Jump to content

Golf 6 1.4 TSI


ShadoWzZ

Postare recomandată

Bingo ! Avem un castigator :)) A ramas doar de tras firele de la mufele din scaune. O lasam mai prin toamna cand se face simtit frigul :)

Link către comentariu

 

Si ca bonus , am activat staging ... e wow .... :))

 

 

 

Esti norocos ca ai terminatie C (sau H) la ceasuri ;)

Link către comentariu

Staging la climatronic, nu la ceasuri :D. 

Eu n-am vazut cluster nonGTI,R posibil GTD la care sa mearga. Cel putin cele care nu sunt color.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Staging la climatronic, la cluster sigur nu are ca a incercat :(

 

LE: In acelasi timp cu Ego :)))

Modificat de Stefan.DFS
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Si pentru ca unul din butoanele de comanda a geamurilor de la sofer a cedat nervos, am trecut la modelul cu crom :)

post-3744-1434457513013_thumb.jpeg

Link către comentariu

It was about time! :D

 

Acu sa vedem cu ledurile alea :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Poti da mai multe detalii? Chiar ai facut modificari excelente pana acum!

Link către comentariu

Ii cam place sa tina lumea pe jar, arunca "spoilere" scurte :))

Link către comentariu

Am sa replic sistemul de DRL/semnalizare a celor de la Helix oferit pentru masinile cu xenon dar fara ledurile de DRL.

 

)

 

Practic voi avea un led cu 2 seturi de culori pe el ( una galbena si una alba ). Cea galbena se va aprinde ca si pana acum , cand va semnaliza , altfel cand semnalizarea e inchisa si conditiile sunt indeplinite (senzorul de lumina considera ca e indeajuns de multa lumina afara incat sa aprinda DRL-urile ) , se va aprinde cea alba ( adica DRL-ul ).

In clip ei se inteapa la mufa de pozitie.... eu as vrea sa ma leg la pin-ul de DRL din mufa si sa activez DRL-ul din vag-com.

 

In legatura cu asta ... Stie cineva care e pin-ul din mufa originala de la DRL ? Eu m-am interesat si as zice ca e pinul 4. Poate cineva sa imi confirme asta ?

 

post-3744-0-10077000-1435753129_thumb.jp

 

Led-ul ca si diametru cat si lungime intra perfect in gaura prevazuta pentru becul de semnalizare atat in lungime cat si diametru

 

Un mic film cu functionalitate de test a semnalizarii cu noul led.

 

Link către comentariu

Pe weekend poate gasesc ceva timp sa definitivez mufele si ledurile dar putem considera acesta un mic teaser a produsului final :D

Momentan lumina alba este alimentata de la pozitie , care dupa schimbarea centralei este extrem de slaba ( nu ai zice ca e deschisa daca nu te-ai uita atent la ea ), motiv pentru care eu cred ca albul va fi mult mai puternic dupa ce voi alimenta de la pinul de DRL

 

Link către comentariu

Foarte bine a iesit. Proba adevarata va fi pe lumina cat de vizibil e drl-ul.

 

Pasla de pe capota e stock cu acel scut termic aplicat?

Link către comentariu

Momentan sistez treaba cu drl pe semnalizare pentru ca nu reusesc sa activez drl pe bec separat. Il bifez , il codez....si nu se aprinde nimic. Cred ca e o problema ca e prea noua centrala iar clona mea.....e doar o clona.

Link către comentariu

there is only one who can do it! :D you know who :))

 

lasa ca termini si cu proiectul asta, o sa fie bine.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am reluat ideea de drl pe LED.......... Totusi am ceva dificultati de a le activa..... Poate imi poate da cineva o mana de ajutor.

post-3744-14371499546823_thumb.jpg

Link către comentariu

Ce cod are centrala/ cand e fabricata? Unele nu stiu drl led.

Treceti toti la ghirlande led, imi dati de gandit :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 pinned this topic
  • GabiB77 locked şi unpinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!