 17" era la fel de confortabila ca la mine cu 16". Poate chiar o idee mai confortabila.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ai gasit vreun bec cu leduri potrivit pentru portbagaj astfel incat sa ajunga fluxul luminos? Eu am incercat unul dar nu mi-a placut, era cam intuneric si am renuntat si am lasat cel vechi in portbagaj. In rest arata bine  :icon_thumleft:

 

Alta intrebare.. ai simtit diferenta de confort la trecerea pe 17 cand ai schimbat jantele?

Modificat de BTeo
Link către comentariu

Da. E o idee mai rigida, "zgaltaie" putin mai tare dar nu ata de tare incat sa ma faca sa imi para rau :) sincer , acum ca am pus rotile de iarna pe 16 parca imi e dor de cele pe 17 :))) am sa fac o poza cu ledul din portbagaj sa vezi cum sa iti faci o idee cum se vede.

Link către comentariu

Ok, mersi. Eu inca nu am apucat sa imi iau jante, mi-am cumparat orice altceva dar am tot amanat jantele.. de asta intrebam cum se simte la tine. Cred ca o sa caut ceva oem pe 16 pana la urma ca ma plimb cam mult si prefer confortul (cu toate ca schimba mult aspectul masinii jantele pe 17).. cele care le-ai avut la inceput, atlanta parca, le-ai vandut ? :D

Link către comentariu

Le-am dat pe acelea + diferenta din partea mea.

La drum lung cele pe 17 sunt o placere. Daca mergi in afara orasului mult nu vei regreta pe 17.

Link către comentariu

Am inteles.. mai urmaresc si eu ce oferte apar.

 

Oricum, mi se pare super afacerea care ai prins-o. Sa le invarti cu placere :) la primavara de acum..

Link către comentariu

Si coborata cu arcuri OEM -15. A inceput sa se aseze. Initial era mai inalta de bot dar parca acum arata ok.

post-3744-14163999088261_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • GabiB77 pinned this topic
  • GabiB77 locked şi unpinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!