Jump to content

My Golf 6 Variant 2.0 ,highline


calint

Postare recomandată

Mergeau alt volan si alt schimbator daca tot a fost de modificat.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

dar la alte costuri ,experiente am ca la golf 5 am schimbat volanul am pus de gti, schimbat capac airbag  si cam mari costurile asa am obtinut si efect vizual si calitate la costuri mult mai mici :Driver:

  si la variant din punctul meu de vedere se preteaza mai mult acest volan decat cel de gti

Modificat de calint
Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Publicat (modificat)

intre timp au sosit si lampile numar hella  led OEM ( 3AF943021A ) dupa montaj nu am avut nici o eroare de bec ars specific am montat doar lampile fara anulatoare eroare  ,dar pentru a fi sigur  am facut bifa specificata aici

 

asteptam led-urile pentru usi si trecem la poze ;)

post-28639-0-47576000-1400949099_thumb.j

Modificat de calint
Link către comentariu
Publicat (modificat)

mersi iciceu92 

spor este bugetul ii limitat ;)

Modificat de calint
Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 2 months later...

mai stergem praful aici ,masina a trecut de 120000 km , am pus intre timp si niste tipsuri facute de mine din teava de inox, iar la capitolul probleme ar fi se pare si la mine cu acel senzor de presiune filtru de particule 03G 906 051 A made in US care  trebuie sa il schimb cu  076 906 051A made in malayezia si usa spate stanga face figuri se tot blocheaza si acum cand as vrea sa incerc sa repar broasca nu mai vrea sa se deschida

post-28639-0-94761000-1410966113_thumb.j

post-28639-0-58628400-1410966122_thumb.j

post-28639-0-84932100-1410966134_thumb.j

post-28639-0-14943300-1410966737_thumb.j

post-28639-0-86569000-1410966745_thumb.j

Link către comentariu
  • 10 months later...

Super masina. Arata bine si toate modificarile facute cu gust.

 

Tipsurile alea arata demential pentru ceva custom. Poti fara probleme sa incepi o mica afacere aici pe forum, cred ca ai avea clienti.  :lol:

Link către comentariu

Mersi Stefan.DFS ,cred ca as gasi doritori pentru tipsuri dar ii mult de munca pe ele

;-)

Link către comentariu
  • 2 years later...

Frumoasa masina. I-ai mai facut ceva din 2015 pana acum ? 

O intrebare. Vad ca ai faruri cu xenon. Nu trebuia sa aiba DRL ca in poza de mai jos ? Adica la mine asa sunt farurile. La tine vad ca pozitia sau DRL e undeva jos, sub lupa. 

maxresdefault.jpg

Link către comentariu

Salut, la masina am mai pus doar km ? (150000 acum ) si consumabile (becurile xenon ,anvelope ,schimburile de ulei +filtre anual ...)

Farurile la primele generatii (a mea ii martie 2010 ) erau fara leduri .

Amintesc ca functioneaza totul ok ,din ledurile philips montate pe pozitii nu s-a ars nici unu,  de cand sant puse si la fel si lampile OEM ptr nr sant f. Ok 

Intre timp am mai pus la interior led-uri philips la plafoniera fata si am inlocuit restul lampilor cu altele led de la chinezi ,doar ca dupa montaj dupa ceva vreme , am observat ca lampa din porbagaj ramane aprinsa si am montat un anulator philips si ii ok .

Alte probleme nu au fost , decat intretinerea mai stricta la trapa panoramica . 

 

 

Link către comentariu

La trapa trebuie sa fac si eu neaparat vara asta intretinerea. Leduri la plafoniere vreau sa pun si eu neaparat, dar as pune ceva bun, gen philips cum ai pus tu. Citeam prin primele posturi ca ai pus philips w5w blue vision. N-au fost ok ? 

Link către comentariu

Ii diferenta de nuante  ,si nu mia placut 

Am trecut pe led philips si laterale  si porbagaj am luat de la chinezi lampa cu led 

Screenshot_20180630-213203.png

Screenshot_20180630-213129.png

Link către comentariu

Arata super. La picioare poti pune oare ? Sau nu mai face dimming ? Imi poti trimite si mie link te rog exact cu ce-ai cumparat ? 

Link către comentariu
  • 1 year later...

Dupa 6 ani petrecuti impreuna masina a plecat la capitala acum are  "buletin de Bucuresti" si a venit in locul ei fratele mai mare passat B8,  la care urmeaza dupa ce ne împrietenit sa ii facem o prezentare. 

 

20191221_062132.jpg

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!