Jump to content

Golf 6 1.4 TSI


ShadoWzZ

Postare recomandată

Da, chiar m-am gandit la tine ca ai zis de capac.

Aia de la jom este. Sincer a fost putin chin la montaj...dar in cele din urma a fost ok.

Link către comentariu

Nu se potriveste perfect ca cel oem pe prinderile de bara si a trebuit sa coafez putin fusta noua cu un cutter ca sa fie totul bine. Dar in rest smooth sailing :)

Link către comentariu

NU , nicidecum !

Am taiat fff putin din fusta JOM sa imi permita sa ma misc cu ea putin stanga/dreapta pentru ca daca o clipsam intr-o parte nu mai intra in partea cealalta.

Acum e centrata :)

Nu stiu daca m-am facut inteles.

Link către comentariu

Arata bine... cu capacelul de la carlig ai avut probleme de prindere sau a venit gata capsat acolo? In caz ca-l pierzi, se potriveste si cel de la stock sau nu?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Capacelul de la carlig a intrat simplu si fara batai de cap.

Nu e identic cu cel stoc.

Are alta forma si nu cred ca e interschimbabil.

Are propriul sistem de siguranta si nu ai cum sa il pierzi...decat daca ti-l fura...
 

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

Uff... tare ma mananca, dar mai am un pic si vine concediul :(

Link către comentariu

Stiu cum e ... suntem ai naibii (cativa de pe forum) ... ne impingem reciproc :))) la cheltuieli neprevazute...

Link către comentariu

Aha, stiu eu vreo doi vinovati pe aici :))

Btw, arata bine difuseru.

Link către comentariu

E in grafic ... curu masinii ... e gata :) mai sunt grilele de schimbat in fata si restul de retrofit la ce a mai ramas la interior :)

Link către comentariu

Mie nu-mi place...

Nu-mi place pentru ca pretul e mult prea apropiat de cel al unei bari de GTI/GTD sa merite. Si aia schimba mult mai mult spatele masinii decat asta...

Link către comentariu

Pai nu stiu cum ai calculat tu acolo dar cred ca ai gresit.

Fusta spate de la JOM a costat 305 ron pe cand o bara GTD completa fara vopsit este in jur de 1000 ron. ( + 300 ron vopsirea )

Iar diferentele sunt insesizabile ... as indrazni sa spun chiar ca arata mai bine cu acesta fusta si ca as recomanda si pe cei cu bara de GTD sa o puna in detrimentul celei OEM.

 

Mai jos am atasat spatele masinii mele la pozele lui redeye. Imi pastrez parerea ca diferentele sunt insesizabile ...

 

post-3744-0-42005200-1431419948_thumb.jp

Link către comentariu

Problema e ca aia pentru GTD se gaseste muult mai greu.

Asa e mai simplu si la indemana pt bara stoc.

Link către comentariu

E, hai, ca gasesti o bara de GTD completa in jur de 200 de euro. Si eu tineam minte ca e in jur de 200 de euro si fusta asta... Si la banii astia nu merita!

Daca e atat de ieftina se mai schimba datele problemei... Dar tot bara de GTD arata mai bine! :))

Link către comentariu

Mai jos am atasat spatele masinii mele la pozele lui redeye. Imi pastrez parerea ca diferentele sunt insesizabile ...

 

attachicon.gifteste.jpg

 

+1, am spus-o si eu de mult

Link către comentariu

Detaliile fac diferenta. Catadioptrii din prima se vad mai mari, dreptunghiulari, decuparea de la numar este complet alta, difuzorul este mai mare. Se vede foarte bine noaptea cum led-urile raspandesc lumina mai bine la numar. Per total imbraca mai bine spatele masinii decat bara stoc.
Mai ales ca nu suntem din cei 90% care cred ca un Golf e un Golf indiferent de cum arata.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

cica sunt si mai ieftine... aici desi nu sunt 100% ca e chiar despre ce vorbiti voi :)

L.E. m-am edificat, si minciuna-i vorba! :))

Modificat de guppster
Link către comentariu

E perfect pe topic doar ca aia e doar cu numele in anunt bara de gtd/gti....in realitate e o bara absolut normala de golf 6 :)

Link către comentariu

Am vazut o groaza de bari pe Ebay pe la 150 - 160 de euro, majoritatea de GTI dar mai apar si de GTD din cand in cand. Unele chiar ok, care nu au nevoie de vopsit, daca gasesti la culoare

Link către comentariu

 Sunt folosit drept cobai pe aici :))

 

Sunt mici diferente intre gtd/stock, nu merita investitia daca nu esti nevoit sa o faci. Eu oricum trebuia sa imi schimb bara asa ca am dat putin mai mult si am mai adus si un + masinii.

 

@ShadoWzZ mie imi place fusta pe care ti-ai cumparat-o.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Publicat (modificat)

Si ne apropiem de finalul retrofiturilor.

2 dintr-o lovitura.

Va las pe voi sa ghiciti care sunt cele 2 retrofituri facute :)

 

Before :

 

post-3744-0-88180000-1432218883_thumb.jp

 

After :

 

post-3744-0-84538500-1432218957_thumb.jp

 

Si ca bonus , am activat staging ... e wow .... :))

 

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

Arata foarte bine bordul cu noua clima, iar staging-ul la clima este f. interesant. Era frumos sa se poata activa si la clima de G5, ca arata la fel rotita centrala de reglare a ventilatiei. ;)

Link către comentariu
  • GabiB77 pinned this topic
  • GabiB77 locked şi unpinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!