Jump to content

My Golf 6 Variant 2.0 ,highline


calint

Postare recomandată

Bre, ii foarte frumoasa, s-o stapanesti sanatos. La asa ceva ma bate si pe mine gandul la anu' (adica, un Golf combi diesel), desi sincer sa fiu, nu m-am hotarat daca o sa fie Golf 4, 5 sau 6 :)

Am vorbit cu Sorin si mi-a povestit despre noua ta masinuta, chiar eram curios cati km. are si cat ai dat pe ea.

 

In alta ordine de idei, vezi ca daca mergi deseara la intalnire, i-am lasat lui Sorin stickere, ar trebui sa te poata ajuta. Atata doar ca nu-s de interior ci de exterior, insa cum tu (mi se pare ca) ai Privacy Glass, daca il pui pe interior, aproape nici n-o sa se vada.

Tempomat poti sa-ti pui, vorbeste cu Dan (Hayate) ca mi se pare ca are asa ceva (vezi ca el are o Jetta de-asta noua); nu stiu daca doar le vinde sau daca se si ocupa de montaj, insa daca nu, categoric poate Iulian.

 

LE: cat inca nu-i prea frig afara, poate n-ar fi o idee rea sa-ti dai jos suportii de numar, sa-ti cureti rama neagra de la numar cu acetona (musai de la Farmec; ii si ieftina si-i foarte buna, cu porcariile alealalte nemtesti de chinui de-ti vine rau in gura) si sa prinzi placutele direct pe caroserie cu Bison Car Tape. Asa am facut si eu si Vladut, si daca folosesti juma' de rola/numar, te tine o vesnicie :)

Modificat de Vizitator
Link către comentariu

Prea multi bani pe niste leduri. Mai bine iei leduri canbus, ca si alte tin foarte mult! 

Link către comentariu

led-urile oem vin si cu o lupa in acel gemulet care disperseaza lumina uniform. Pe langa faptul ca este o lumina alba, nu albastra.

Link către comentariu

led-urile oem vin si cu o lupa in acel gemulet care disperseaza lumina uniform. Pe langa faptul ca este o lumina alba, nu albastra.

 

Lumina e aceeasi cu a ledurilor after-market bune. In poza asta, poza proasta dar atat a putut la momentul ala, unul e after-market si celalalt e OEM, ghici ciuperca care(numarul e acoperit cu noroi):

 

dsc00326du.jpg

Link către comentariu

Hayate Maneta tempomat cod 1K0953513G ar fi compatibila cu golf-ul meu daca iti trimit o serie de sasiu poti verifica sau imi trebuie codul de la centrala sa vad daca merge 

Link către comentariu

desi nu sunt fan a modelelor variant, golful acesta arata bestial, multi km fara incidente sa o ingrijesti sanatos!

Link către comentariu

azi am desfacut sa vad ce calculator ce coloana volan am si este 1K0 953 549 CF  

acum mai ramane sa vad care cod trebuie pentru maneta tempomat si de unde ii recomandat sa o achizitionez de la reprezentanta sau de la colegii care vand si aici pe forum, pretul fiind mai mic dar nu stiu daca este un produs OEM 

astept pareri si sfaturi 

 

si cum apare o zi insoritala Cluj vopsim etrierii :))

Link către comentariu

Daca nu vrei sa ai probleme , comand-o la reprezentanta autoworld vw  :) Eu acolo am comandat-o cu codul dus de mine si mi-au adus-o in 2 zile parca . 

Link către comentariu

acum urmeaza ''operatiunea eliminare suporti numere '' 

am inteles din cele amintite de colegi ca chenarul negru de pe numere merge jos cu acetona, dar astept sfaturi cu ce sa indepartez de pe haion buretele lipit sub suportul de nr si pe fata trebuie sa vad cum demontez  plasticul pus peste bara pe care ii prins suportul de nr (banuiesc ca ii prins in ceva holsuruburi)

post-28639-0-13622100-1382179829_thumb.j

Link către comentariu

De fapt e prins in 4 clipsuri. Se apasa pe centrul lor si se vor desprinde. Practic au 2 pozitii, inchis si deschis.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Astazi am  montat cu succes maneta tempomat 1K0 953 513 G cumparata OEM  de la  vw ,operatiunea am facuto personal a durat cam 30 min si codarile le-am facut cu ajutorul colegului " ymy " totul functioneaza perfect urmeaza alte surprize  :)) 

Modificat de calint
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

pentru ca ii cam liniste aici (eu "centrez" eu dau cu "capul") mai consemnam :

 masina implineste 2 luni cu mine si 4000 km , drept cadou a primit

- etrierii vopsiti (rosii) 

- tempomat 

- pedale GTI 

 urmeaza :

- ornamente praguri sant comandate 

- ceva becuri  led la interior ca tot vine vremea impodobitului  cu luminite pe la "case "

- si altele ....

 

 si  a mai primit si botoseii pentru iarna jante tabla OEM ,capace  OEM +anvelope Michelin 

post-28639-0-58015700-1383929990_thumb.j

Modificat de calint
Link către comentariu

Frumoasa masina, nici eu nu sunt fan al modelelelor variant dar asta e deosebit tare. 

Multi km fara probleme!

 

Azi am observat ca a bagat si motorina de iarna la Petrom, cel putin aici in nord.. se apropie incet iarna :)

P.S. Astept si eu maneta tempomat, ai gasit vreun tutorial pe net cum se monteaza? Sa stiu daca o sa fac operatiunea singur sau merg la altcineva.

Link către comentariu
BTeo mersi 

 maneta tempomat nu este greu de montat dar trebuie sa ai sculele adecvate , uitate aici ii pentru golf 5 dar ii la fel

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Astazi am facut update la RNS 310  de a versiunea 0227 la 0351 urmeaza sa trec la versiunea 0357 

 

pentru detalii PM 

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!