Jump to content

cd blocat in cd player la o2


flo72
 Share

Postare recomandată

Salutare...

Am bagat un cd in playerul aferent (bolero banuiesc ca este...), ma rog, la O2, motor 1.9 TDi, din 2007!

Si nu mai iese... Cum fac sa-l scot?? L-am rugat frumos, dar degeaba...;)

Sau cum pot sa desfac fata cd player-ului...

Va rog frumos, un pic de ajutor!

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare...

Am bagat un cd in playerul aferent (bolero banuiesc ca este...), ma rog, la O2, motor 1.9 TDi, din 2007!

Si nu mai iese... Cum fac sa-l scot?? L-am rugat frumos, dar degeaba... ;)

Sau cum pot sa desfac fata cd player-ului...

Va rog frumos, un pic de ajutor!

Multumesc anticipat!

Fara sa scoti playerul nu vei putea da fata jos. Nu se vede deloc cd-ul? Nu poti sa il misti putin cu ceva subtire?  Poate iese asa.

Daca nu se vede cd-ul atunci va trebui sa desfaci playerul si sa-l scoti asa. Si sa vezi de ce a ramas cd-ul inauntru. Ori nu mai functioneaza mecanismul de scoatere ori s-a blocat ....

[edit]

Modificat de BLiTZ
am sters ce era legat de offtopicul de mai sus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun, si cum fac toate astea?? Era de la sine-nteles ca trebuie scoasa fata, ca sa am acces la player! Si exact acolo m-am impotmolit! Am incercat sa-l scot, dar NDE ma mai bag, sa nu stric ceva p-acolo... Daca n-o fi deja, mecanismul ala....

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu m-am uitat inca la mine dar la Peugeot am vazut ca era un orificiu foarte mic (ca la sertarul de SIM de la iPhone) prin care se putea introduce un bold si se apasa direct pe mecanismul de culisare si se putea scoate CD-ul.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai intai incearca varianta cea mai rapida:ia un cd si infasoara pe el servetel si apoi incearca sa bagi cd-ul infasurat in servetel dar doar un sfert din el atat cat el sa fie prins de rolele care scot/introduc cd din aparat.In felul asta o sa cureti rolele respective si ai toate sansele ca cd-ul sa iasa din aparat.

E posibil ca cd-ul introdus sa aiba pe el urme de marker sau de grasime care sa faca rolele respective sa nu mai aiba aderenta pe cd.

Incearca varianta asta,de 6-7 ori cu cd bagat doar un sfert.....(sa tii bine de cd sa nu-l traga inauntru) si apoi da comanda sa scoata cd-ul din aparat.

Poate ai noroc.Daca nici asa nu iese inseamna ca e o problema mult mai nasoala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Flo72,

indiferent ce tip de aparat este, daca ai deja un cd in aparat, nu incerca sa mai bagi inca unul, ca mai rau strici...

Ideea este ca trebuie sa scoti aparatul din bord, scoti mufele din spate, nu prea poti sa inversezi ceva pe acolo la remontare, si cu aparatul pe masa, in casa, ii dai jos capacul de sus si daca cd-ul este blocat in dreptul fantei pe unde il introduci, incerci sa-l scoti direct, daca nu trebuie sa scoti mecanismul playerului propriuzis, o sa ai de desfacut citeva surubele, mufe si eventual arculete si sa rotesti manual un motoras care sa aduca mecanismul in pozitia de eject pentru cd. Nu forta sa extragi cd-ul , mai ales daca vrei sa mai folosesti playerul, ca ai acolo plastice foarte sensibile si fragile...

Daca te-am speriat destul, si nu ai mai desfacut nici-odata un aparat, iti recomand sa mergi la o unitate specializata, care rezolva problema repede. Nu te duci la o reprezentanta sau service pentru asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!